• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanje, želio bi kupiti ždrijebe.

bozo123

Novi član
Tu od
19 Svi 2014
Poruka
18
Bok dečki imam pitanje??Želio bi kupiti ždrijebe sto sve treba napraviti mislim od papira,čime hraniti sta sve treba za dobar razvoj.I kolika je cjena zdrijebadi i dali netko ima za prodati..?
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: Pitanje

Sijeno i zob su najbitniji, te po mogućnosti ispaša. A ždrijebe bi se moglo već i za 3000 kn nać.
 

bozo123

Novi član
Tu od
19 Svi 2014
Poruka
18
Re: Pitanje

Dali mozda znas nekog da bi prodao ja to oču za tatu to mu je zelja velka.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: Pitanje

Neznam, bum se raspital, ima u susjednom selu čovjek 30-ak konja pa možda on kaj ima. Ja isto imam željju si ždrebe kupiti, sam nemam kud smjestiti trenutno. Lani je jedan čovjek iz susjednog prodaval godinu dana staru toplokrvnu ždrebicu za 3000 kn. Najbolje dojdeš u nedjelju u Križevce i osvojiš ždrebe na nagradnoj igri :(nod): , konjičke igre ti budu sad kad je i spravišće pa moreš odigrati tombolu i prva nagrada je ždrebe.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Re: Pitanje

ne kupuj ako nije umatičeno jer ti to bude preveliki izdatak.stavljanje u promet neregistriranih životinja je previše kažnjivo.vađenje krvi i putnica obavezno.ima ždrebiča od 3.000 kuna samo zavisi što ko hoče pa su i cijene različite.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: Pitanje

ne kupuj ako nije umatičeno jer ti to bude preveliki izdatak.stavljanje u promet neregistriranih životinja je previše kažnjivo.vađenje krvi i putnica obavezno.ima ždrebiča od 3.000 kuna samo zavisi što ko hoče pa su i cijene različite.

Kolega, za ždrebad do 6 mjeseci ne treba vaditi krv.

Evo ovaj mali momčić bu bil za prodati kroz neka dva mjeseca jer je sad još premali, sad ima tek dva mjeseca.

ejc03fzwh1a8e8my9gj.jpg
[/URL][/IMG]

Kad naraste bit ce bijeli konj. Cijena ce biti vrlo povoljna. Može ga se kupiti vec i sad ali jedinu u kompletu s mamom jer još siše. :icon_e_biggrin:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: Pitanje

Bit ce mi jako teško kad cu ga morati prodati jer je to prvo ždrebe koje mi se oždrebilo i s nama je od prvog dana. Prava mala maza.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Re: Pitanje

nema vo\nje ako nema registraciju ili putnicu i iak.ya tri mjeseca svi konji budu ;ipirani i umati;eni.hpa ide ponovo po [talama .to;no je da se mladima ne vadi krv ali ako prodaje; mora[ sve napraviti.ako je prijavljen a prodaje[ bey papira onda te prijave ya ilegalno stavljanje u promet.nemo\e[ vi[e imati neuvedenog koja u [tali jer hpa obave[tava vet.inspektora.danas bio u hpa i o tome smo pri;ali.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: Pitanje

Malo ti je necitak post pa ne razumijem najbolje kaj piše.Za ždrebad do 6 mjeseci starosti se nije vadila krv ali provjerit cu to danas. Jedino ako su nešto mjenjali u zdnje vrijeme a da ja ne znam. Jedino kaj su promjenili a tice se IAK je to da sad za izložbe ne treba vaditi krv nego vrijedi ono kaj se redovno vadi svake godine. Znat cu sve tocno kroz par sati. U 11. mjesecu prošle godine sam kupil ždrebe od 4 mjeseca i nije trebalo vadit krv, veterinar je pisal putnicu bez krvi. Ždrebe je bilo normalno cipirano i imalo putovnicu.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: Pitanje

4. Infekciozna anemija kopitara (IAK)

(1) Svi kopitari stariji od 6 mjeseci moraju biti serološki pretraženi na IAK jednom godišnje.
(2) Pretraživanje iz stavka 1. ove točke provodi se u pastuha prije početka korištenja za prirodni pripust ili umjetno osjemenjivanje i u kobila prije pripusta.
(3) Svi kopitari stariji od 6 mjeseci koji se stavljaju u promet, osim upućivanja na klanje, moraju biti serološki pretraženi na IAK unutar 90 dana prije prometa.
(4) Zabranjen je dogon, istovar, boravak i napasivanje kopitara na zajedničkim pašnjacima ako nisu prethodno serološki pretraženi s negativnim rezultatom.
(5) Troškovi provođenja mjera iz ove točke uređeni su na sljedeći način:
(a) troškovi provođenja laboratorijske pretrage iz stavka 1. i 2. podmiruju se iz državnog proračuna,
(b) uzorkovanje i dostavu uzoraka iz stavka 1., 2. i 3. te laboratorijsku pretragu iz stavka 3. snosi posjednik kopitara.

Evo ga, crno na bijelo
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Re: Pitanje

prošlo je to sad su druge igre.nemožeš više vaditi putnicu i krv ako konj nema čip i sve papire(za prodaju).jedino možeš prodati bez vađenja krvi samo ako je konj prodan na teritorij tvoje vet.ambulante.i za to se dani odbrojavaju jer imaju 3 mjeseca rok da to sve naprave.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: Pitanje

Ili ti mene ne razumiješ ili ja tebe ne razumijem.... Ja nisam ni reko da se konj bez cipa i papira može prodavati nego ti kažem da se ždrebadi do 6 mjeseci NE VADI KRV nego veterinar piše putnicu bez nalaza krvi i to bez obzira jel konja prodaješ u svojoj ulici,svom selu,u drugi grad ili županiju. Takav je zakon i to je doslovno tako.Danas sam razgovaral s covjeko iz HPA kpoji je glavni za konjogojstvo. Ako taj ne zna onda ne znam ko zna. Covjeka u ovoj temi zanima ždrebe a ne odrasli konji.

Što se tice samog cipiranja, NE moraju svi konji biti cipirani ali moraju imati putovnice. Primjer: ja imam doma konja koji je 99. godište, taj konj NIKAD nece biti cipiran jer vec ima putovnicu i žig s brojem na leđima i takvi se ne cipiraju. Isto tako imam drugog kastrata starog 14 godina kojeg smo cipirali jer nije imal nikakve papire.

Inace, po zakonu su svi konji(koji nemaju papire) do 5. mjeseca prošle godine trebali biti cipirani(znaci rok je odavno prošo) ali to se naravno nije dogodilo pa su to još produžili.


U glavnom imam svoje konje(više pasmina) i puno prijatelja konjara i vrlo malo je stvari s kojima nisam imal nekakvog iskustva

Evo vidi:
e87exq1r0qxtxuq3q71.jpg
[/URL][/IMG]

To je Sokol, on iam sve papire ali nije cipiran i nece biti cipiran osim ako ne promjene zakon. Za sad je tako.

yz2ge2c2pvz07bx5m1mo.jpg
[/URL][/IMG]

Ovo je Janko, on ima cip. Razlog tome je što on nije imal nikakve papire pa je onda odma i cipiran kad je došo k nama.
U donjem desnom cošku se vidi broj cipa dok je kod sokola prazno.
 
Posljednje uređivanje:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Dopunio sam ti naziv teme, da se zna oko čega imaš pitanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh