• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pasquali 990 - količina ulja, filteri

DrEnKO

Član
Tu od
28 Svi 2018
Poruka
39
"Alat stoji"! Tako kaze zena.
Ako laze ona mene, lazem ja vas! :eek: 😂😂😂
 

DrEnKO

Član
Tu od
28 Svi 2018
Poruka
39
Pozdrav ekipi,
da li je netko mjenjao krajnike spone?
Ne mogu naci koje su dimenzije konusa na krajnicima, negdje su 16-18 mm, a negdje 18-20.
Zna li netko točne mjere? I gdje bi ih mozda mogao naci?
Hvala
 

Prilozi

  • Pasquali - spona.jpg
    Pasquali - spona.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 14

DrEnKO

Član
Tu od
28 Svi 2018
Poruka
39
ako "alat stoji"....nema frke....(y)(y)(y):cool:
Ipak "alat ne stoji"😤😤
Nakon promjenjog O-ringa gdje je curilo ulje radilo sve super sat vremena, a onda poceo alat padati. Osovina na kojoj je remenica ide unutra-van par milimetera.
Netko je prije cackao po toj pumpi i distributoru(valjda se to tako zove) i nije nista napravio. Puknuta opruga pa je majstor dodao maticu :eek: .
Ee sad, da li se to da reparirati, a ako ne gdje nabaviti novu pumpu ili zamjensku?

Zna li netko koje su dimenzije krajnika spone jer i tu ima lufta pa traktor plese k'o napaljeni pas kad vidi kuju
 

Prilozi

  • IMG_20200427_151426.jpg
    IMG_20200427_151426.jpg
    38.8 KB · Pregleda: 6
  • IMG_20200427_151441.jpg
    IMG_20200427_151441.jpg
    28.9 KB · Pregleda: 6

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210

link na spanjolski bej di mozes kupit nove....posto sam na putu i mobilnoj verziji beja, ne mogu pogledat tocne detalje,ali mislim da je to to....u spaniji su ti traktori dosta popularni jos i ima se dijelova za nabavit...naravno,ako mozes nac di blize i jeftinije, obavijesti....

ako osovina remenice ide unutra van, to ne znaci da je pumpa...iz mojih slika ces vidjet da osovina remenice se drzi sa dva lezaja i ona ulazi u osovinu pumpe...ovaj luft osovine znaci da su mozda lezajevi otisli ili se osovina malo izjela zbog losih lezajeva ili kuciste lezajeva dobilo lufta zbog losih lezajeva...u svakom slucaju, najbolje bi ti bilo to razmontirat i vidjet u cemu je problem...cisto sumljam da je itko ikad mijenjao te lezajeve....po mojim slikama vidis da pumpa nije komplicirane gradje i da se moze popraviti u garazi....

sto se tice distributora i slomljene opruge mogu rec slijedece...opruga je tamo da drzi tj vrati klip distributora u nulti polozaj kada pustis rucicu za dizanje hidraulike...sada moze bit da ti klip distributora nije bas u nultom polozaju i onda malo ulja pod pritiskom probija kroz taj oring....isto tako oring sto si stavio je bas za hidrauliku ili?

distributori su iste gradje kao od Tomo Vinkovica serije 4 i serije 5 tako da mozda masiva bjelovar bi mogla imat dijelova....
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
jedan ispravak...

ova opruga koju si ti izvadio je od sigurnosnog ventila...iznad opruge je trebala bit neka vida sa maticom sa kojom se regulira pritisak kada sigurnosni ventil mora otvorit... A to je sve zatvoreno sa jednim poklopcem...

sigurnosni ventil otvara onda kada klip hidraulike odiza dodje u krajnji polozaj, a ti jos drzis rucicu za dizanje u polozaju za dizanje....

netko je stavio maticu da nadoknadi puknutu oprugu, ali kako sada zna kada sigurnosni ventil da otvori...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DrEnKO

Član
Tu od
28 Svi 2018
Poruka
39
@dohtor
hvala na odgovoru, našao sa te na španjolskom ebay-u i nekoliko španjolskih on-line dućana. Tu su dvije dimenzije tih spona (konusa na sponama) 16-18mm i 18-20mm i tu dolazim do problema jer nemam pojma koja mi paše, a naravno traktor je na gruntu i nije mi bas zgodno skočiti da izmjerim... Po kataloškim brojevima mi ništa ne štima:confused:...
Gledam njihove cijene, dosta su paprene (znam da su to stari traktori i da je tesko doći do dijelova) ali probao bi proći malkice povoljnije
Što se hidraulike tiče, o-ring je za hidrauliku, opruga je ispod vide i zaštitnog poklopca (vrag mi nije dao mira pa sam zavirio unutra i skužih maticu). raskopat ću tu pumpu pa kud puklo... Znaš li možda specifikacije te pumpe?
Kontaktirat ću Masivu da vidim imaju li išta. Ako nađem jeftinije javljam
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
Mozda jeftinija varijanta bi ti bila da skines te spone i odneses kod ljudi koji ih rade....ima jedna radiona, barem tabla visi ispred kuce, u mlinovima, zagreb...radiona se zove SPONA....kada se vozis od okretista tramvaja mihaljevac put mlinova i sestina kasnije, sa lijeve strane stoji tabla...

mislim da su to standardne spone koje odgovaraju od auta....nebih se cudio da su skinute sa fiat auta i zavarene na komad osovine....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DrEnKO

Član
Tu od
28 Svi 2018
Poruka
39
Evo da se zahvalim dohtoru, spona rijesena. Napravljena nova u Zg 350kn. Postavljena i odmah preporod za voziti (naravno da ima jos lufta u volanu ali mila majka kako je bilo).
Sljedeci projekt volan prepakovat.

A sad malo sranja, hidraulika osla u tri kriva k..., prvo padala i onda otkazala poslusnost. Skinuo distributor s namjerom da ga prepakujem kad ono veselje. Majstori su cackali oko pumpe pa vratili bez filtera:eek:.
 

Prilozi

  • IMG_20200627_215248.jpg
    IMG_20200627_215248.jpg
    47 KB · Pregleda: 6
  • IMG_20200627_214521.jpg
    IMG_20200627_214521.jpg
    33.3 KB · Pregleda: 6

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
a super...drago mi je da si rjesio....

koliko vidim po slici, stare spone je reparirao pa ih stavio u neku cijev i cijev spresao da ih fiksira ili se varam?
 

DrEnKO

Član
Tu od
28 Svi 2018
Poruka
39
Evo mene opet🙈🙉🙊

Pumpa skinuta i ništa više od nje, elementi pumpe pojedeni, osovinica od remenice spajana od tko zna čega i navarivana pa je var pojeo i pumpu i distributor. Kome god sam nosio čim je pogledao lijepo me pozdravio i pokazao vrata🤯, probao u Italiji opet ništa( osim pumpe za 300 eura, polovne).

Što sad napraviti? Da li je netko imao sličnu situaciju i kako je riješio?
Ideja bi bila zatvoriti rezervar i staviti vanjsku pumpu i distributor. Možda nešto od TV-a?!
Bilo kakav prijedlog, ideja, šamar,.. dobro došli db9d56ea-9052-4cb8-bb52-5b77cd4bde5c.jpg 47aa427c-e699-4775-9e81-44d5cb0ab4b3.jpg 951bad44-9d96-4676-9b9f-674d77729902.jpg
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
nije me bilo malo duze....

jesi li uspio rjesiti hidrauliku i ako da kako? si ugradio novi sistem?
 

DrEnKO

Član
Tu od
28 Svi 2018
Poruka
39
nije me bilo malo duze....

jesi li uspio rjesiti hidrauliku i ako da kako? si ugradio novi sistem?
Pozdrav dohtore, nisam jos nista rijesio.
Pumpa je u italiji kod nekih majstora, ak oni ne rijese ovaj tjedan idem na novi sistem. Navodno se moze ispod nosaca prednje maske ugraditi pumpa preko zupcanika.
 

Prilozi

  • IMG_20201015_091403.jpg
    IMG_20201015_091403.jpg
    58 KB · Pregleda: 2

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,326
Ovih dana radio neki volan prepravke na trktoru. 20230404_175303.jpg
Ovaj mehanički sam mijenjao. 20230407_100637.jpg 20230407_100718.jpg
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,326
Nije baš lijepo ispalo, neke glave imaju vijke i deklo kud ulazi vreteno, pa se na te vijke da odraditi držač volana. Ova glava od mercedesa ima dole deklo a zbog smjera smo ovakav dobili pa je nosač volana došao sa strane. Uglavnom bitno je da dobro funkcioniše. Sad može jednom rukom i bez pumpe. 20230407_102317.jpg 20230407_100614.jpg
Pumpa, alternator sve to složeno. 20230406_114815.jpg
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,326
Ova glava volana ima dugu osovinu koja je prolazila kroz šasiju, mislio sam je kratiti i prevarit, ali kad sam je rastavio ima tri igličasta ležaja te je to šteta bilo dirati, a prostora svejedno ima. Ovakva glava je dobra za većinu traktora do 50 konja koji imaju mehanički volan. Za imt je odlična.
Bilo je korekcija na zaštitnom poklopcu malo sam ga morao skratiti kod volana. 20230407_100726.jpg 20230407_100735.jpg
Ovdje sam produžio za 4 cm, da bi iskoristio sav hod volana od 4 kruga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh