• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Partner 350 problemi

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Imam motornu pilu partner 350,ali mi nešto nije po voji,na na "ler-gasu" ne želi raditi i kad pilim oko 30 minuta se jako zgrije i teško upali.Prije 4g. je radila ko švicarski sat ali sad nema snage,i ne služi dobro ima ko kakav prijedlog kako popraviti?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja imam Partnera 65 kupljen 1982 godine nikad ni je radil kak treba ako imal dobar ler gas čudno radil pod punim gasom ako je dobro radil pod punim imal jako loš ler hladan palil dobro ali topal čok i pun gas popravljali ga na Kaptolu(ZG) ali opet isto jedino motor je bil jak dok je radil ali sve drugo baš i ne i danas ga čuvam za uspomenu kao lošu pilu :mur:
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Onda sve pile imaju takve probleme,bar "Partnerice",imam ja i Husqvarnu 350,nikad veči problemi,samo membrane i filtri i ko nova
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Da ne otvaram novu temu...

Partnerica koju je jedan frend bacio u smeće (doduše ja sam je pokupio i složio) ima jedan problem, a nemam baš vremena sad kuburiti oko nje i čačkati da otkrijem u kojem grmu leži zec pa ću probati na ovaj način "popraviti" pilu

Pali ko mina, radi na leru, radi na pun gas al nema snage, tj kad počneš piliti jednostavno umire. dali je netko imao isti problem pa da zna ovako s nogu u čemu je kvaka?
nije kompresija u svakom slučaju.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Fergazer !
Treba poštelati fergazer. Ja sam imal taj problem. posudil sam jednom prilikom motorku ( prvi i zadnji put ), nisu ju znali upaliti pa su mi razje.... fergazer. "Majstori" su išli paljenje srediti ( kreteni ), jer motorka ne pali...
Kad se vratila doma, imal sam veselja. U jednom trenutku sam dobil da se vrti ko mutava, al snage nigdje. Čim sam ju prislonil na drvo, zagušila se. E, a onda sam, štelajuči fergazer, u jednom trenutku dobil kontra - sporo vrti, ali ni u željezu nebi stala.
Ipak sam ju dobil nakon malo igre sa šerafičima na fergazeru.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
vidiš, to sam sumnjao..al kako sam je naštelano po "user manual-u" s neta nisam se previše lovio te teorije. odvijač u džep i pravac šuma:icon_mrgreen:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Tak je ! Najprije oba dva šerafa ( gorivo i zrak ) zašerafi do kraja. Onda zrak odšerafi dva i pol kruga. Malo mu pusti goriva da kresne i dalje se igraj dok ne dobiješ kak treba biti .
Al ne gubi živce !
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ne znam jel je puno,ili nije, al ja tak delam. Tak sam i na motornoj mješalici napravil i dobro je bilo.
Ako je preveč, lako se kasnije korigira kad kresne.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A na koji način se regulira gorivo i zrak na fergazeru ? U ovom slučaju motorne pile .
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nek se to zove leptir, al se šerafi sa šerafcgerom isto ko i gorivo na šeraf, pardon vijak .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Kolicinu zraka reguliras sa kaziprstom desne ruke. A rasplinjac onda mora pratiti potrebu za gorivom. Preporucam da se prouci stelanje fergazera, pisalo se na forumu mnogo puta i za sve motorke vrijede ista pravila. Krivo nastelani rasplinjac moze bez problema pospremiti motor u vjecna lovista.
U slucaju spomenute motorke, zbog dugog stajanja i po opisu simptoma nisu niti nove membrane naodmet.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
zamjenene membrane, to se sjećam da sam zamjenio jer sam u isto vrijeme servisirao štilovku
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ja samo mogu reci (obzirom da posjedujem partner 350),da to nije nikakva pila,bolje da sam pare koje sam dao za nju dao prvoj osobi koja bi naisla.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
meni partner 350 valja za manje granje...puno snage...al mač 35cm i zamjenjena karika :) jednom sam pilio i suhi hrast 35 promjera ide al ne fali snage sam treba znati piliti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
:icon_super: dobro ti znanje stećeno na jednoj probi.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
nije baš samo jedna proba bilo je tu svačega...ali na godinu napravim nekih 15m sa njom...neda mi se sve nabrajat...

Nije da je najbolja pila ali da se s njom raditi...upali na treči cuk špage mrzla a na prvi topla...reakcija na gas je vrlo dobra...al sam fergazer moral podesiti...L vijak malo bolje van oko 2 kruga mislim...a H na 1.5 :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Tak je ! Najprije oba dva šerafa ( gorivo i zrak ) zašerafi do kraja. Onda zrak odšerafi dva i pol kruga. Malo mu pusti goriva da kresne i dalje se igraj dok ne dobiješ kak treba biti .
Al ne gubi živce !

koji zrak da odšrafi? nema tu zraka samo H i L,a to je za high i za low...sve je to za gorivo zrak sam ulazi kroz fergazer...
 
Na vrh