• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pasquali uređenje i izrada utega

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Evo počela izrada utega i prednjeg "roll bara" za pasqualija...
danas kupljeno cca 235 kg gvožđurije
slijedi obrada kod tokara pa farbanje i montaža...
 

Prilozi

  • 110215_115303.jpg
    110215_115303.jpg
    83.3 KB · Pregleda: 333
  • 110215_115324.jpg
    110215_115324.jpg
    83.4 KB · Pregleda: 304
  • 110215_140233.jpg
    110215_140233.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 333

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Evo počela izrada utega i prednjeg "roll bara" za pasqualija...
danas kupljeno cca 235 kg gvožđurije
slijedi obrada kod tokara pa farbanje i montaža...

I to veliš da si dao raditi na otpadu? pa odakle im takva debela pločevina?
Koliko si platio tih 235 kg? jesu ti dali kakvi popust?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
pola kilaže korisno pola odpadno plus plin i kisk majstor i neko radno vrijeme i jako dobra bušilica sa još boljim borerom hmm mislim da je raćunica mršava al domaće je domaće sretno !!!!!


 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
I to veliš da si dao raditi na otpadu? pa odakle im takva debela pločevina?
Koliko si platio tih 235 kg? jesu ti dali kakvi popust?
Pa firma se bavi otkupom sekundarnih sirovina, ima pločevine od 15 do 50 mm trenutačno tamo,sad od kud i od kog su odkupili ne znam...
inače je 7 kn/kg sa rezanjem, a ja sam platio 1500 kn tih 235 kg tak da sam dobio neki "mršavi" popust...
imam još za platit tokara koji će to fino obrubit i izbušit rupe( što mi je rekao da i nije neki veliki problem kao što je arno rekao) tako da će sami utezi izaći oko 2000 kn što po meni i nije na kraju tako loše jer orginal su 800 eura, a 160 kg...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pa firma se bavi otkupom sekundarnih sirovina, ima pločevine od 15 do 50 mm trenutačno tamo,sad od kud i od kog su odkupili ne znam...
inače je 7 kn/kg sa rezanjem, a ja sam platio 1500 kn tih 235 kg tak da sam dobio neki "mršavi" popust...
imam još za platit tokara koji će to fino obrubit i izbušit rupe( što mi je rekao da i nije neki veliki problem kao što je arno rekao) tako da će sami utezi izaći oko 2000 kn što po meni i nije na kraju tako loše jer orginal su 800 eura, a 160 kg...

Arno reko i ne poreko što poreko to ne reko , šala

kažeš 7 kn sa rezanjem a izgleda kao da doma piljugaš sa vatricom ? Kolika je cijena novih neznam ali ako saznam javiću radi orijentacije pitaću kod nas u Bjelovarskoj ljevaonici koliko bi došlo kao polu proizvod bez lickanja . KOliko se sjećam da je nekada bila cijena marku i nešto po kg. Pločevine ima u Metisu u Puli bez rezanje je cijena oko 3 kn pa kome je možda na ruku isplatise , vjerujem da se i tvoji trgovci odanle snabdjevaju. A za rupe sam mislio doma bušiti u tko debelom materijalu ko ne vjeruje neka proba !

 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Arno reko i ne poreko što poreko to ne reko , šala

kažeš 7 kn sa rezanjem a izgleda kao da doma piljugaš sa vatricom ? Kolika je cijena novih neznam ali ako saznam javiću radi orijentacije pitaću kod nas u Bjelovarskoj ljevaonici koliko bi došlo kao polu proizvod bez lickanja . KOliko se sjećam da je nekada bila cijena marku i nešto po kg. Pločevine ima u Metisu u Puli bez rezanje je cijena oko 3 kn pa kome je možda na ruku isplatise , vjerujem da se i tvoji trgovci odanle snabdjevaju. A za rupe sam mislio doma bušiti u tko debelom materijalu ko ne vjeruje neka proba !


Da kažeš 3 kn bez rezanja...ali kolko bi ja pločevine trebao kupiti da u krug izrežem 235 kg???imao bi otpada da bi me izašlo vjerovatno i skuplje nego ovo...
Što se tiče 800 eura što sam rekao mislio sam na orginal utege od pasqualija koje bi naručio od uvoznika od kojeg sam kupio i traktor, a ne na polu proizvod iz nekakve ljevaone...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
U redu , ali ako gledamo svi da volimo jeftinije proć ? Za polu proizvod ili sirovi proizvod ti je odljevak kojemu treba malo obrusiti rubove počistiti rupe i pofarbati ništa previše strašno . Dobro ni tvoja solucija nije loša . Za teže uvijete rada trebaju dobri utezi , ne zamjeri na komentaru nisam mislio ništa loše .


 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
U redu , ali ako gledamo svi da volimo jeftinije proć ? Za polu proizvod ili sirovi proizvod ti je odljevak kojemu treba malo obrusiti rubove počistiti rupe i pofarbati ništa previše strašno . Dobro ni tvoja solucija nije loša . Za teže uvijete rada trebaju dobri utezi , ne zamjeri na komentaru nisam mislio ništa loše .


Ma ne zamjeram ništa, nadam se ni ti meni...
Čini mi se da nisi bio dobro shvatio kad sam rekao 7 kn sa rezanjem jer ja sam platio tih 235 kg i nemam nikakvog otpada, a oni su ga definitivno imali puno pošto su im svi oni rubovi otpad... isto tako da sam kupio pločevinu po cijeni koju si ti rekao morao bi kupiti možda i 400 kg da bi od toga dobio 235 kg utega u krugovima...
O ovoj soluciji da dam u ljevaonu da mi izljevaju po naruđbi nisam ni razmišljao tako da ne znam koja bi bila računica...
Sad šta je tu je, nadam se da će na kraju to dobro izgledati i služit svrsi što je najbitnije...

lijep pozdrav
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ako ga otežaš sigurno nećeš pogriješiti , sretno u daljnjim radovima čekamo finsh slike . može i prije bojanja

 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Konačno mi je kolega-majstor uhvatio vremena da dovršimo utege i branik za pasqualija...pofarbano temeljnom, još ide završna boja pa montaža...onda će biti i završne slike
za sad ovo:





Krenulo je ali i vrijeme se vani poljepšalo pa treba požuriti sa završnicom , utezi izgledaju ljepo ali me asociraju kao da će raditi u zimskoj službi ili solani jedino mi nije jasno čemu toliko jaka žaštita na prednjoj masci pa ne planiraš se nekamo valjda zaletavati ???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
ma neću se nikud zaletati,bar se nadam:rolfer:
Zaštita mi je da dok malčiram visoko šiblje i šikaru da ne izgrebem masku, a i ako se slučajno negdje "naslonim" da ne polupam svijetla ili poderem onu mrežicu...
sad šta si htio reći sa ovom zimskom službom i solanom nisam skužio po čem te asociraju?
da i tako jaka maska jer je ona s ovim doljnjim dijelom i prednji uteg...
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ma neću se nikud zaletati,bar se nadam:rolfer:
Zaštita mi je da dok malčiram visoko šiblje i šikaru da ne izgrebem masku, a i ako se slučajno negdje "naslonim" da ne polupam svijetla ili poderem onu mrežicu...
sad šta si htio reći sa ovom zimskom službom i solanom nisam skužio po čem te asociraju?
da i tako jaka maska jer je ona s ovim doljnjim dijelom i prednji uteg...

sve ok osim malo ne zlonamjerne šale nadam se da se ne ljutiš a što se tiće zimske službe i solane , asociralo me temeljna ljepa bijela boja na snjeg , a za solanu su radili traktorčiće tome u kompletnoj bjeloj boji te su bili fora
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Koliko su debeli utegi?
Ako si kupil 235 kg, znači jedan kom je cca 58 kg.
Promjer jednog utega: 25,4*16/1000=0,406 m.
Površina: 0,406*0,406*3,14/4=0,129 m2.
Računska debljina: 58/7,85/,129*=57 mm.
Na slici mi se čine tanji. Je to optička varka?
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
nije optička varka nego je ovako:
235 kg je s onim četvrtastim komadom pločevine koji sam iskoristio za prednju masku
tako da su ova 4 utega cca 200kg znači svaki cca 50
taj svaki uteg se sastoji od 2 zavarena dijela,
na slici se ne vidi ali s doljne strane utega je još jedan tanji komad pločevine debljine 20mm i promjera oko 25cm,taj dio je oko 10 kg
a ovaj gornji širi i deblji dio je 35mm debljine,taj dio je oko 40kg
 
Na vrh