• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanje

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Bok

Zanima me dali postoje novi kombaji sa širinom hedera od 2,4 do 2,7 metara (mali)

Ja sam iz Istre i ovdije su male particele i jako uski putevi a mucim se sa starim kombajima i krpam kraj sa krajem kad na kraju povucem crtu nema nikakve zarade

Hvala
 
B

Bobo

Guest
POSTOJI.

CLAAS u svom pogonu u Indiji pravi kombajn CropTiger. Nema kabinu, nema fency elektronike, samo volan, rucice i dres na tockovima...

Zanimljivo sto je rotacioni (nema slamotrese) i stoga je ruzan ko sam vrag ;) Potrazi na internetu, i vidjet ces. Bez obzira sto je ruzan, volio bij i ja jednog u dvoristu ;)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
hm....

zanimljivo nazalost je indija malo predaleko.....
a i ovaj kombaj je na gusijenice


PS: a tko je rekao da ja nebim kabinu, klimu itd........... :D
 
B

Bobo

Guest
maiky kaže:
hm....

zanimljivo nazalost je indija malo predaleko.....
a i ovaj kombaj je na gusijenice


PS: a tko je rekao da ja nebim kabinu, klimu itd........... :D


Na gusjenicama je samo model za zetvu rize... imas i normalan kombajn na tockovima ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ja preporučam Hrvatski proizvod. Mali kombajn Đuro Đaković iz Županje.

6mali.jpg


Ima dobru kabinu, mali potrošač...
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
DF&Torpedo kaže:
Ja preporučam Hrvatski proizvod. Mali kombajn Đuro Đaković iz Županje.



Ima dobru kabinu, mali potrošač...

Da se ne dupliram fotke,dali znate koliko dodje ovakav stroj,i gdje se mogu naci cijene citavog programa,narocito naj manjih.?
 
S

seljaček

Guest
može malo o ovakvom kombajnu baš me zanima takvo nešto oko 3m heder i 3ili 4 reda kukuruzni nešto malo a dobro do sad sam našao sve malo i staro ovo je ok.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
seljaček kaže:
može malo o ovakvom kombajnu baš me zanima takvo nešto oko 3m heder i 3ili 4 reda kukuruzni nešto malo a dobro do sad sam našao sve malo i staro ovo je ok.
heder 2.7-3 m, adapter 3 reda
motor 75 ks, 4 cil.

Evo još par slika Deutz-fahr i ĐĐ potpuno su jednaki kombajni

farmliner2.jpg

farmliner3.jpg

mali.jpg


iz 90-ih
mali-1.jpg

mali1.jpg


iz 80-ih
770.jpg

M770.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Meni se onaj FarmLiner sviđa, nekako je čudan, nako, "sprčen", ali zato mi se sviđa.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
abrkili kaže:
za koliko novaca se može kupiti takav jedan đuro?
Neznam, ja s takvim malim kombajnima nemam iskustva, probaj potražiti u oglasniku.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
DF&Torpedo kaže:
abrkili kaže:
za koliko novaca se može kupiti takav jedan đuro?
Neznam, ja s takvim malim kombajnima nemam iskustva, probaj potražiti u oglasniku.
Šta ti si iskusan samo s "mrcinama"???
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
ti malci su prava stvar..
ja vidim po svome claasu pa tp ide ko ludo po zemlji...
pravi stroj 8)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
marko hurlimann xa86 kaže:
ti malci su prava stvar..
ja vidim po svome claasu pa tp ide ko ludo po zemlji...
pravi stroj 8)
Dođi s njim na tablu 40 ha, 2 km dužine. ;)
Hoću reći da mali kombajni su za male parcele, ja takav kombajn nemogu zamisliti na poljima kod nas.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
je je govorim za sebe..
ja inace nemam tablu dugu 1km a de pak 2km :roll: :roll: :roll:
za mene i moj kraj je 3m original..
kakve imamo poljske puteve s 4-5metara ne mozes niti proci..
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
A ja sad dobit njivu 500 metar dugačku. :shock: :shock: :shock: JA sjednem jedan krug i poorem i dosta bi mi bilo.
Trebat če radi sa ursusom oko 27 kj...
 
B

Bobo

Guest
Samo saljite slike Djure mk770, jer mi je bas taj model usao u uzi izbor za kupovinu nagodinu.

Jos ako moze da netko u kratkim crtama napise koja je razlika izmedju crvenih i zelenih DD kombajna, ako razlike uopce i ima (osim boje, naravno)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Samo saljite slike Djure mk770, jer mi je bas taj model usao u uzi izbor za kupovinu nagodinu.

Jos ako moze da netko u kratkim crtama napise koja je razlika izmedju crvenih i zelenih DD kombajna, ako razlike uopce i ima (osim boje, naravno)
Nema razlike između crvenog i zelenog, osim što su crveni stariji od 1986.g, a zeleni su se pravili od 1986. pa nadalje.
 
B

Bobo

Guest
Sto ce reci da su zeleni, objektivno gledano, bolji? Recimo...
 
Č

Čugi

Guest
Bobo kaže:
Samo saljite slike Djure mk770, jer mi je bas taj model usao u uzi izbor za kupovinu nagodinu.

Bobo, delim tvoje mišljenje, ako nađeš dva rezerviši mi jednog! ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh