• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pilane ili "kako to ameri pile trupce"

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,844
Vidio sam banzek (pila stoji okomito) onda se zakrene za 90° (pila ide vodoravno) i imaš to što trebaš!

I vidi ovdje #158
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
ovo mi se čak i više dopada...

naravno, ne bih je prevozio, bila bi na mjestu pod krovom, ali izrada mi se čini jača...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
zašto?...meni se čini da je to bolje rješenje od onog kaj vidim kod Holzmann pilane...
nego, imam osjećaj da bi te pilane mogle ispasti sa tih šinja, nije to nešto teško...zajaši na kvrgu u drvetu i ode?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Eh bas zbog ovakvih vodilica i velika je vjerovatnoca da izleti sa njih, pogotovo kad se pila debeo komad, jos od odanjka. Ove male pilanice se ljujaju kao na vodi. Husqvarna dok je radila male pilane imala je sa obje strane lezaj koji je drzao da ne iskoci iz sine
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,844
Bio sam samo jednom navlačil trupce na nogare i pomogao ih učvrstiti, gazda radio sa strojem!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
pa teoretski ako je sila na žagi veća od težine pilane, ode sa šinja...kak to spriječit?...jasno mi je da se neki puta drvo odvaja, ali i da se kontra piga i onda može zacvikat žagu...ovisno o samom drvetu
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
424890616_7165203313545917_8091519577625093705_n.jpg

ovdje se vidi pokušaj stabilizacije, izgleda da je već iskočila bila...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
CIm vidis ovaj sistem vodilica znaj da su tu obicni tockovi od klizne kapije. Nije on lud da tokari tockove kad kupi za 2-3€ tockove i to ti je to
 

Najnoviji postovi

Na vrh