• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pir

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Ljuštenje još nije završilo,stroj koji je kupljen kod 'gospodina' iz Getreide d.o.o. je vracen i dobiven je povrat novaca.Nakon skoro dva mjeseca štelanja i minimalno deset popravaka,stroj je vracen,izgubilo se živaca i vremena na prevaru od stroja i još neljubaznijeg prodavatelja stroja.
U utorak dolazi nova ljustilica pa bude valjda vise srece nego s doticnim 'gospodinom'.
Par ljudi s foruma mogu potvrditi koji su kod mene ljuštili na kaj je to ličilo,neponovilo se nikad i nikome.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
je li zaista potrebno ljuštiti pir?
Izgleda da sam alergican na gluten pa me zanima, posto namjeravam ga posijati cca 2000-3000m2. Uz to di mogu nabaviti staro sjeme?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Ljuštenje još nije završilo,stroj koji je kupljen kod 'gospodina' iz Getreide d.o.o. je vracen i dobiven je povrat novaca.Nakon skoro dva mjeseca štelanja i minimalno deset popravaka,stroj je vracen,izgubilo se živaca i vremena na prevaru od stroja i još neljubaznijeg prodavatelja stroja.
U utorak dolazi nova ljustilica pa bude valjda vise srece nego s doticnim 'gospodinom'.
Par ljudi s foruma mogu potvrditi koji su kod mene ljuštili na kaj je to ličilo,neponovilo se nikad i nikome.

Pozdrav,

pitanje je kako radi vaš novi stroj...?
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
je li zaista potrebno ljuštiti pir?
Izgleda da sam alergican na gluten pa me zanima, posto namjeravam ga posijati cca 2000-3000m2. Uz to di mogu nabaviti staro sjeme?
A kak to misliš da si alergičan na gluten? Ne velim da nisi, ali šanse su zbilja 'tanke', koliko ja znam, omjer je koliko 1 od 100 000 ili čak i 'tanji'?
 

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Pozdrav,

pitanje je kako radi vaš novi stroj...?

Stroj je ok za vlastite potrebe,no bez selektora nema nikakvu svrhu.Znaci on ljusti pa se to oljusteno treba baciti u selektor kroz vjetar imaju puzevi koji sve to rade u liniji.
Moje misljenje-stroj je za vlastite potrebe ako netko ima 10 tona godisnje super,no za usluzno na vece kolicine je prekompliciran jel zauzima dosta prostora i ako se ima vremena zezaz oko toga.
Lp
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
A kak to misliš da si alergičan na gluten? Ne velim da nisi, ali šanse su zbilja 'tanke', koliko ja znam, omjer je koliko 1 od 100 000 ili čak i 'tanji'?
pa tako, pojavljivali mi se čudan osip po koži i stalno neke točkice... u kratko, bio na nekim dijetama i glupostima, sad 2 mj. nisam jeo ni pio nista sa glutenom. Koža mi se očistila i suup mi je, niti ikakvi problema niti nista. Nabavio sad prije 2-3 tjedna neki test... i na kraju morao opet jesti sve i svasta sa glutenom da mi se ako sam alergican stvore protu tijela u krvi... obavio test i negativan. Zakljucak u proizvidima iz pekare ima nekog aditiva ili nesto kaj mi ocito smeta. Na žalost ljen sam si stalno peci kruh pa i kupim kupovno nekada, ali opet te tovkice se vratile... :/
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
I kako je prošla sezona? Zadovoljni proizvođači? Moj je otišao po 0,90 kn/kg.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Trazi se usluga ciscenje pira zagreb i okolica ako netko ima kakav info molim broj tel. Tnx
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
el zna netko kod kombajniranja pira veličina sita koja se koriste ?
 

Prilozi

  • sito.jpg
    sito.jpg
    19.6 KB · Pregleda: 84

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: pir

Imaš temu o piru već, pogledaj dolje. Nadam se da znaš kakve su cijene bile prošle godine, od 0,60-0,70 kn/kg za konvencionalnu do 1,5 kn/kg za ekološku proizvodnju.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Opet nitko ništa ne piše...
 

Prilozi

  • 20170417_173013.jpg
    20170417_173013.jpg
    46.1 KB · Pregleda: 60

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Izgleda da samo ja imam pir ove godine...
8351e92c698f6ad9efb4c7d455243f0a.jpg


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Pozdrav, iz Amerike evo imam i ja pira....
Ps.kad se on vrši za cca mj.dana?
 

Prilozi

  • IMG_20170610_163532.jpg
    IMG_20170610_163532.jpg
    82.4 KB · Pregleda: 67

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Zavisi, prošle godine je sredinom sedmog vršen, ali je i sijan ranije. Tvoj vjerujem da i hoće. Kad mu se počne klas savijati prema tlu, samo pazi da se ne počne osipati. Provjeriš svako malo u kojoj je fazi zrno, pa gledaš.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Nadam se žetvi iza nedjelje. Klas se počeo savijati, zrno je tvrdo.
3fd8f8e50e88d0f8dd88aa39e315daaa.jpg


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 
Na vrh