• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ispravak krivog navoda, kak bi rekli naši sabornici.
Malo sam pobrkal neke stvari kod testiranja visine dizanja pluga. Isprobal sam sa svojim ravnjakom koji ima bolcne za priključak na visini 47 cm i kod do kraja podignutog pluga je špica lemeša prve brazde na visini 35 cm.
Kod regenta je visina bolcna za priključak na 57 cm. To znači da bu špica lemeša prve brazde na 25 cm, a kad je traktor jednim kotačem u brazdi (radzgenu) onda bu između 10 ili 15 cm. S obzirom da proba napravljena kad je toplink bil u rupi koja omogućava najveće podizanje pluga. Bojim se da je to premalo za okretanje daski ispod osi pluga.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Plug je gol. Nema crtala, predplužnjaka, kotača. Lemeši su loši, daske su male.
Po meni je to loš plug.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Citiram:
Prodajem scaniu u odlicnom stanju,klimatronic,retarder,nove gume,aeropaket u kompletu s poluprikolicom kiper odlicno stanje gume 90%..HITNO,moguca otplata.

Mozda je pomijesal slike.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Jel zna neko gdje ima onih širokih motika za ogrinjanje krumpira za kupiti i motika za kultivaciju?

Kaj niko nezna gdje ima ovih motika za ogrinjanje, našel sam u trgo agenciji ove za kultivator, ali ove za krumpir nigdje.

Ovaj nije mogel najti bolje slike za kamion!:icon_axe:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Daj si pigati motike, pajdo tak ima za krumpir, na vrh je navaril neki komad tvrdog željeza i radi dobro!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ispravak krivog navoda, kak bi rekli naši sabornici.
Malo sam pobrkal neke stvari kod testiranja visine dizanja pluga. Isprobal sam sa svojim ravnjakom koji ima bolcne za priključak na visini 47 cm i kod do kraja podignutog pluga je špica lemeša prve brazde na visini 35 cm.
Kod regenta je visina bolcna za priključak na 57 cm. To znači da bu špica lemeša prve brazde na 25 cm, a kad je traktor jednim kotačem u brazdi (radzgenu) onda bu između 10 ili 15 cm. S obzirom da proba napravljena kad je toplink bil u rupi koja omogućava najveće podizanje pluga. Bojim se da je to premalo za okretanje daski ispod osi pluga.

Kolega, kakvoga traktora imaš?
Imaš 2. kategoriju kugli na polugama??

Kaj se tiće Regenta, moje je mišljenje da je taj plug u strogoj geometriji pošto se ručno okreče i da ako bi bilo kaj po njemu premještal ili sužaval da mu budeš narušio geometriju i nebude se htio okretat.
Zato uzmi si i to u obzir!

U svakom slučaju to nije plug za traktor ispod 60 ks!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
@šanana

Goldoni Star 3050 SL.
Ima na podiznim rukama kugle s duplim rupama (fi 22 i fi 28).
Okretanje nije automatsko nego se rukom povlači poluga koja okreće plug. Plug se mora okretati na onu stranu na koju se sam počne kad se oslobodi graničnik, a onda se rukom samo pomore da ode do kraja na drugu stranu.
Svjestan sam da mi fali 10 KS, zato bi plug malo suzil, a tešku zemlju oral samo s jednom brazdom.
S obzirom na to da bi vjerojatno mogla biti problematična visina dizanja, moral bi mu sniziti klirens sa sadašnjih 68 cm na 60 cm ili za razmak rupa na nosačima daski, tak da jednu rupu koristim postojeću, a drugu napravim novu i višak nosača odrežem.

@ MF 698 t

I meni se on dopada ovak na izgled. A izgleda da nije 12" kak piše, jer je prije bila još jedna slika s prikazom pločice na kojoj je pisao tip 2-250. Niemeyer je nažalost kod Postojne i ima automatsko okretanje. Nisam baš siguran u takvo okretanje. Moral bi na njega ugraditi hidraulični cilindar i crijeva, onda bi bil super. Pitanje cijene?

Hvala obojici.
lp
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znam da nije tema ali, jel netko uvozil kakav rabljeni traktor u HR iz Slo, Njem. i slično i kakve su sad procedure oko kupovine? Za opremu znam ali za traktore neznam!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako ga ne buš regal, nikakve, a ako ga misliš registrirati, prvo posjeti stanicu za tehnički pregled i raspitaj se koji rabljeni traktori se moreju kod nas registrirati. Najbolje je da dojdeš s podacima o traktoru koji želiš kupiti.
Ako nisi u sustavu PDV-a onda vani platiš punu cijenu s PDV-om, a kod nas imaš samo trošak osiguranja i registracije. Moraš imati original račun ako kupuješ od firme ili ovjereni kupoprodajni ugovor za kupnju od fizičke osobe. Ne znam kak je s povratom PDV-a ako si u sustavu PDV-a.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nisam u sustavu pdv-a! Pa regal bi ga sigurno. Znači ako je prodavatelj firma tam se sve plati a kod nas samo rega, a ako smo kupac i prodavatelj fizičke osobe van sustava pdv-a jel moram plačat u HR kaj dodatno osim rege i papira? Provjera u Cvh-u se podrazunjeva, dali im treba slati podatke ili se to može provjeriti u svakoj stanici za tehnički?
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Budem preprical kak je to kod prijatelja teklo. Trakor je kupljen u Sloveniji.
Kod kupnje mora se imati racun ili kupoprodajni ugovor, zatim staru prometnu i novu prometnu na svoje ime iz zeljme iz koje se traktor uvozi i izjavu o sukladnosti za to vozilo iz zemlje u kojoj je traktor kupljen. Kad se sve to skupi, onda se salje u Zagreb na Agronomski fakultet da ti oni posalju tehnicku specifikaciju vozila koja kosta 300kn (u biti je to ista stvar ko i ova izjava o sukladnosti koju si im ti vec poslao). Kad se to dobi, onda se ide na homologaciju, plati se naravno, i onda te papire saljes na ministarstvo na ovjeru i navodno jos 500kn. E kad se to obavi onda se ide na klasicni postupak prve registracije, policija i ostalo. To vrijedi za vozila iz EU. Ako nije iz EU onda je tu jos carina i spedicija.

Tako je on meni prepricao...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Baš sam prije zval na agronomski i veli ovak. Najbolje je prvo uzeti podatke i kod njih provjeriti dali se može uvesti i obavezno pogledati dali sva stakla na kabini imaju oznaku E, jer koje nema treba zamjeniti. Ako je sve ok, kupiš, znači kupoprodajni, papiri od traktora i s tim na tehnički i onda te oni dalje imaju preko, to mi je u kratkim crtama objasnil, a ako ne misliš regati, kupiš, dopelaš i teraš!
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
279
Znam da nije tema ali, jel netko uvozil kakav rabljeni traktor u HR iz Slo, Njem. i slično i kakve su sad procedure oko kupovine? Za opremu znam ali za traktore neznam!

ja sam neki dan

doveze se traktor doma.. ode se na agronomsli fakultet po tu sukladnost.. treba donjest staru prometnu i ugovor ili račun od traktora ako je kupčljen u firmi.. imat br šasije traktora.. koje su gume.. košta 300 kn
tad se doveze traktor na tehnički.. treba taj račun ili ugovor od traktora, stara prometna i ta sukladnost.. pogledaju traktor, slikaju... košta 500 kn za traktor iz slovenije i 30 kn biljega.. pola sata posla
nakon toga je tehnički i registracija ako zelite.. dobije se nova prometna koja se samo potvdi na policiji.. i to je to, ništa više.. sat posla :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh