• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanja vezana za OPG

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Situacija je ovakva...
Nositelj sam OPG-a, a žena je član.
Obadvoje smo stalno zaposleni, ona je na porodiljnom još 3 mjeseca, ali zbog situacije sa jeb***m koronom, vrlo je vjerojatno da će završiti kao nezaposlena kad istekne porodiljno.
Moram li ja njoj uplaćivati doprinose tada?
Ima li pravo na naknadu sa biroa kada istekne porodiljno, jer je već nekih 8-9 godina zaposlena bez prekida?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Najbolje pitaj u poreznoj.
Mislim da ima veze kada je OPG otvoren(zbog plaćanja obveza)
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Situacija je ovakva...
Nositelj sam OPG-a, a žena je član.
Obadvoje smo stalno zaposleni, ona je na porodiljnom još 3 mjeseca, ali zbog situacije sa jeb***m koronom, vrlo je vjerojatno da će završiti kao nezaposlena kad istekne porodiljno.
Moram li ja njoj uplaćivati doprinose tada?
Ima li pravo na naknadu sa biroa kada istekne porodiljno, jer je već nekih 8-9 godina zaposlena bez prekida?
Mislim da bi bilo pametno da ju izbrišeš kao člana prije za vršetka rada.
 

zlaja1

Član
Tu od
20 Lip 2016
Poruka
70
Koliko primjeraka zahtjeva za potporu se šalje poštom u agenciju prilikom prijave za poticaj ( 2 ili 1)?! Pitam zato jer kada sam nosio zahtjev u agenciju trebalo je 2 (1 ostaje, a drugi se zaprimi vraća meni).
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Tako je, vjerujem da opet dva, a drugi će ti vratiti postom ili kad odeš tamo.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Situacija je ovakva...
Nositelj sam OPG-a, a žena je član.
Obadvoje smo stalno zaposleni, ona je na porodiljnom još 3 mjeseca, ali zbog situacije sa jeb***m koronom, vrlo je vjerojatno da će završiti kao nezaposlena kad istekne porodiljno.
Moram li ja njoj uplaćivati doprinose tada?
Ima li pravo na naknadu sa biroa kada istekne porodiljno, jer je već nekih 8-9 godina zaposlena bez prekida?
Čim nije više zaposlena moraš joj plačat doprinose,ja sam pitao da svoju prijavim kao člana al baš zbog toga nisam. Al provjeri svakak sa poreznom.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
770
pitanje u ime mog susjeda, informaticki skroz nepismenog, a ja ne znam odgovor jer ne primam poticaj. Covjeka muci kako ce prijaviti zemlju za poticaj. Koliko sam ja na internetu vidio mora se ulogirati na Agro net, popuniti neke obrasce i inda ih postom poslati u Agencijju u Zagrebu. Jesam ja to dobro skuzil? I kak da se prijavi za plavu naftu?
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Može ti ostati isti pečat. ne moraš ga mijenjati. Mislim da naziv OPG-a, oib, adresa i možeš mibpg iako nije obavezno
 

srećka

Član
Tu od
24 Velj 2019
Poruka
78
Pročitala sam vodič kroz porezni sustav za opg 2020 i ne mogu pronaći odgovor, opg je u sustavu Rpo paušalno.
Nositelj je umirovljenik a jedan član (supruga rođ.1956) nije zaposlena i ne plača doprinose jer upisana kao član 2003 i po tom kriteriju nije trebala plačati doprinose.Sad po ovom novom vodiču ne razumijem treba li ona plačati doprinose ili ne ?
 

nisamja

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
231
Da li netko zna, zašto porezna ne radi ili to ne radi samo naša ispostava?
U centrali se javljaju telefon, ali naš referent ne. Rečeno nam je da je na godišnjem, kak je ova karantena počela.
Kak oni to misle odraditi? Dobro da nismo mi njima niš dužni nego imamo povrata.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
722
Zna li tko da do sutra treba predati obrazac o prodaji ili proizvonji poljoprivrednih proizvoda? Ja imam obrazac o evidenciji prodaje, to navodno nije taj.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kaj mi može ko objasniti kaj dobivam stim ako otvaram OPG? Mislim ne kužim zakaj se to otvara? Kaj se ima od toga? Pogodnosti? Mane?
I kak otvoriti?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Obavezu plaćanja doprinosa, pravo na plavu naftu i pravo na potpore (ako obrađuješ dovoljnu površinu).
 
Na vrh