• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pčelica i med

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
bok svima
imam nešto malo pčela 15-20 košnica kako kada :) zavisi od zime i bolesti i nisam baš neki profesionalac ali eto,pa me tanima koji više znaju o tome neka se jave da razmjenimo iskustva. oskoro će prvi let pčela ... puno je pitanja...
 
B

brundalo

Guest
cipiripi1967 kaže:
bok svima
imam nešto malo pčela 15-20 košnica kako kada :) zavisi od zime i bolesti i nisam baš neki profesionalac ali eto,pa me tanima koji više znaju o tome neka se jave da razmjenimo iskustva. oskoro će prvi let pčela ... puno je pitanja...
ne znan zasto ali i ja bi volija imat pcele ali kako? sta? kad?...nemam pojma a volija bi naucit :)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
brundalo:moj savjet,radije nemoj,jer za pčele treba imat vremena kao i za ovce,zakasni koji dan i više ih nema.. ispravite me ako griješim..
 
B

Bobo

Guest
NIje bas tako... S pcelama imas posla dosta, ali se bome i isplati, pogotovo jednom Brundalu kod kojeg je kg meda 40 i vise kn... Moj brat se bavi pcelarstvom (skolovani pcelar) i mogu vam reci ako se ima volje, to je posao samo takav.

Ako nemate volju i samo bi probali kako je to raditi s pcelama, predlazem da se ni ne pocinje. OBAVEZNO zavrsiti makar tecaj za pcelara, jer tu ima caka milijardu sto, kako, zbog cega, jer dok sami dodjete do tih zakljucaka, sve pcele ce pougibati...

Dosta vremena po ljetu uzimaju, a i po zimi, jer se treba odrzavati kosnice, popravljati pokidane okvire, utopljavati novi vosak, ma da ne nabrajam...

Ja se s tim ne biih bavio nikad, jer ja za to nemam zivce. bratu pomognem u vrcanju i prihrani, i selim mu pcele traktorom. A da ih ja tamo idem pregledavat, mrdat po njima, mjenjat matice... NEMA SANSE
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
brundalo

nijedan posao se ne napravi sam od sebe zato se nemoj bojati pčela osim ako si nedaj bože alergičan na njihov ubod-a osim toga ubod pčela je u jednu ruku zdrav jer pojačava imunitet u ljudi.
pčelice su ti vrlo dobar i siguran izvor prihoda ali nemoj odmah kupiti puno ja ti savjetujem 10-ak košnica da se malo uhodaš. volja je najbitnija a ako je imaš sve ćeš brzo ukapirati. posla ima ali se isplati-vjeruj mi- :supz:
mi smo držali 25-30 kosnica pa je bilo oko 1 tone meda raznog s tim da ne vozimo nikuda na ispaše već su između šume i rijeke i to nam je dovoljno .cijena ti je kod nas oko 30 kn/kg pa ti ocijeni (bruto)

sretno ti ako se odlučiš
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
evo još par dana i početi će nam mala draga stvorenja izlijetati van pa bi trebali dragi vočari malo obratiti pažnju sa čim prskate svoje plantaže jer ovi radišni kukci su jako ugroženi baš u ovim prvim izlijetanjima dok nemaju obilje pa moraju dolaziti na vaše vočkice! zato birajte otrove i ostalo da im što manje naudite :prayer:
hvala svima eko-osviještenima-
med je izvor zdravlja ako ga koristite. :mrgreen: :p
 
Na vrh