• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Par pitanjaca !

  • Temu pokrenuo curasasela
  • Datum prvog posta
C

curasasela

Guest
Ovako... u poljoprivredi sam full nova, kao i moj dečko, a trenutno smo u postupku kupnje kuće i zemlje i planiramo se baviti uzgojem šljiva. Pa ovako, ako mi netko može pomoći u vezi nekoliko stvari.

1. - što se sve mora napraviti i izvaditi od papirologije, i koja je cijena registriranja OPG-a?
2. - koje sve poticaje možemo tražti i isto, koja nam je papirologija potrebna (sadnja šljiva, a zanima me da li možemo dobiti i poticaje za navodnjavanje) i koja je procedura. Koliko se para od poticaja može dobiti i slično.
3. možemo li tražiti poticaje ako sami napravimo sadnice od postojećih šljiva (kalemljenjem)

hvala
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ovak,najjednostavnije ti je da odeš u najbliži ured HPSS-a i tam ti oni sve točno pokažu i pojasne kaj ti sve treba,a mogu ti dati i neke korisne savjete vezane za tvoju proizvodnju,eventualna kreditiranja i sl. :mrgreen:
Na kraju zbog toga i jesu tamo. :lol: :lol: :lol:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ukratko ..

curasasela kaže:
Ovako... u poljoprivredi sam full nova, kao i moj dečko, a trenutno smo u postupku kupnje kuće i zemlje i planiramo se baviti uzgojem šljiva. Pa ovako, ako mi netko može pomoći u vezi nekoliko stvari.

1. - što se sve mora napraviti i izvaditi od papirologije, i koja je cijena registriranja OPG-a?
OPG registriras tako da doneses osobnu i posjedovne listove za zemlju u lokalni ured za poljoiprivredu (ne u HZPSS, oni su savjetodavci), ispunis obrazac i cekas par dana rjesenje. Prica kosta, cini mi se 70kn.
2. - koje sve poticaje možemo tražti i isto, koja nam je papirologija potrebna (sadnja šljiva, a zanima me da li možemo dobiti i poticaje za navodnjavanje) i koja je procedura. Koliko se para od poticaja može dobiti i slično.
Po sadasnjem zakonu mozes participirati u poticajima za podizanje trajnih nasada i kapitalnim. Ima ovdje par tema gdje se to spominje pa malo pronjuskajte. Sada je trenutno u proceduri novi zakon o poticajima.
3. možemo li tražiti poticaje ako sami napravimo sadnice od postojećih šljiva (kalemljenjem)
Ne. Uvjet je certificirani sadni materijal.

hvala
I drugi put :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh