• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pir

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
728
Ako ne prodje jarovizaciju, nema klasa. Vjerovatno ce ponici, hoce li joj dosta biti naredni minusi i mrazevi, tesko je reci
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Imam svega 25 kilograma za obrnuti sebi sjeme. Ne bi mi bila velika śteta ako nebi uspjelo a imao bi sjeme za sledeću jesenju sjetvu.

A ni ne baca mi se uludo ovih 25 kg jer sjemena baš i nema meni lako dostupnog.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Znači da nabavim još malo sjemena i da posijem bar površinu od 0,2ha.
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
108
Ljudi, novi sam ovdje pa nisam siguran je li na pravom mjestu ovo pitanje.

Imam 18 vreća pravog pira kojeg mi je napao žižak pa ga nisam želio nositi u mlin. Dio sam bacio na sjetvu (naravno, više nego što je bilo potrebno , obzirom na situaciju), a za ovaj dio ne znam što napraviti.

Imate li sugestiju?
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
Nabavi phostoksin tablete,treba ti par kom,istreses pir iz vreća u kacu ili bure nekakvo staviš tablete pokrijes najlonom i pritisneš ga s nečim da plin ne izlazi van i tako ostaviš 2 dana i onda skineš najlon
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
108
Nabavi phostoksin tablete,treba ti par kom,istreses pir iz vreća u kacu ili bure nekakvo staviš tablete pokrijes najlonom i pritisneš ga s nečim da plin ne izlazi van i tako ostaviš 2 dana i onda skineš najlon
Hoće li taj plin naštetiti sjmeneu? Tj. vjerujem da to sjeme onda nije pogodno za pretvaranje u brašno, već samo za sjetvu?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Mislio sam na jesen sijati pir pa me zanima da li je to pametno. Koliko treba gnojiti po hektaru, da li ima nekih skrivenih problema, koje sjeme i da li se isti može dobro prodati odnosno da li je tražen?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
500 kg sa otprilike 0.1 ha. Sa ljuskom.
A čovjek mi traži 3 kune po kilogramu za ljuštenje .
Neznam može li se na kameni mlin mljeti sa ljuskom? Hoće li se ljuska izdvojiti prosijavanjem?
 

Najnoviji postovi

Na vrh