• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

" Perkinsov motor "

A

Ado

Guest
Mozete li malo pojasniti vezano za perkinsov motor njegove karekteristike ?
 

toky09

Član
Tu od
28 Pro 2008
Poruka
59
opčenito ili imaš od nekog proizvođača da znamo i koliko ks ako hočeš sve znati dobro ti je marko rekao KOJI?
 
A

Ado

Guest
Massey Ferguson sa perkinsovim motorom malo pojasnite kakva je razlika izmedu tog motora i motora npr: IMT.
 
A

Ado

Guest
Imas li ista vise samo ovako kratko prvi se put susrecem sa ovim motorom . Ado _
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Ado kaže:
Imas li ista vise samo ovako kratko prvi se put susrecem sa ovim motorom . Ado _

Nemam više za sad to je sve što sam imao doma,ako što mađem stavim gore! :(
Probaj potražiti malo po Google, Google čini čuda :D !
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ovakav tip Perkins motora (sa predkomorama) zanji put je proizveden 60-ih godina, nakon toga su rađeni samo sa direktnim ubrizgavanjem.
IMT još uvijek proizvodi takav zastarjeli tip motora, 539, 542, 558, 560
 
M

Miki07

Guest
Tačno je da se u traktore IMT 539,542,558 560 ugrađuju motori sa indirektnim ubrizgavanjem
ali u traktora 549,565,577 se ugrađuju motori sa direktnim ubrzgavanjem skoro isti kao i na MF
jer se rade po perkins licenci
 
I

IMT560DVforever

Guest
Motori sa direktnim ubrizgavanjem, posebno oni sa visokim pritiskom ubrizgavanja, rade po pravilu mnogo "tvrđe" (bučnije) od motora sa predkomorom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
IMT560DVforever kaže:
Motori sa direktnim ubrizgavanjem, posebno oni sa visokim pritiskom ubrizgavanja, rade po pravilu mnogo "tvrđe" (bučnije) od motora sa predkomorom.
Isamo toliko od jednog ing. ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
joekiki kaže:
to su strava motori... :lol:
...bili...i vrijeme ih pregazilo...
 
I

IMT560DVforever

Guest
puknuti je napisao
Isamo toliko od jednog ing. ?

Naveo sam sustinsku razliku,koja se osjeti "na uvo", a nastaje zbog toga sto se porast pritiska na celo klipa nakon ubrizgavanja goriva kod motora sa direktnim ubrizgavanjem, odvija mnogo brze nego kod motora sa pretkomorom.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
A kakvu vrstu ima Ursus C-360 3P(perkins), sa direktnim ili sa pretkomorom?
 
I

IMT560DVforever

Guest
Mislim da je u pitanju motor sa direktnim ubrizgavanjem,jer vecina traktora ima takve motore. Motori sa pretkomorom se uglavnom ugradjuju u aute i oni imaju grijace u svakoj komori ( na svaki klip ide po jedan grijac ). Neke izvedbe motora sa direktnim ubrizgavanjem imaju utore na celu klipa, koji pospjesuju mjesanje goriva i zraka.
 
R

rony

Guest
pozdrav
imam IMT539 i ima31,6kw 1991g,kad sam bio kod mehaničara otvarao je poklopac a unutra klipovi od 549.
traktor sam kupio kao rashodovan od pika.dao sam si truda i pokupovo djelove i sad radi ali drugačije nego ostali traktori.
pumpa na njega ide linijska sa ubodom za rotacionu.
nisam našao orginal pa je stavljeno mislim od dajca.
ja bih molio ako netko zna da mi malo bolje objasni kakav je to motor i dal netko ima orginal pumpu za takav traktor.
 
B

Bobo

Guest
Nista cudno da u rakovici i u IMT-u rade s onim s cime imaju. Znam za slucaj da je imt 539 isporucen s motorom od 549, jer drugih motora nisu imali...

Takodjer znam da su ugradjivane i Rikard bencic pumpe (kao na torpedima) na imt 539, ali ne znam koja godista i koja serija, tako da je mozda i tvoj traktor takav...

Kazem, puno su kemijali, tak oda to nije nista cudno...
 
Na vrh