• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanje u vezi papira

B

bokipz

Guest
Pozdrav,nov sam na forumu pa neznam dali sam stavio u dobar podforum.Uglavnom,trebam vašu pomoć,djed mi je od nekog čovjeka poslije rata kupio IMT 549 bez papira jako jeftino (vjerovatno otuđen od nekog protjeranog srba za vrijeme rata).Mene sad zanima dali mogu nekako izvaditi nove papire za njega.Hvala na odgovoru.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Prvo i dosta važno je dal ti je djed živ,ako je,dobro za tebe,traktor i njega,ako nije žalim.
Drugo,odi na policiju ili bolje ako znaš koga u policiji da ti provjeri broj šasije,to je najvažnije i prema tome se vidi dal se traga za traktorom ili ne.Ako ti čovek u policiji veli da se za traktorom traga,bježi od njega i rješavaj se traktora ili ga nemoj ni pomisliti registrirati.
Treće,ako se ne traga za traktorom i ako je sve ok,nema ga uopće u evidenciji,uzmi dedu ili najstarijeg člana u obitelji i još dva svjedoka približno istog godišta,pod time mislim da su to ljudi iznad 50 godina,i odete na policiju,djed ili taj najstariji neka veli da želi registrirati traktor,a da je izgubil papire i onda da traži izjavu(UVJERENJE) koje mu izdaje nadležna policijska postaja.Zašto moraju biti stariji od 50 godina?Zato jer nemožeš ti ako imaš primjera radi 18 godina,reći da posjeduješ traktor već 20 godina,jer je to nemoguće!Kužiš?
Četvrto:po izdanom uvjerenju ideš na tehnički pregled gdje ti se izdaje knjižica vozila i prometna dozvola i u nju se upisuju podaci o traktoru.Pod uvjetom da je traktor ispravan i prolazi tehnički pregled ideš još u PP da ti potvrde knjižicu vozila.
Peto:Naoružaj se živcima i sretno!
Mislim da je kratko to to,ali možda neko zna i više pa neka dopuni.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
koliko sam ja upoznati sa tim pravilnikom uvjerenje se potpisuje
kod bilježnika i plača se 150 kn....
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Da,ali mislim da bez policije badava mu bilježnik,jedino ak po novom ti lešinari nisu dobili kakve veče ovlasti.
 
P

Peky

Guest
Pozdrav ljudi imam slican problem, jedina je razlika što moj traktor nije otuđen nego je kupljen prije rata isto bez papira, radi se o fergusonu 533 identičan je IMT-u 533 ali to je englezer kojeg je samo sklapala rakovica. Znaci svi su djelovi Coventry, England. DAnas sam isao na tehnicki s njime i izjavom, nisu ga htjeli ni pogledat bez godine proizvodnje, problem ja sto neznamo godinu proizvodnje, a nema broja sasije iz kojeg bi se to dalo iscitat, ima samo tvornicki broj na pločici kod brave za paljenje.

Znamo samo otprilike da se radi o 60-tima.

Što bi se dalo napravit??

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pa normalno,najdi neki katalog na netu od koje do koje godine su se proizvodili ti traktori i daj u izjavu da je to ta godina.Ovisno o tome da li želiš da ti bude traktor star ili mlad tu godinu odabereš.Pretpostavljam da je to negde 60-ih godina delano,tak da nebudeš napisal godinu proizvodnje 2009.
Naša država je takva da se sve more izmisliti.
Jedino neznam kaj buš s brojem šasije,al to je tak nebitno njima,sumnjam da se taj traktor potražuje negde po policijskim zapisnicima,tak da moreš navesti i taj broj sa pločice.
Ako sam dobro skužil,ti ili neko od tvojih ste i prvi vlasnici?
 
P

Peky

Guest
moj stari ga je kupio 84 li 85 od jednog covjeka, taj covijek nam je i bio jedan od svjedoka u izjavi, e a taj covjek ga je kupio od tamo nekog covjeka koji je umro, sve bez papira.

Žena u PP je taj broj sa pločice citala nekom preko telefona, i rekla nam da odemo na tehnicki s tom izjavom.
Sada ovi na tehnickom kompliciraju, oce god proizvodnje i atest i pitaj boga sto sve
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Gle,to je sve normalno kaj oni traže!Meni je neshvatljivo da ljudi prodaju nekaj bez papira.Ja kad prodajem i najmanju stvar,opet na komad papira napišem kaj prodajem i navedem barem neki broj da se zna da je to to.Usto se napiše i broj osobne moje i kupca,potpis i zdravo.A ti imaš traktor koji je prešel tri vlasnika i sad se žališ kaj g anebreš registrirati.Probaj najti broj šasije.To ti je prvo i osnovno.Najvjerojatnije je to na pločici.Trebal buš i zaštitni luk k tome,ako nema kabine.Pitaj lepo na tehničkom kaj sve moraš imati i tak napravi,druge ti nema ako ga hočeš registrirati.Ima tu papirologije,ali jednostavno je tak.Papiri su danas zakon.Nekad su ljudi trgovali svim i svačim,zato ja danas npr.na jednoj čestici od doslovno 9 m2 imam preko stotinu vlasnika.Pa ajde ti sad razjasni tu situaciju. :rolleyess:
 
P

Peky

Guest
Pa i radim papire radi prodaje, uzeo bi si nešto veće makar 50 konja, ovo potrga covjeka.

A traktor ima kabinu i generalno je uređen prije 2 god, mehanika, limarija....
I sad sam uredo sve po novim zakonima za tehnicki, jedino nema rotirku , i eto zapelo
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Pa i radim papire radi prodaje, uzeo bi si nešto veće makar 50 konja, ovo potrga covjeka.

A traktor ima kabinu i generalno je uređen prije 2 god, mehanika, limarija....
I sad sam uredo sve po novim zakonima za tehnicki, jedino nema rotirku , i eto zapelo
A šta je potrebna rotirka za tehnički?
 
M

Miško 007

Guest
Ma toga ima svuda tih brojeva ja mislim da na svom nijednom ni nemam niko ih ne gleda ...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Ma toga ima svuda tih brojeva ja mislim da na svom nijednom ni nemam niko ih ne gleda ...

ima svud izlijanih brojeva,
ti traži samo gravirane bojeve jer su oni vjerodostojni ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Ma toga ima svuda tih brojeva ja mislim da na svom nijednom ni nemam niko ih ne gleda ...
Ti brojevi koje ti gledaš se zovu kataloški brojevi i na svima su isti :madmana:
 
Na vrh