• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pitanje

O

ozva

Guest
Trebam pomoć, imam mf 31 snjim sami problemi.
Kada idem po ravnom ili nizbrdo cijeli se zaštopa , a kad idem uzbrdo sve je ok.
Sve je ispravno svi remeni novi, šta da radim, molim pomoć ako netko zna.
 
O

ozva

Guest
Zaštopa mi se gornje i dolnje sito a dovoljno su velike rupe u situ, čini mi se da presporo trzaju sita.
 
O

ozva

Guest
Vjetar je na maximumu i lopatice za vjetar su nove, a pljeve u bunkeru nema.
Kad idem po ravnom ili prema dole na gornjem i doljnjem situ mi se nakupi po 5 cm ječma ili pšenice a kad idem prema gore sve je čisto i ne štopa se.
 
O

ozva

Guest
Jel bi bilo do toga da su premali okretaji u pitanju makar radim pod punim gasom?
Razmišljam o tome da stavim veću remenicu za pogon sita da bi sita brže trzala al se bojim da bi onda bacalo sve van.
 
B

Bobo

Guest
Majstore, jel ti ista uopce curi u bunker kad ides uzbrdo/nizbrdo?
 
O

ozva

Guest
Sito ima rupice i dovoljno su velike sigurno.
Sta se tiće curenja u bunker - curi da ali samo kad idem prema gore a kad idem dole ili ravno ništa to jest onda se štopa.
 
O

ozva

Guest
Evo u međuvremenu sam stavio veću remenicu za pogon trzalica-sita, tako sam dobio voće okretaje pa su sita brža,
ali sad nemogu nigdi isprobat kako bi išlo pada kiša, ali opet bojim se da sad sve ne otiđe van a ništa u bunker.
 
S

Simon1980

Guest
baci vjedro ječma na sita i uklopi. Kako se nastavlja sita...bacaš zrnje na sita i mora da padne skroz, tad je sito dovoljno odprto. Ako je previše zaprto logički je da to zrno ide u povrat i tako se može samo drobiti.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
A da se možda nije zaštopalo ispod sita? Možda transporter koji nosi u bunker staje?
 
B

Bobo

Guest
DF&Torpedo kaže:
A da se možda nije zaštopalo ispod sita? Možda transporter koji nosi u bunker staje?

Zato sam ga i pitao jel mu ista u bunker curi...

Zbilja moze biti da su se lopatice pojele u transporterima i da oni stopaju...
 
O

ozva

Guest
Gledajte ljudi da su se pojele lopatice u transporteru onda nebi curilo niš ni kad idem prema gore, jer kad idem gore u bunker curi ko ludo a nebi vjerovali kolko čisto, samo zrna, nema ni slame ni pljeva.
Sito mi se neda zatvarat ni otvarat, izvadiš ga van i staviš drugo, ali sad je u njemu dovoljno veliko sito jer kad zasipam ječam na njega sve curi preko bez trzanja.
 
J

Joco

Guest
Daj pogledaj dali je češalj na korpi ispravan ili da nisu slamotresi previše spušteni,jer može slama zaustavljat zrna na sabirni ravan.
 
B

baric

Guest
sa vecom remenicom ces postignut manji broj obrtaja pogledaj u vrsidbi jel ti pun elevator za neovrseno ako je stavi mrezicu neka visi sa sita 15-ak cm
 
B

baric

Guest
imam ja zmaja sve je to slicno ako ne i isto produzio sam mu ladu za 40 cm u ugradio tu mrezicu od tada vrse ko zmaj
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
baric kaže:
imam ja zmaja sve je to slicno ako ne i isto produzio sam mu ladu za 40 cm u ugradio tu mrezicu od tada vrse ko zmaj
Odkdud si ti ako se smije znat :?: 8)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
hm... zanimljiva tema

danije mozda prejak vijetar pa baca zrno preko polovice sita???
 

Najnoviji postovi

Na vrh