• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

patke japanke

  • Temu pokrenuo uzgajivachpk
  • Datum prvog posta
U

uzgajivachpk

Guest
uzgoj,parenje,sjedenje na jajima,ishrana,sve općenito
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Nesu jaja na proljece,na nekom mirnom mjestu,snesu 10-15 jaja i sjede 35 dana a ako im se jaja uzimaju snesu oko 60 jaja..dok sjedi na jajima jako je opasna..hrane se kukuruzom i ostalim zitaricama,bilo bi dobro kad bi mogle po travi..ako te jos nekaj zanima pitaj!
 
U

uzgajivachpk

Guest
kada će moje OTPRILIKE početi sjediti na jajima ako sada imaju 3 mj. :arrow: i koliko ih vi već držite ako možete postavite sliku na forum
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Ja mislim da oko 5,6 mjeseca..imas slike u peradarstvu par strana iza.
 
U

uzgajivachpk

Guest
ako znas gdje ih naći u sivoj boji jako bi mi pomogao treba mi jedan patak za proljeće sada imam dvije patke u bijeloj boji i dva patka u crno bijeloj boji
8)
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Stvarno neznam,kod mene svi imaju bijele i crno bijele ko i ja..dosta ti je jedan patak na dvije patke
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
kada će moje OTPRILIKE početi sjediti na jajima ako sada imaju 3 mj. :arrow: i koliko ih vi već držite ako možete postavite sliku na forum

Mislim da bu to početkom 2013.
 
H

Hrvach

Guest
Kak budu počele nest početkom 2013 kad je 21.12. 2012 smak svijeta hahahahahahahahahaha
 

M(trdi)B

Novi član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
18
mošusne patke

pozdrav !

dosta sam tražio po internetu ali nažalost ništa nisam našao :(
da li možda netko od vas zna koliko godina mošusni patak je spolno aktivan , tj. koliko godina mi može služiti za rasplod
 
U

uzgajivachpk

Guest
patke japanke (muški i ženske ) su spolno zrele sa 6 mj.!
 

M(trdi)B

Novi član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
18
patke japanke (muški i ženske ) su spolno zrele sa 6 mj.!

Da naravno to mi je jasno ...
Nego mislim da nisi najbolje razumio moje pitanje ...
Ja želim znat nakon koliko godina moj patak neće više moci oploditi jato pataka ...
Tj. kada patak vise ne moze sluzit za daljnji rasplod?
 

M(trdi)B

Novi član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
18
ima li tko ideju zašto mi patke ne žele nest jaja??
u njihovom "box-u" imam kućicu sa 4 m2 i u njoj 2 gnijezda u kojima one spavaju , cak sam i stavio jaja od kokoši da im potaknem instinkt za nešenje ali ništa -.-
a nalaze u ograđenom području od nekih 20 m2
inače imam dvije patke i dva patka i svi su zajedno , da li je u tome problem ?
isto tako patak stalno "obavlja svoje dužnosti"
 
Posljednje uređivanje:

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
ima li tko ideju zašto mi patke ne žele nest jaja??
u njihovom "box-u" imam kućicu sa 4 m2 i u njoj 2 gnijezda u kojima one spavaju , cak sam i stavio jaja od kokoši da im potaknem instinkt za nešenje ali ništa -.-
a nalaze u ograđenom području od nekih 20 m2
inače imam dvije patke i patka i svi su zajedno , da li je u tome problem ?
isto tako patak stalno "obavlja svoje dužnosti"

Koliko su stare?
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
imat ce jednu godinu za mjesec dana

A onda bi trebale skoro a ako ne daješ, mogao bi ih malo staviti na smjesu za nesilice ili u žito umješati koncentrat za nesilice.
 

M(trdi)B

Novi član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
18
A onda bi trebale skoro a ako ne daješ, mogao bi ih malo staviti na smjesu za nesilice ili u žito umješati koncentrat za nesilice.

E to mi vidiš nije palo na pamet ...
Vidjet ćemo da li će bit kakvih rezultata...
 

M(trdi)B

Novi član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
18
Evo samo da se javim da su patke pronesle :icon_thumright:
Nisam im ništa posebno davao za jesti nikakav koncentrat niti nikakve vitamine sve je bilo normalno ovih par dana samo se trebalo malo strpit.
Kada malo bolje promislim , svake godine moje patke nesu sve kasnije a to može bit možda i zato jer nisam donosio u jato nikakve nove jedinke ( dvije patke i dva patka koje trenutno imam su "braća i sestre" ) , kad sam se odlučivao kakve ću patke uzet ove su mi bile najprivlačnije jer sam pročitao da nemaju problema za incesom , te sam mislio da necu morati kupovat nove patke već ću samo moje jato širiti ali kako stvari stoje nebi bilo loše kupit par novih!!!
Hvala svima na odgovorima i pomići
 

M(trdi)B

Novi član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
18
Pozdrav.
Iako nitko ovdje nije ništa napisao 3 godine, nadam se da netko ovo još prati :p
Ugl. ako netko ima jaja japanske (mošusne) patke za prodaju i da ta ista jaja šalje poštom neka mi se javi.
 

prosho

Novi član
Tu od
23 Stu 2015
Poruka
1
Ja bi zamolio da neko zakaci fotografie ove Japanske patke
 

Prilozi

  • ScobieWithBrood.jpg
    ScobieWithBrood.jpg
    32.2 KB · Pregleda: 98

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ima vam japanki svugdje po selima,cak su i popularnije od ovih domacih jer se same razmnozavaju,kaze moja baka da se kote ko stakori i da kad ih je imala od par raca imas pun dvor malih
 

Najnoviji postovi

Na vrh