• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pansioni i stale za Konje i Ostale Domace Zivotinje

B

BC96

Guest
Evo i ja sam se prijavio na ovaj forum pa cu sad puno pisati...Mi bi imali dva ili tri svoja konja a ostali bi bili na pansionu kod nas i jos bi imali uz konje i kravu, ovce, koze i pse....stala je vec napravljena ali treba razbiti rupu na zidu za prozore, staviti neku bolju podloogu na pod, prosiriti hodnik, staviti nova vrata, maknuti crijep staviti nove grede i staviti opet isti crijep, sve ocistiti i ima tu jos puno posla...! Meni se svidaju boksovi kao na Ranču Odra-pregrade bez onih resetaka i ljepa vrata ali bi boksevi bili puno veci i imali bi prozore, a moramo i povisiti stalu jer je ovo pre nisko(unutra su prije bili bikovi za tov) pa je sada visina oko 2,1 a jel dovoljno visoko ako povisimo na 3,5 m? I dajte mi recite koja je podloga dobra a da nije skupa i da se moze nekako iskombinirati sa betonom!Evo imali bi i jedan manjez 20x40 i jedan sredni ispust 20x40 i pored toga jedan mali ispust 20x20 i taj bi bio za samo jednog konja koji se nesmije druziti sa drugim konjima ili vlasnk nezeli tako a u srednji ispust bi islo max 5 konja iz istog razloga...sa fiksnom-drvenom ogradom i pored ta 2 mala ispusta bi bio jedan veliki sa travom i velikim stablima gdje bi konji mogli biti na pasi...pa recite mi jel ovo dobra ideja!?

Ovi mali ispusti bi trebali izgledati kao ovi:

http://www.imagesforme.com/show.php/765 ... 03alh6.jpg

A boksovi kao ovi (ali bi bili veci i sa prozorima):

http://www.imagesforme.com/show.php/765520_gx1XsF4S.jpg

http://www.imagesforme.com/show.php/765 ... resize.jpg
 
B

BC96

Guest
Evo skice:

http://www.imagesforme.com/show.php/765 ... skica2.bmp
[stavio sam link na sliku jer kada stavim sliku na forum pise mi da je slika prevelika a kada ju smanjim onda je mala]


Legenda:-(tamo gdje su crte pa je prazno to su vrata,ovako ____ ____ )
-1-najveci boks (6x7 m)
-2-drugi po redu najveci boks (5x6 m)
-3-drugi po redu najveci boks (5x6 m)
-4-drugi po redu najveci boks (5x6 m)
-5-mali boksevi(ali nisu ucrtani jer nije odredeno koliko ce ih biti) (5x4 m)
-6-sjenik(hranu se dovozi kroz velika vrata a hrana se vadi kroz
mala, uzmes hranu u tacke i prodes kroz stalu (br. 8 )
i odneses u veliku stalu i tamo dajes svakom konju u njegov
boks)
-7-Prostorija za druzenje(unutra bi bilo:TV,kauc,pec na drva,
kuhinjica,WC,ormarici za cipele/cizme i ormari za odjecu i sedlarnik za konjsku opremu)
-8-stala za krave(kroz nju bi se ulazilo po hranu u sjenik i odmah
pored ulaza bi bili vezovi za dvije krave)
-9-hodnik kroz veliku stalu, konjusnicu(na zidu nasuprot svakog
boksa bi bila kukica za ular od konja koji je u boksu nasuprot te
kukice,da bude jasnije o cemu pricam stavio sam crvene
tockice na mjesto gdje bi trebala doci kukica,ali samo na ona
4 velika boksa jer neznamo jos koliko ce biti malih boksova)
-10-stalica za ovce
-11-stalica za koze
-O-to su znakovi gdje se nalaze ili gdje bi se trebala nalaziti stabla
-ograda je oznacena debelom crtom a zidovi i pregrade boksova
tankom crtom

Evo imamo onaj jedan veliki ispust podjeljen na 4 manja i ovce i koze imaju svoj ispust, a imamo i jedan manjez 20x40 i jedan srednji ispust 20x40 i pored toga jedan mali ispust 20x20 i taj bi bio za samo jednog konja koji se nesmije druziti sa drugim konjima ili vlasnk nezeli tako, a u srednji ispust bi islo max 5 konja iz istog razloga...Ako mi mozete napisati svoje prjedloge...!

Dajte jos nekakve prjedloge da pansion bude sto bolji i da zivotinjama tamo bude ugodno, evo da vam jos kazem imat cemo boxeve za pse u kojima ce biti i nasi psi i psi posjetitelja i vlasnika konja a ako netko dolazi sa djecom, djetetu nece biti dosadno jer se moze igrati sa janjcima i kozlicima koji ce biti i namjenjeni za to ( tako da se moze se od malena uciti brinuti za zivotinje i ponasati prema njima) a najvjerojatnije cemo imati i osnove skole jahanja po povoljoj cjeni, pa recite ako bi jos nesto trebalo nadodati!A da vi nebi mislili da cemo imati puno ovaca i koza, imat cemo jednog ovnica i ovcicu i dvije kozice(kupit cemo janjad i kozlad da se naviknu na sve zivotinje i ljude) a ovce ce se razmnozavati ali cemo mi zaklati visak jer necemo imati vise od 5-6...a mozda i nabavimo jednu svinju, meni su zapele za oko one Crne Slavonske pa cemo i nju najvjerojatnije smjestiti pored ovaca ali sa druge strane(one strane pored vrta) i tam bi joj bila kucica sa malim ispustom, da noge moze protegnuti a svakodnevno bi isla na pasu...evo javite jel vam se svida i sta vam se ne svida!
 
B

BC96

Guest
:shock:
Pa kaj nitko nema nikakvih savjeta ni primjedba, barem komentara? :? :(
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
bit ce..polako,tek si dosao na forum,a vec ocekujes neku uslugu..strpljen,spašen..

i uploadaj slike na photobucket,pa će ti on smanjiti automatski sliku...

i nemoj postati 2 posta za redom u isto vrijeme,imaš tipku uredi,pa dopiši što si zaboravio!
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Najbolje je ne raditi ništa! Samo čovjek planira i nada se nekoj kunici, a ono sve pušiona! Ne znam baš za neki savjet! Ja imam 7 konja i sam pripremam hranu i u debelom sa minusu! Pansioni ne znam kako funkcioniraju, ali znam da se dosta konja prodaje jer vlasnici nemaju love! Samo polako!!
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
BC96 kaže:
Evo skice:

http://www.imagesforme.com/show.php/765 ... skica2.bmp
[stavio sam link na sliku jer kada stavim sliku na forum pise mi da je slika prevelika a kada ju smanjim onda je mala]


Legenda:-(tamo gdje su crte pa je prazno to su vrata,ovako ____ ____ )
-1-najveci boks (6x7 m)
-2-drugi po redu najveci boks (5x6 m)
-3-drugi po redu najveci boks (5x6 m)
-4-drugi po redu najveci boks (5x6 m)
-5-mali boksevi(ali nisu ucrtani jer nije odredeno koliko ce ih biti) (5x4 m)
-6-sjenik(hranu se dovozi kroz velika vrata a hrana se vadi kroz
mala, uzmes hranu u tacke i prodes kroz stalu (br. 8 )
i odneses u veliku stalu i tamo dajes svakom konju u njegov
boks)
-7-Prostorija za druzenje(unutra bi bilo:TV,kauc,pec na drva,
kuhinjica,WC,ormarici za cipele/cizme i ormari za odjecu i sedlarnik za konjsku opremu)
-8-stala za krave(kroz nju bi se ulazilo po hranu u sjenik i odmah
pored ulaza bi bili vezovi za dvije krave)
-9-hodnik kroz veliku stalu, konjusnicu(na zidu nasuprot svakog
boksa bi bila kukica za ular od konja koji je u boksu nasuprot te
kukice,da bude jasnije o cemu pricam stavio sam crvene
tockice na mjesto gdje bi trebala doci kukica,ali samo na ona
4 velika boksa jer neznamo jos koliko ce biti malih boksova)
-10-stalica za ovce
-11-stalica za koze
-O-to su znakovi gdje se nalaze ili gdje bi se trebala nalaziti stabla
-ograda je oznacena debelom crtom a zidovi i pregrade boksova
tankom crtom

Evo imamo onaj jedan veliki ispust podjeljen na 4 manja i ovce i koze imaju svoj ispust, a imamo i jedan manjez 20x40 i jedan srednji ispust 20x40 i pored toga jedan mali ispust 20x20 i taj bi bio za samo jednog konja koji se nesmije druziti sa drugim konjima ili vlasnk nezeli tako, a u srednji ispust bi islo max 5 konja iz istog razloga...Ako mi mozete napisati svoje prjedloge...!

Dajte jos nekakve prjedloge da pansion bude sto bolji i da zivotinjama tamo bude ugodno, evo da vam jos kazem imat cemo boxeve za pse u kojima ce biti i nasi psi i psi posjetitelja i vlasnika konja a ako netko dolazi sa djecom, djetetu nece biti dosadno jer se moze igrati sa janjcima i kozlicima koji ce biti i namjenjeni za to ( tako da se moze se od malena uciti brinuti za zivotinje i ponasati prema njima) a najvjerojatnije cemo imati i osnove skole jahanja po povoljoj cjeni, pa recite ako bi jos nesto trebalo nadodati!A da vi nebi mislili da cemo imati puno ovaca i koza, imat cemo jednog ovnica i ovcicu i dvije kozice(kupit cemo janjad i kozlad da se naviknu na sve zivotinje i ljude) a ovce ce se razmnozavati ali cemo mi zaklati visak jer necemo imati vise od 5-6...a mozda i nabavimo jednu svinju, meni su zapele za oko one Crne Slavonske pa cemo i nju najvjerojatnije smjestiti pored ovaca ali sa druge strane(one strane pored vrta) i tam bi joj bila kucica sa malim ispustom, da noge moze protegnuti a svakodnevno bi isla na pasu...evo javite jel vam se svida i sta vam se ne svida!

ideja nije loša samo pitanje gdje to misliš napraviti ,ko su posetioci (očekivani) i korisnici usluga .. puno stvari koje moraš rešiti napravi poslovni nacrt sa finacijoskom analizom ,,ako ne ide ....... ??? :idea: javi se
 
B

BC96

Guest
Financije su rjesene, a zemljiste na kojemu je vec stala(u rusevnom stanju) je zapusteno i u vlasnistvu Velike Gorice pa cemo ga unajmit druge godine i poceti sa preuredenjem...a posjetioci i korisnici usluga, ima ih hrpu koji traze pansione za svoje konje (ja sam na jednom konjarskom forumu procitao sta bi ljudi htjeli u pansionima pa sam to sve uveo u skicu), pa kada se procuje neka ljudi barem dodu vidjeti pa ce dolazit pogledat i onda ce ljudi dat konje na pansion kada vide kako se ponasamo prema ostalim zivotinjama i da je sve uredeno super...a ta lokacija se nalazi 10 min autom od Zagreba i ima direktni bus (koji vozi 30 jer ide okolo naokolo ali dode do tog sela)...tako da je pristupacna i biti ce sve ljepo uredeno...ako netko ima jos kakvih savjeta?
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Još jednom razmisliti! Ako moraš još plaćati i najam i kupovati hranu. Trebaš i osobu koja će ti čistiti i pomagat ako ne misliš sam! Teško!!! Ja sam imao neku sličnu zamisao, ali sam odustao! Pamet u glavu!
 
B

BC96

Guest
Evo napravio sam novu skicu i sve je bolje objasnjeno, evo link:

http://www.imagesforme.com/show.php/776557_img002.jpg

Legenda:
-1-kutni boks (4.5x5 m)
-2-boksevi u drugom djelu stale(4x5 m)
-3-boksevi u prvom djelu stale(4x5 m)
-4-boksevi za pse(nase pse, pse posjetitelja i vlasnika konja)
-5-sjenik(podjeljen u dva djela)
-6-stala za krave i prolaz u sjenik
-7-"boks" za kravu(od iza ce imati nekakav lanac da ne izade iz boksa, a nece imati vrata)
-8-drustvena prostorija(dnevni boravak, kuhinja, stol, pec, police sa knjigma...)
-9-WC(wc,umivaonik i tus kabina)
-10-garderoba(svaki pansionac ce imati svoj ormaric sa svojim kljucem)
-11-terasa sa borom za hlad
-12-tus za konje-sa toplom vodom(i tu cemo svaki put kada konja spremimo u stalu oprati mu noge)
-13-prolaz do gnojnice
-14-kucica za svinju
-15-ispust za svinju
-16-stalica za ovce
-17-stalica za koze
-18-ispust za ovce i koze
-O,o,°- mjesta gdje se nalaze stabla ili ce se nalaziti(stabla uz pregrade velikih ispusta su jabuke i kruske)
-tamo gdje je crta pa prazno pa crta, to su vrata(ovako: ____ ____)

Evo sad je najbolje sta smo mogli smislit i u 2. velikom ispustu cemo mozda napraviti lauf stalu(neku malu sa jaslama i valovom(za zrnatu hranu) i vlasnik moze birati hoce li da mu konj bude u lauf stali ili boksu i sve se isto placa i konju se isto svaki dan cisti i sve kao da je u boksu)

A dobro smo razmislili i sve je dobro isplanirano...sad ako imate jos kakvih savjeta,dajte!
 
W

Wilma L.

Guest
:scratch ,

..oprosti ali moram da pitam,KOLIKO TI JE GODINA,ćisto informativno.

Ideja je daleko od loše,ali..ima tu još podosta za raspravljati i razmišljati! :mrgreen:
 
B

BC96

Guest
Imam 13 godina ali to moja kuma zeli napravit ona ima iskustva sa konjima i zivotinjama i dosta je stara(40 i nesto) i ja cu joj pomagati oko toga(i njena kcer isto)!!!
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
BC96 kaže:
Imam 13 godina ali to moja kuma zeli napravit ona ima iskustva sa konjima i zivotinjama i dosta je stara(40 i nesto) i ja cu joj pomagati oko toga(i njena kcer isto)!!!
put pod noge i ogled na več izgradjene takve ili slične lokacije , jer toga ima okolo , mislim da ti je najbliža Slovenija, tako da se može na nekoliko lokacija to videti , (možda i u Hrvatskoj .)
:scratch svaka čast ** kumi ** za hrabro razmišljanje :scratch ,
ali vjeruj bez savjeta nekog ko se razume i poznaje životinje ali ima i znanje što prosečan ''turista'' želi neče iči !!
 
F

Ferđolinac

Guest
Ideja je dobra i po skicama mi izgleda dosta dobro. Ako imaš novaca gradi. Samo neznam koliki bi tebi bio dobit, ako je 1500 kn/MJ. Bilo bi dobro kada bi stavio sve na papir cijenu hrane i možda plaće za radnike, pa ćeš vidjeti. Samo neznam što će biti sada kada uđemo u EU. Morat ćeš imati sve papire. Ali ako budeš sve imao uredno, očekuj dosta posla, u Hrvatskoj ima dosta konja. Ali naravno nemoj zaboravit da ako hoćeš profit morat ćeš dati dosta novaca za reklamu.
Jer pročitao sam negdje da pravi biznismen ima 3 kune, 2 bi dao za reklamu, a 1 uložio u posao.
 
B

BC96

Guest
Imamo mi za ulozit a i za reklamu...nego sad smo nesto drugo smislili pa cu stavit skicu kad uhvatim vremena a imamo sve po propisima tj sve ce bit po propisima i ima dosta stala koje ce se morat zrusit kada udemo u EU jer su totalno nepropisne!
 
F

Ferđolinac

Guest
Samo nisam shvatio, ti si sa Raba, a gradit ćeš u Velikoj Gorici.
 
B

BC96

Guest
Selim se na godinu a kuma tamo vec zivi , a i ja sam prije ali smo se preselili pa...
 

Rajicevojezero

Novi član
Tu od
6 Lip 2013
Poruka
10
Konjarstvo je relativno malo, ali svi statisticki pokazatelji kroz godine ukazuju na kontinuirani napredak i povecanje interesa za uzgoj i bavljenje konjima. Ipak, iako uzgoj konja i konjicki sport cini tek mali deo u ukupnoj srskoj poljoprivrednoj i sportskoj aktivnosti, postoje svi segmenti i aktivnosti kao u modernim, velikim i ekonomski razvijenim konjickim industrijama, te stoga možemo bez ustrucavanja govoriti i o konjickoj industriji. http://poljomarket.rs/blog/235-sta-je-to-konjicka-industrija
 
Na vrh