• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
888
ali dati 100 000kn za zetora je malo previše, imam ga ja u dvorištu, kupljen nov i ima 1250 rh, znam što sve može i što ne može, da su dijelovi baš toliko jeftiniji nebih rekao, jeftiniji jesu ali ne čudo, osim JD, za njega su djelovi dulpo skuplji,
lijepo pogledate koliko košta sklop cilindar, klip sve što ide uz to za npr MF i za zetora, budete se iznenadili.
jedino što zetora svako rastavlja i sastavlja pa nije skup majstor kao za MF.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
može zetor svašta, ali nemožeš uspoređivati od 45 i 70 ks... ti gledaš na generalku onu najgoru stavku, ali pogledaj malo na te sve sitnice i dijelove, servis i sve tekuće stvari koje odlaze i trebaju kroz godinu do generalke... cilinderi po 100-njak kn, kompletan servis napraviš za 500-njak kn, djelovi su svuda dostupni i imaš baš sve.. po meni samo je imt jeftiniji za održavanje, iako ni oni nisu cijenom djelova baš daleko
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
gledam malo te traktore i ovaj fiat ima rezervar u 3 p.m visoko, najljepse napravljeno ima za mene zetor,s jedne strane tank,s druge akumulator
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
888
ja ni ne uspoređujem zetora od 45ks ili 52 nije ni bitno koliko sad ima, nego uspoređujem MF 3065, Zetora 7340 i Internationala 844, jesenas sam sa prijateljima orao sa sva tri traktora, i to komad od rali sa svakim, zemlja je bila gotovo identična, ako ćemo pošteno zetor je premekan za neke teže operacije, MF mi se najviše sviđa, jer nije izrabljen i ima oko 5000 sati, dosta je živahan, International ima pa tu negdje oko 15 000 izrauban je do milog boga, ali ne posustaje i dosta je žilav, a Zetor je u najboljem stanju, a u poslu je najslabiji,
vozio sam ja svašta i ne osuđujem samo tako, najbolji mi je Claas Axos 330 ali je on i 50 000€,

E da što se tiče sitnica, pokazivač goriva mi je krepao i kod Lovre je 350kn a u Kirš promu od 280kn, tako da nije baša badave
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
kak to misliš? Zetor skoro najmanje gubi na cijeni, što je stariji, cijena mu je veća...svatko tko ga je kupio proteklih godina platio ga je više nego kolko je nov bio...

Najmanje je izgubio ( najviše zaradio ) onaj ko ga je platio u DM a prodaje ga za eure. Ta su vremena prošla. Ja za svojega neču nikad više dobiti svoje novce koje sam dao, a mislim ni npr Zetorproksima90 niti tko drugi tko ga je platio novog u euričima
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Najmanje je izgubio ( najviše zaradio ) onaj ko ga je platio u DM a prodaje ga za eure. Ta su vremena prošla. Ja za svojega neču nikad više dobiti svoje novce koje sam dao, a mislim ni npr Zetorproksima90 niti tko drugi tko ga je platio novog u euričima

izgubio je i onaj što ga je platio DM jer tada je 100 DM vrijedilo više nego danas 100eura traktor mora raditi a ne stajati u garaži tada naj manje gubiš i prodaš izrađen traktor za solidnu vrijednost pod uvijetom da si vodio računa o limariji
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
izgubio je i onaj što ga je platio DM jer tada je 100 DM vrijedilo više nego danas 100eura traktor mora raditi a ne stajati u garaži tada naj manje gubiš i prodaš izrađen traktor za solidnu vrijednost pod uvijetom da si vodio računa o limariji

to je istina, evo, npr, za zetora 96, 97, 98 god onda dati 30 000 dm.. za te iste novce u to vrijeme si mogao kupiti stan u centru siska ili kuću u užoj okolici.. to sad zvuči tako dm-euro... nisu ni tad bili jeftini.....
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
Najmanje je izgubio ( najviše zaradio ) onaj ko ga je platio u DM a prodaje ga za eure. Ta su vremena prošla. Ja za svojega neču nikad više dobiti svoje novce koje sam dao, a mislim ni npr Zetorproksima90 niti tko drugi tko ga je platio novog u euričima


100DM je bilo jedno vrijeme 777HRD
pa je usljedio pad na 444hrd.
jbga moji su popušili masne novce jel je starog bilo frka kak če rat završit i kupil marke po 777hrd.
nedugo poslje možda je prošlo mjesec dana pala marka na 444hrd,
tak ak si ga platil dok je marka bila 777hrd issti klinac ko i ovi kaj su platili u euričima.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
nemam u planu baš, al ak bi našao neš povoljno uzeo bi, ali samo olt posavca jel imam takav isti, sam je moj 2x10" a i ovo mi je pod nosom...
 

Najnoviji postovi

Na vrh