• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,217
a cuj,kolko sam cup,sa svinjama se isplati radit,moj susjed je 2008. imao oko 20-30 svinja i dobivao je 20 000 na mjesec,veli da je kredit bio otplačen kad si reko keks,al je i u sustavu PDV-a
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
to je bilo onda,u danasnje vrijeme nevjerujem bas u to.i mi imamo farmu za 600 komada i stoji vec trecu godinu prazna...preskupi su odojci i hrana u odnosu na to koju cjenu dobijes za bekone,a neki dadu i bez novca pa je totalna pusiona..:^):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,217
sused sad ima par krava i 10 svinja,dobiva skoro 10 000 na mjesec..ima new hollanda tn 55 i malog fergija i ne troši bzvz,samo na ono sa treba,hrana,dijelovi i to kj traktor treba,i eventualno koji stroj,sad je kupil novi malčer,to bum isel jen dan pogledati kakav je :p
kod nekih je problem kj nemaju puno a oceju velike traktore,neznam zbog ceg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
sused sad ima par krava i 10 svinja,dobiva skoro 10 000 na mjesec..ima new hollanda tn 55 i malog fergija i ne troši bzvz,samo na ono sa treba,hrana,dijelovi i to kj traktor treba,i eventualno koji stroj,sad je kupil novi malčer,to bum isel jen dan pogledati kakav je :p
kod nekih je problem kj nemaju puno a oceju velike traktore,neznam zbog ceg

E Tino,crni Tino. Jesi ti kad pitao susjeda koliko njemu mjesečno ostane čistog novca od tih 10 000kn. Pitaj ga koliku ima ratu kredita,struje,vode i drugih potrepština za koje daje novce. Ako mu ostane čistih novaca 1-2000kn od tih 10 000kn on je sretan.
Takvi kao što si ti su mi najgori ljudi. Svi samo vide kolko i tko dobija novaca mjesčno,a niko nevidi kolki su mu rashodi mjesečni.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,192
Dado121, a kako znas da taj covjek ima kredite? mada, slazem se sa tobom da svi vide ono sto zaradis, a niko koliko trosis..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Neznam dali ima ili nema kredit ili više njih,samo sam tako rekao,ai danas kakva je situacija malo ko nema kredit.
Uvjek se sve vrti oko novca,i svi samo čuju ko ima kakva primanja a niko nepita koliko tko ima rashoda.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,217
nema kredite...a za kučanstvo se majka brine,njegovo je mehanizacija i živina
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,493
Sta radi sa svinjama kad dobije tolike novce. Neznam da od 3 prodane svinje se zaradi 10 tisuca. Ako misli imat 10ak svinja stalno . Ili ih proda sve odjednom pa u mjesec dana uhrani stokilase opet.
Sad imamo 30-40 komada a prije smo imali 150-200. I to govori nesto o stanju u svinjogojstvu.
 

kerum

Član
Tu od
14 Stu 2011
Poruka
48
a neznam el ima il nema al je prije par godina kupio novog classa tucana...:(clap):

ako mislimo na istog, a cini mi se da da, lako se kupuje kad je hdz u stefanju, isto kak se i susara kupila na kredu od 25 godina
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,192
Pa takvih je pola oglasa na njuskalu.. mene posebno nervira to sto bi neki htjeli dobiti za stroj star 10 i vise godina vise novaca nego su ga onda platili novog.. ajd mi recite koliko bi realno vrijedio sip T40 star 12, 13 god. pobrao je oko 150, 200 jutara, u dobrom, mozemo reci odlicnom stanju? ali ono realno..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
ma kakvi 10, te su se sijačice proizvodile još u 70-tim godinama, pregazile su prek 30 godina, a gle ovu http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva...jacica-nordsten-2.25-linfomatik-oglas-9169588 ova sijačica nije starija od 10 godina, pa je skoro pol jeftinija od onog starog groblja... Tornado40 , a nekih 25000 kn-30000, al ak to pogledaš da za eko, ili t-35 traže skoro te novce, to je malo onda.. pogotovo za eka koji sad ima prek 20 i kusur godina
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,192
Nisam mislio bas na tu sijacicu, znam da je ona stara prek 30 god, nego opcenito tako na strojeve.. bas gledam sad malo berace po oglasima jer mislim poslije nove godine ici u kupnju i dok vidim te cijene mrak mi pada na oci..
npr ovo:
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/berac-kukuruz-jednoredni-oglas-9126707
vidi se da je dosta pohaban i nebi ga nikad ni kupio ali realno za njega nebi dao vise 20, mozda 22 tis kuna
ili ovo:
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/berac-kukuruza-sip-tornado-35-oglas-9392436
maksimalno 18 tis kuna
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ja znam gdje imas beraca par komada,kod mene u susjedstvu,covjek samo s njima trzi..neki dan mu je stigao jedan tornado mislim 40.dovezao ga neki lik sa novim crnim dipom nnavarom na labudici,krapina tablice...:^):
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,816
Svi su oni radili za osobne potrebe. Tako je i moj. Pa nisam ga valjda kupio za tuđe potrebe, a sad koliko je pobrao ?? Farbu valjda prašina skine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh