• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanje:cijena usluge čišćenja lješnjaka/oraha

  • Temu pokrenuo kladionicar
  • Datum prvog posta
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Daleko si mi.

pa ovisi koliko imas za cistiti.bratic mi radi kod jednog privatnika te masine.za lupanje ljesnjaka a mislim i oraha.uglavnom to je tak jednostavno ko pekmez...:icon_thumright:
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Evo slažem se sa ovom kalkulacijom i mi smo također zaokružili cijelokupni proces, danas smo započeli sa tresenjem i grabljanjem na hrpice, a u subotu najvjerojatnije zavisno od vremena dakle dok se malo posuši na zemlji kreče strojno sakupljanje. Inače sušimo ga na tavanu negdje 2-3 tjedna uz svakodnevno prekretanje, a nakon toga slijedi kalibriranje i krckanje sa vlastitim strojevima.

ja nista ne preokrecem i dobro se pokazalo ali je slozeno u plasticne gajbe na visoko a stala ima sa svih strana rupe pa je uvjek propuh

ne svida mi se i nisam tako radio da se rastepe po betonu jel se nekad tako kukuruz znao uplesnivit


sad posto je kod mene u plantazi blato uzas razmislio sam da bi bilo dobro ne ici sa kombajnom nego namest na hrpe i skup sa smecem natovariti u prikolicu i vozit na dvoriste na najlon rasirit nda se susi pa kad se presusi onda sam provuc sa kombajnom

lani mi se kombajn po mokrom pokazao jako lose sve se zivo zacepi
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Ovo sa sušenjem na prirodan način može ići ako imaš mali postotak vlage i ako nemaš veliku količinu, sve ostalo vrlo veliki rizik s negativnim ishodom na kraju, naročito ako misliš polako prodavati i držati ga dugo na skladištu. Gledaj karakteristike ove godine u sezoni berbe, neusporediva u odnosu na prošlu.
No, svatko će sebi na kraju organizirati na način kako sam odluči, kao i u svemu.
Što se opreme tiče također, zavisi kakve tko ima ciljeve s lješnjakom i planove.
 

penzić

Novi član
Tu od
23 Ruj 2013
Poruka
9
1kn po kili u ljusci bez zavrsnog prebiranja

znaci ti meni 1000kn ja tebi 1000kg lješnjaka u ljuski ocistim od ljuske
to nije moja cijena nego samo misljenje
kaj mislis o tomu

najbolje kupiti stroja za kalibriranje, drobljenje i čišćenje, sve ujedan za par kilo kuna i nema problema.
 
R

ROKATELA

Guest
Dolazi vrijeme berbe i neke aktivnosti pa da obnovimo temu i vidimo kakva bi cijena bila za krckanje lješnjaka, eventualno berbu lješnjaka?

Poštovanje, sad sam se tek prijavio na forum i sad tek vidio vaše pitanje, ja sam iz siska i bavim se uzgojom lješnjaka pa tako imam i stroj za čistiti lješnjak, čiščenje je tri kune po kili i dobijete čistu jezgru, mnogima smo čistili i svi su bili zadovoljni.
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Poštovanje ROKATELA i dobrodošao na ovaj forum.
Uz svoj lješnjak i mi radimo dodatno usluge čišćenja, sušenja, krckanja, kalibriranja, pakiranja i otkup lješnjaka u ljusci.
Cijene su za usluge sličene tvojima, uvećano za PDV, oštećenja jezgre ispod 0,2% i tako dalje.......
Naš pogon može se vidjeti na: www.minaszrno1-ljesnjaci.hr
Te na reportaži TRL televizije od 3.11.2013. u emisiji DODIR PRIRODE, emisija 2/14.
 
Posljednje uređivanje:
D

davpetri20

Guest
Ja sam ocistio nekih 20-ak KG oraha u malo manje od mjesec dana,za jednog covjeka koji ima i prodaje orahe na malo (oko 100 -200 KG godišnje) ..

On placa 10 kn po kili (tucanje + ciscenje) sto mislim da je fer cijena ..:icon_cool:
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Ja sam ocistio nekih 20-ak KG oraha u malo manje od mjesec dana,za jednog covjeka koji ima i prodaje orahe na malo (oko 100 -200 KG godišnje) ..

On placa 10 kn po kili (tucanje + ciscenje) sto mislim da je fer cijena ..:icon_cool:

orah sam probal pustiti kroz svoju drobilicu za lješnjake i super je ispalo i bez kalibriranja ali neznam kak poslije ciscenje na ruke je sporo tak da mi se za orah 10kn ne cini puno

ako neko nije rješio odvajanje ljuske od jezgre lješnjaka nek mi se javi na pp
http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/stroj-odvajanje-ljuske-ljesnjaka-oglas-9727710
 

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
Evo da se malo pohvalim kupio sam stroj za čišćenje lješnjaka od našeg forumaša Penzić-jako sam zadovoljan sa radom. Ujedno ako netko treba čišćenje neka mi se javi ja sam svoje riješio tako da imam vremena.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Dobro to je za berbu, a kako je za ostalo; čišćenje, kalibriranje, krckanje, a ako ovako nastavi padati onda će trebati i sušenje.
Orahovica je ponudila cijenu za ovogodišnji otkup u ljusci. Isto je kao i prošle godine.
Kakve su ove godine cijene
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
koja je cijena sakupljanja lješnjaka sa usisavačem ...po satu ili odokativno ili...po ha
vi koji ste to več radili uslužno napišite...
 

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
isto tako sakupljanje 250 kn po satu, komušanje skidanje košuljica na mjestu kod mene ili kod vas. Čišćenje krckanje lješnjaka 1,25 kn po satu kapacitet cca 400 kg za dan, što se tiče loma i primjesa nebih htio spominjati postotke, ali je jako malo. Nakon krckanja ostaje jako malo ljeske koja se mora izabrati .https://imageshack.com/i/ipedGyf7j pokušao sam staviti sliku stroja za čišćenje neznam da li je uspijelo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh