• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

plaćanje obaveza

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
Plaćanje obaveza za članove OPG
Zna li tko detalje?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Dali je moguće izbjeći?
Navodno od ove godine članovi OPG-a a ne samo nositelji su obavezi da plaćaju obaveze ako nisu u radnom odnosu. Ja sam zbog toga ženu preventivno ispisao jer mi početkom godine nitko nije mogao konkretno reći što će biti u toku godine.
Imali neko saznanja kako je trenutno ?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Odakle stvoriti tolike novce?
Za to treba čistaka cca 20 000 kn / članu.
Zamisli da is ratar koliko trebaš imati Ha da bi ti ostalo čisto 20 000 kn.
Al će biti razvoda braka i odricanje djece ;)
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
juce me knjigovodja zvao,,da cu dobiti blokadu iz porezne,,radi duga od 3000kn,,da ce blokirat duznike,,al ne opet sve,,dali je tko obavijesten????????,naravno,,morao platit,,cekam ponedjeljak,,nestrpljivo,,:(whew)::(whew):
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Pa ako si dužan kaj se čudiš?
Od nedavno sve iznad 1000kn blokiraju, odnosno neče te blokirat več ti samo skinut sa računa.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
nece skinut,,nego blokirat i naplatit blokadu,,200kn,,imam za povrat 1000kn,,nece cekat povrat,,nego zele lovu,,cistu lovu,,duzan za 3mj,,a nisu blokirali oni sto vise mj,duzni,,nego birali nasumice,,,,aj dobro,,,i to cemo prezivit,,
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
beru gdje i tko god stigne,samo gule,moj susjed ima neplaćenog mlijeka za 50 000 kuna i ne može uzeti bandi iz Garešnice ni lipe,očito da smo mi seljaci jedini koji nemamo prava na ništa,ja sam već na ovrhe otupio
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Njima je potpuno nebitno kakve će negativne dugoročne posljedice izazvati,oni su u stanju,kako je netko rekao "ubiti kravu zbog šnicle"....
Nije niti čudo što sve više mldih i obrazovanih ljudi bježi glavom bez obzira iz Hrvatske...
 

luck

Član
Tu od
8 Lis 2013
Poruka
31
meni došla opomena od porezne za neplaćenih 1200 kn!!!!
imam 8 dana za uplatu ili slijedi ovrha.....a godinama redovito sve plaćam,niti lipe dužan,izgleda da nisu proknjižili ovu uplatu i odmah prijetnja!!!!
prijetnja došla na petak popodne,putovala 3 dana!!! i na kraju je ispalo da imam samo ponedjeljak za plaćanje inače ovrha...nevjerovatni su ti iz porezne...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Danas isao sa bakom u HPA s namjerom da postanem clan gospodarstva, inace baka je nositelj..
I tamo mi covjek kaze da ako hocu postati clan gospodarstva, automatski si moram placati zdravstveno i mirovinsko, a nismo u sustavu pdv-a..
Jel to stvarno istina ili j**e lud zbunjenog? Baka je u mirovini pa ne mora placati nista..
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Moraš, iako si član, to se smatra kao da si u radnom odnosu na OPG-u. Nisi dužan isplaćivat si plaću, samo doprinose. Koliko su ti rekli da moraš plaćat?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Sve zajedno oko 500 kn, znaci za zdravstveno i mirovinsko..
Malo mi je to glupo jer nismo u sustavu pdv-a..
A ima ljudi kod nas u selu koji su i nositelji, clanovi, a nisu u sustavu pdva-a i siguran sam da si nista ne placaju jer nemaju odakle, pa neznam kako to onda funkcionira..
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Nešto više od 500 kn se plača, pa ako imaš i dopunsko zdravstveno, zaokružiš na 600, a da si u sustavu PDV-a plačal bi 3 puta više.. Nekad su se članovi upisivali kako su htjeli, e, sad više tak ne ide bez plačanja obveza, a ako i želiš prodati svoj proizvod, moraš biti evidentiran kao član OPG-a, inače te smatraju švercerom..
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Sve zajedno oko 500 kn, znaci za zdravstveno i mirovinsko..
Malo mi je to glupo jer nismo u sustavu pdv-a..
A ima ljudi kod nas u selu koji su i nositelji, clanovi, a nisu u sustavu pdva-a i siguran sam da si nista ne placaju jer nemaju odakle, pa neznam kako to onda funkcionira..


Mislim da moraš plaćat oko 600kn a ne 500kn.
I ti ljudi će doći na red, svi koji su nezaposleni bi morali plaćat a mislim da čak i zaposleni ako su porezni obveznici (porez na dohodak, pdv). Nije se vodilo brige o tome ali postepeno se rješava sve retroaktivno, dobivaju ljudi čestitke doma. Novi OPG moraju odmah plaćat a stare se rješava kako nalete.
Primjer, imaš 10 godina otvoren OPG ili si član, nezaposlen si, ne plaćaš ništa. Dođeš u mirovinsko tražit neku potvrdu npr. vezano za staž, gospođa vidi da imaš opg ili si član, nezaposlen si, vidi da ne plaćaš ništa i evo čestitke doma.
Ljudi su masovno prijavljivali sve članove kućanstva u OPG jer "će im ići staž", kako ako ne plaćaš doprinose? Sad kad dobe čestitke doma ispisuju sve članove osim nositelja jer nema računice plaćat članovima doprinose.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Bil sam jucer u agenciji i covjek mi je rekao tocan iznos, Mislim da je to bilo oko 520 kn, ne sjecam se tocno.. Dopunsko nitko ne placamo jer nam prihodi ne prelaze onu odredenu granicu, nismo u usustavu pdv-a pa su nam na poreznoj prihodi od poljoprivrede 0,00..
A npr. ja sam student i nezaposlen sam i imam zdravstveno zabadava i sad sam htio postati clan gospodarstva da ne moram za neke stvari uvijek vuci baku za sobom, kao sto je npr tocenje plavog na benzinskama i ovi mi kazu da si moram automatski placati sve doprinose..
Nista, vidim da dolazi takvo vrijeme da cemo morati raditi od jutra do mraka samo da sve naplacamo sto oni traze..
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Treba nekaj i državi dati.. Bolje to kak je po zakonu, nego da ti lupe neku veliku kaznu.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ma čestitke su dobre,samo ako nisu retroaktivne sa kamatama...:mur:

Bile jesu retroaktivne, za kamate se ne sijećam. Bili su to nešto počeli radit prošle godine pa je opet stalo, sijećam se da je 2 tjedna dosta rješenja dolazilo da ispisuju članove OPG-a osim nositelja.
Mislim da ionako na sve preko godine dana možeš tražit zastaru pa je najbolje ostavit kako je i čekat. Ispada da ćeš kako god okreneš riknut 6000kn samo nećeš morat od sada plaćat doprinose dok te ne najaše.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
A npr. ja sam student i nezaposlen sam i imam zdravstveno zabadava i sad sam htio postati clan gospodarstva da ne moram za neke stvari uvijek vuci baku za sobom, kao sto je npr tocenje plavog na benzinskama i ovi mi kazu da si moram automatski placati sve doprinose..
Nista, vidim da dolazi takvo vrijeme da cemo morati raditi od jutra do mraka samo da sve naplacamo sto oni traze..


Ivane, svi smo mi svijesni cinjenice da je mukte najbolje, da je najbolje kad se nista ne placa,,,
ali mislis li da je to ili tako moguce?
nazalost za tebe i sve kojima drzava daruje to nesto gratis, sve to netko nazalost mora uplatiti,,,
kad bi teret obaveza bio ravnomjernije raspoređen i davanja bi bila daleko manja,,,
jos kad bi i ovi lopovi manje toga pokrali zivotni standard i kvaliteta zivota bili bi nam daleko bolji,,,
 
Na vrh