• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanja - odgovori

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Isao sam gledat bas, ETN9 je oznaka SKF-a za poliamidnu košuljicu, sto bi bilo jednako oznaci TVH od FAG-a:


ili oznaci TNG od NSK:


kako mislite lezaj na slici nema unutarnju kosuljicu? To je upravo ovakva poliamidna kosuljica koja drze kuglice, kao na slici
Mislim na košuljicu koja ide na osovinu. Malo me buni slika. Nije ista slika kao od ležaja cx i skf ili fag.
Hvala na objašnjenju za ove oznake ležaja. 👍
 
Tu od
28 Stu 2019
Poruka
74
Stvarno ne znam kakva košuljica ide na osovinu, osovina je osovina, nikakve poliamidne košuljice (ili nešto drugo).

Ako trebate 1309 ETN9 uzmite ovaj ležaj od FAG-a ili NSK koji sam vam poslao, to je taj ležaj uglavnom...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Dado, možda slika vara.
Tebi treba lager s cilindričnim dosjeom 45mm i ovi jesu takvi.
Da je s konus im dosjedom(za svornu ljudsku "špan piksu" ) imal bi oznaku K ili K30.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Jučer već oko 14 sati stigli lančanici GLS-om, stvarno je brzo
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Ja naručio alternator od iskre a na kraju dobio onaj bosanski pod iskrin neko zamjenio kutiju.
 
Tu od
28 Stu 2019
Poruka
74
Molim vas da mi se javite u inbox pa cemo riješiti i zamijeniti vam proizvode, izgleda da je došlo do greške kod prikupljanja robe u skladištu. Greške se nažalost ponekad događaju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Imam i ja jedan problemčić. Ako se može riješiti bio bi zahvalan. Naime, kupljena su 2 ležaja fag 1309, 45x100x25. Međutim mjereći ležaju unutarnji promjer je 47 umjesto 45.
 
Tu od
28 Stu 2019
Poruka
74
Imam i ja jedan problemčić. Ako se može riješiti bio bi zahvalan. Naime, kupljena su 2 ležaja fag 1309, 45x100x25. Međutim mjereći ležaju unutarnji promjer je 47 umjesto 45.
Pozdrav, da li ležaj na sebi ima oznaku K?
Odnosno da li mi možete dati šifru proizvoda sa računa koji ste dobili, i da li mi možete prepisati točnu oznaku proizvoda koji vam je došao?

Moguća su 3 scenarija:
1. naručili ste 1309 KTVH FAG (konusna osovina)
2. naručili ste 1309 FAG ali su vam dečki zabunom poslali konusni (lako provjerimo lagericu i tko je skupljao) i u tom slučaju ćemo vam zamijeniti robu o našem trošku (naravno)
3. šubler je razlokan, u što čisto sumnjam s obzirom da imate skoro 4000 poruka ovdje :)

Jedno od ovog je sigurno, sad samo trebamo ustanoviti koje. Možete mi se sa podacima javiti u inbox ako vam je tako jednostavnije.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
U katalogu T-A sam tražio neke filtere (odabrao 10 kom i na koncu odabrao 2). Onda sam se malo dopisivao sa g.B. Otišao u Lonjicu, okometrijski odredio koji mi odgovara i kupio filter.
Čist zadovoljno i pristojno!:ppozdrav:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ležaji uspješno zamijenjeni za one koji mi trebaju. Ispričavam se za probleme koje sam nehotice stvorio. Zahvaljujem se na suradnji i razumijevanju. Nadam se da budemo i dalje uspješno surađivali. 👍
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Molim vas da mi se javite u inbox pa cemo riješiti i zamijeniti vam proizvode, izgleda da je došlo do greške kod prikupljanja robe u skladištu. Greške se nažalost ponekad događaju.
Od 4 naruđbe u trima su dolazile krive
stvari, ajd nije problem u novcima jer to su bile sitnice od nekih 20kn, Al je problem u tome da čekam nešto tri dana i onda kad mi treba tog u paketu nema (ima Al druga dimenzija) a subota je popodne i nemaš gdje kupiti više....
 
Na vrh