• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanja vezana za OPG

pinkis

Novi član
Tu od
23 Velj 2014
Poruka
15
Hvala!
A pošto sam u ekološkoj (peta godina), a normalno sam u prijavi poticaja tražio i taj dio, a ove godina još nije vršena eko kontrola, ako opg zatvorim, šta će biti s tim? Mora li se svakako kontrola izvršiti bez obzira na zatvaranje? Ili ne, pa onda samo ne dobijem taj dio poticaja?

Posljednje uređivanje:

marko2432

Novi član
Tu od
17 Ruj 2020
Poruka
7
Pozdrav svima,
Interesira me da li netko zna u slučaju kada vam roditelj želi prebaciti OPG na vas da li ta promjena nositelja utječe na starost OPG-a? Vidim da u natječajima za poticaje se boduje duljina upisnika poljoprivrednog gospodarstva u Upisnik poljoprivrednika, pa se mislim da li bi ta promjena utjecala na bodovanje?
Unaprijed hvala! :)

Charlip

Dobro znana faca
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
603
Bez obzira kaj radiš to je novi OPG i gleda se od kad je on aktivan a ne onaj sa kojeg si prenašao

marko2432

Novi član
Tu od
17 Ruj 2020
Poruka
7
Znači iako je OPG isti ako je došlo do prijenosa s roditelja na sina to je onda u biti novi OPG jer je došlo do promjene nosioca... ako sam dobro shvatio

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
534
Nije ako si član tog OPG od kad postoji OPG, ako nisi onda to nije promjena unutar OPG.

Marko355

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
4,488
Mislim Chalip da nisi u pravu.

Ja sam postao nositelj OPG-a od tate, a prije toga nisam bio član.
U podacima OPG-a još uvijek piše da je registriran 2009. godine, a ja sam postao nositelj puno kasnije.

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
272
Jel netkome bilo usklađenje OPG-a, naime išao sam predat zahtjev za EPI karticu pošto mi je kartica za plavi oštećena pa da neplaćam 50 kn novu reko odma napravim ovu novu kad tamo paf. Odma mi s vrata da nisam prošo usklađenje OPG-a da moram zahtjev predat i da nemogu ja to predat, mogu samo staru karticu za plavi zatražit i platit 50kn karticu.

antondj

Aktivni član
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
431
Ja sam uskladio prije korone. Morao opg-u dati naziv prije imena, popisati mehanizaciju...i jos ne sjecam se tocno

antondj

Aktivni član
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
431
Mislim Chalip da nisi u pravu.

Ja sam postao nositelj OPG-a od tate, a prije toga nisam bio član.
U podacima OPG-a još uvijek piše da je registriran 2009. godine, a ja sam postao nositelj puno kasnije.
Tako je jedan moj prijatelj od djeda nasljedio stari opg, a ipak imao pravo na natjecaju za mlade,kaoda opg nije stariji od 18 mjeseci

Marko355

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
4,488
Na natjecajima se gleda koliko je nositelj dugo nositelj, a ne starost OPG-a.

Najnoviji postovi

Na vrh