• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pijevci

emka

Novi član
Tu od
28 Lip 2017
Poruka
22
Zanima me što poduzeti kad pijevac maltretira kokoši, doslovno
im skoro goli vratovi i leđa od skakanja. Mislim da bi bilo dobro
maknuti i biti bez pijevca dok se ne oporave, nije mi bitno oplođenost
jaja . Ima li tko kakva iskustva. hvala
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Nabavi drugog pijetla koji zna šta radi,ovoga u lonac.Opet će ti isto napraviti
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ako ti nije bitno da imaš jaja za nasad onda nabavi pijetla koji je lagan i ne uništava kokoši. Važno je da ih vodi . Ja sam to riješio tako da imam jednog polupatuljastog, a dobri su ti pjetlovi od kokinkine ili jednostavno od jureka i katice.
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Imam pijevca amrok rase koji dobro cuva koke ali je problem sto oce da kljucne i zalijece se na ljude! Ima li nesto da bi se moga oduciti od toga? Hvala
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Znam da postoje tzv. naocale koje se stavljaju pjetlovima kroz kljun da ne naadaju jedan drugog. Dal pomaze kod ovg slucaja ne znam. Ja kad donesem novog pjetla obavezno najurim koji put metlom tak da zna tko je glavni. Poslije toga zapamti i zna da se mora pokoravat kad udjem kod kokosi.
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Moj je isto lud pijetao ove godine ga zamjenim jednim od pilića , probao sam svašta ali ne ide 😒
 

iko1

Novi član
Tu od
27 Stu 2019
Poruka
13
Imam pijetla i kokoši koje sam nabavio u veljači ove godine. Mjesec i pol dana je sve bilo normalno, a onda je pivac počeo napadati mene, a ženu koja im daje jesti ne. Sada napada svakoga tko ulazi u područje gdje kokoši žive. Jedino sa granom možeš im dati jesti i pokupiti jaja. Primjetio sam da više ne ćura kokoši i ako bi htio nasaditi kokoš nebi se izleglo ništa. Što mu se to dogodilo? Sada je samo u funkciji zaštite kokošiju. Nije ga problem smakunti, ali drugi pivac kada dođe među kokoši one mu nedaju mira, napadaju ga dok se ne priviknu. Bi li izolacija pivca izvjesno vrijeme urodila kakvim promjenama? Ima li tko iskustva sa tim?
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Moj napada mene ali brate gazi i kokoši sve mi gole po leđima haha
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Kod mene problem susjedov pjetao počinje da se javi u 00:20, pa u 03:30, onda u 04:15...pa cijeli dan ništa.
Kako ga utišati po noći?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Vidim da i postoji dodatna oprema za pijetlove :hahah:


 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh