• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi dizel odlazi u povijest

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Gledam pred jedno 2 godine nekakvog Stila 3 vrata JTD-a, ajd nisu bili neki novci kolko se sjećam i uzeo bi ja njega da na kraju frajer nije ispalil da je u autu lož ulje. Sve gledam u lika i ne vjerujem. Kaže on meni da se već par godina tak vozi, kao toče u Golfove ložu i u neke druge pa kaj ne bi on u Stila, sve je to dizel kaže on. Očito da tim JTD-ima pogotovo ovim starijima ne smeta lošije gorivo
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Tog 1,9koji je u Stilu možeš mapirati s 115 na oko147 ks bez posljedica, dok mJtd u Bravu sa120 ks nesmiješ jer je taj motor bio "proba" za 2,0 tj. treće brušenje. Problem kod Stila je da je bučan ,ali plavca guta samo tako. Tim motorima i na 300 tkm se ne treba "dotakati" ulje, jer ga troše zamemarivo malo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Jel itko od vas ikad imao u rukama lab tng dokument o specifikaciji goriva? Loža je dizel obojan crvenom bojom,potpuno istih karakteristika kao plavi dizel dokle euro dizel ima u sebi sad do 7% bio a prije je imao 5%
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Kaj si ti tek sad otkrio Ameriku?
Ma dobro, bolje ikad, nego nikad.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Loža je dizel sa dodatkom himpermangana!
To je isto ono što se upotrebljava za dezinfekciju u medicini i vinogradarstvu
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Plus koja je fora da si u svakoj temi ti najpametniji?
Kaj za svaku imaš neki pametniji odg? Kolega je objavio informaciju, za koju ja prvi nisam znao, nema potrebe da ti nekoga omalovažavaš sa svojim izjavama...

No sikiriki 😉
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Fora je to da su to neke prastare činjenice, a to što ni ti nisi znao nije moj problem, nego isključivo tvoj.

I ne, ne smatram se ja najpametnijim, nađi ti pametniji odgovor na bilo koji moj i izreci ga, ja nemam ništa protiv. Dotle, svako dobro ti želim.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Ja zapravo za sad točno znam što kupujem, što platim i vozim u rezervoaru...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Još jedan
Vidi ovo, nastalo sad u mraku, mrlja curenja goriva iz kamiončeka na pločniku
IMG_20220826_203110.jpg
Ostalo iza komunalaca, koji su po mraku došli spriječiti curenje hidranta, evo kako on izgleda poslije njihove intervencije pod rasvjetom mobitela
IMG_20220826_203120.jpg
IMG_20220826_203125.jpg
Dakle vidiš poplavu vode i kako popravljaju uhljebi i budale, koje svi financiramo.
Pokušao san im reči da su fulali, oni meni vele bili smo i drugdje... Nismo našli.
Svejedno su poklopac sredili...

Ja nisam za to. Ja sam za pamet u glavi na poslu i u životu.
Lp
 
Posljednje uređivanje:

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
722
Fora je to da su to neke prastare činjenice, a to što ni ti nisi znao nije moj problem, nego isključivo tvoj.

I ne, ne smatram se ja najpametnijim, nađi ti pametniji odgovor na bilo koji moj i izreci ga, ja nemam ništa protiv. Dotle, svako dobro ti želim.
Ja sam znao, ali kako ne kupujem i ne koristim ložu i plavi, takve činjenice sam totalno smetnuo s uma. Ono što se ne koristi se zaboravi, zar ne? Stoga je dovoljno biti suzdržan i pustiti druge da uče jer ponavljanje je majka znanja.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
propitkivanje svake uobičajene i normalne stvari nije ništa drugo nego prisutnost natprosječne inteligencije...
ak se vi mladci ne zapitate što je to ustvari plavi dizel, nego ga prihvatite kao takvu činjenicu, što to govori o vama?...
da nebi bili u stanju natočit ložu u traktor i vozit na to?
ili da 30 % benzina i 70% motornog ulja pomješano zajedno preporučaju koristiti u nestašici dizela?...
nikad čuli?
holzgas?...isto nikad čuli?...
samo se nadajte da budete traktore vozili na baterije... :hahah:
 
  • Haha
Reactions: ZJ

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
A znate li da je potrošnja lože manja u odnosu na dizel u jednom motoru, po satu ili kilometru.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
A znate li da je potrošnja lože manja u odnosu na dizel u jednom motoru, po satu ili kilometru.
Majku mu krvavu a 5 postova iznad piše da je loža isto kaj i dizel, samo pofarbana, i još je čovjek posprdnut kaj to nije znal od prije, a sad najenput manje troši lože.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Kod dizela se više pazi na neke komponente koje kod lože dovode do smrzavanja i stvaranja krute tvari
 
Na vrh