• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pasquali uređenje i izrada utega

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
sve ok osim malo ne zlonamjerne šale nadam se da se ne ljutiš a što se tiće zimske službe i solane , asociralo me temeljna ljepa bijela boja na snjeg , a za solanu su radili traktorčiće tome u kompletnoj bjeloj boji te su bili fora

ma ne ljutim se sam te ne skužim uvijek iz prve šta misliš:finga::partyman:
a ovo za bijele tomeke nisam znao,nisam vidio nigdje takve slike, baš me zanima kak im stoji...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Evo utezi postavljeni:supz:
Meni je lijepše izgledao bez njih,al bitnija je kvaliteta rada nego šminka:D




Zašto misliš da loše izgleda meni se sviđa a naroćito prva maska na preklop u slućaju potrebe ! , a vjerojatno če služiti naroćito u nekome granju kojega se nađe svuda pa i u najobićnijem oranju samo me zanima dali ćeš imati problema kod pumpanja guma ili su ventili sa druge strane utega ? Htio bi ćuti i utiske u radu da li se isplatila investicija utege , to jest koliko je stvarno dobio na snazi u recimo oranju ? normalno kada dođe vrijeme oranja .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
za pumpanje sam ostavio ove rupe na utezima, sa ručnom pumpom će ići sad sa pištoljem na benzijskoj mislim da ne...
I ja jedva čekam da ga isprobam u oranju,sebi trenutačno nemam šta orati jer je poorano pa ću morati pričekati da sad sa proljećem počnu ljudi zvat da im orem vrtove..
u svakom slučaju budem javio utiske kad budem prvi put orao
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sorry @rajnski.
Nisam primetil dodatak manjeg promjera.
Meni ne izgleda loše, možda bi plavi utegi razbili monotoniju žute boje, ali to je stvar ukusa.
Kak veliš, kod traktora prvo funkcionalnost, a onda izgled.
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Pozdrav Rajnski!
jako ljepo odrađen posao,dobar izbor boje.
traktor inače na sebi ima dvije boje,žutu i crnu,dodavanjem treče boje dobio
bi se efekt letečeg cirkusa monty paytona :lol:
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
a boju i nismo baš dobili kao što je na traktoru...malo vuče na zelenu ova na utezima,na slikama se ni ne kuži tolko...al mislim da nije ni tak loše,
a ti utezi se uvjek mogu skinit i prefarbat ako dobijem želju:mrgreen:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
a boju i nismo baš dobili kao što je na traktoru...malo vuče na zelenu ova na utezima,na slikama se ni ne kuži tolko...al mislim da nije ni tak loše,
a ti utezi se uvjek mogu skinit i prefarbat ako dobijem želju:mrgreen:

mislm da mu žutao super odgovara jedino ako je u pitanju nijansa što se nevidi na fotki .......................:prayer:
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Evo danas isproban učinak utega pri oranju. Nije baš reprezentativna površina, mali vrt, ali prvi dojmovi su odlični...
Puno je lakše orati, proklizavanje minimalno, ni jednom nisam morao uključivati blokade diferencijala, a prije sam stalno morao i još je proklizavao...
evo sličica


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Fino se ora:finga:
Eh, ja bi mu nabacio dvobrazdni plug, ovog traktor bi morao da vuce i dvobrazdni plug, ali dobar odgovarajuci plug.
 
Posljednje uređivanje:

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Rajnski,znači investicija se isplatila,sad če orat ko veliki.Eh da,nešto me kopka,kažeš prije si morao stalno uključivati blokadu difa.Dal to za oranje sa time plugom?Ako jeste,onda nešto nije uredu sa njime,ili nije dobro poštelan nagib,možda je malo previše u ljevo.
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Fino se ora:finga:
Eh, ja bi mu nabacio dvobrazdni plug, ovog traktor bi morao da vuce i dvobrazdni plug, ali dobar soodveten plug.

ne znam dal bi išlo sa dvobraznim, nisam probao jer nitko u mojoj blizini nema da posudim i probam...
a što ti znači ovo soodveten:scratch
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Rajnski,znači investicija se isplatila,sad če orat ko veliki.Eh da,nešto me kopka,kažeš prije si morao stalno uključivati blokadu difa.Dal to za oranje sa time plugom?Ako jeste,onda nešto nije uredu sa njime,ili nije dobro poštelan nagib,možda je malo previše u ljevo.

kad je bio ovako u lijevo onda se to dešavalo pa sam ga morao sužavati na desno da bi mogao orati bez previše mučenja...sad i kad je ovako raširen vuče bez problema...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Soodveten=odgovarajuci, zbrkao sam rjeci:prayer:
Islo bi sa dvobrazdnim, 100%, kad TV od 18 ks moze, onda za ovog paskuali bi bio igracka. Idi pogledaj temu plugovi--> Plugovi Batuje, tamo sam jucer nesto pisao, i pogledaj slike u mog albuma na moj potpis, odgovarajuci dobar plug i islo bi, eno i Hittner i Prima vuku dvobrazdni plizi.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Soodveten=odgovarajuci, zbrkao sam rjeci:prayer:
Islo bi sa dvobrazdnim, 100%, kad TV od 18 ks moze, onda za ovog paskuali bi bio igracka. Idi pogledaj temu plugovi--> Plugovi Batuje, tamo sam jucer nesto pisao, i pogledaj slike u mog albuma na moj potpis, odgovarajuci dobar plug i islo bi, eno i Hittner i Prima vuku dvobrazdni plizi.

Svi vuku ali je pitanje GDJE i koliko duboko? ako je zemlja teška pravu brazdu neće sigurno moći vući jer vjerujem da i sa jednom ima posla

smiley5842.gif

By arno11 at 2011-02-11
 
G

GROF

Guest
Evo danas isproban učinak utega pri oranju. Nije baš reprezentativna površina, mali vrt, ali prvi dojmovi su odlični...
Puno je lakše orati, proklizavanje minimalno, ni jednom nisam morao uključivati blokade diferencijala, a prije sam stalno morao i još je proklizavao...
evo sličica


., lip pozdrav moj forumski prijatelju!

., ore mali žućo ko pravi., svakako su utezi dobro došli!., a kako su već naši forumaši pisali., evo i ja to dodajem., more on lako vuć i dva plužića do deset coli!!!., aj Bog!, čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Evo danas isproban učinak utega pri oranju. Nije baš reprezentativna površina, mali vrt, ali prvi dojmovi su odlični...
Puno je lakše orati, proklizavanje minimalno, ni jednom nisam morao uključivati blokade diferencijala, a prije sam stalno morao i još je proklizavao...
evo sličica

Sad kad imaš utege, sigurno bi vukel 2x10 na neku razumnu dubinu do 23 cm.
 

Najnoviji postovi

Na vrh