• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
I ona na Tomeku mi je preglomazna. Ali... kad bi gledali izgled i takvu stavili na njega koja bi mu izgledom odgovarala.... Tko bi stal u nju ?
 
E

el pibe

Guest
zgzac na Tomeka je najbolje nekakav kiosk na prikolicu namontirati i upravljati čez prozor s vojkama:icon_wink:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Samo daj .... sad se buš zameril Tomašima kak sam se ja Zetorašima :tractor: Al... Život ide dalje uz pjesmu i vino :icon_kidra: :icon_pidu:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Nije Tomek mačji kašalj kad se pojavil ponosni vlasnik novog 533 se smijal vlasniku Tomeka kao to je biciklin . Kad su dosta hvalili svaki svoj nazovi-traktor uzeli lanc i Tomek je vukel 533 kak šmrkavca koji je to smijeh bil .:(giggle):
 
E

el pibe

Guest
Ma nemam ja niš protiv Tomekov simpa su meni to traktori,samo nikakve zatvorene kabine mi se ne dopadaju na njemu.Vidil sam nekakvih izvedbi ali onaj njegovi standardni rolbar i lepo spigani pleh za krov i to je to.Niš ga ne treba preveč kititi sa nekakvim drangulijama.Jer njegova je prednost baš zato kaj je mali i naredan.Sa nekakvim predimenzioniranim kabinama se gubi smisao i funkcionalnost koju taj traktorčić posjeduje.A kaj se tiče malog fergića uvijek bi prije odabral Vinkovića.Dupljak je dupljak:icon_thumright:
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Vozio sam tomu 4 godine i dobar je,okretan,dobro se snalazi u blatu al predit ga sa fergom il zetorom je bezveze.Tomica je za nekog ko obraduje pola hektra zemlje i ima sumu pred nosom pa izvuce godisnje koji metar drva
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Taj Tomek ja uopce ni nebi nazval traktorom (nek se ne uvrijede vlasnici)..
Meni da ga netko da zabadava, mam bi isel u oglas i to ispod cijene da ga se cim prije rijesim..
To je samohodni kompresor, kak bi rekel Tino.. :D:
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
To je zetorova orašje kabina
63309e35eb62ead63c1a9b6199285621.jpg

Kabina Mehanika Orašje,imao sam ju ja na Zetoru 6211.Dobra kabina,tapecirana,ima grijanje,jedino sam ja prepravio zadnju šajbu da se može više otvoriti,ali je iza preglednija nego češka zetorova kabina.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod mene zovu tomu freza sa 4 kotača,al meni je ok,za frezanje raljenje,ogrnjanje,košnju.
Zato za velike i teške poslove tu je veliki traktor,recimo imt533[emoji12]

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
E

el pibe

Guest
Niš ja ne uspoređujem.Samo velim da bi prije uzeo TV neg IMT.Jer nekak mi je teško usporediti Fergića taj stroj je sam za sebe,unikat i stvarno je zadnji izbor kaj bi dopeljao u dvorište.TV je daleko praktičniji za šumu i imal sam prilike vidjeti da je pocuknul koji metar drva više od IMT-a iz šume:(hi):A da ne velim da niti jedan traktor nebi prošel po takvom starom uskom putu koji se zarutal sa obje strane.Pri pravom gazdi se uvijek najde mjesta i posla za taj mali traktorček i nikad nije z viška.Da ne spominjem starije vinograde koji su rađeni po drukčijim standardima.Nutra nemre nitko osim Tomeka i takvih manjih traktora.Kod mene čovjek bere čist fine novce jer obavlja poslove sa Tomekom jer drugi tam nemreju a Fergića koliko ti Bog hoće:(rofl).Tak da bi se dalo spominati koji je od to dvoje korisniji traktor.Ali dobro mislim da malo previše mažemo temu sa nepotrebnim stvarima.:drink:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Kod nas u selu je korisniji imt, tv-a su mislim dva komada i ti se pale jedanput ili ni jedanput godisnje..
I nikak nemre biti bolji tomo vinkovic od Imt-a 533, a kamoli od 539, kaj se tice obrade zemlje, to nedam nikomu za pravo i gotovo..
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
KOd vas u selu gdje je ravnica i zamlja takva kava je. Pitaj ljude koji obrađuju male komade zemlje u brdskim predjelima Hrvaske. MIslim da se dobar dio ne bi složio s tobom. Al.... svako ima pravo na svoje mišljenje.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Male fergiče i zetorčiče ak ih pozlatiš ama nikad ne menjam za mog tomu.U šumi možeš samo plakat pored njega jer odma vrti u prazno a tomek svuda prođe pa i izvuče nešto.:(hi):
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ovde svako fali svog konja a ne gleda se realno...obim posla.
Tomu provucete kroz neko sipraze pa koda je sposoban neznam kako...
Nit moze orat ,nit vuc berac,ni prikolicu,ne moze ni balirku......pa ebes tu masinu
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Kažu za šumu stroj haha di je malo veči jarak nasjedne i mos ga ebat
Al dobro ako ima ekipe iznesu ga [emoji38]
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Po meni su Tomo i Fergo dva razlicita stroja, to jest za razlicite potrebe i predjele, ko se bavi uslovno receno ratarstvom, ono za svoje potrebe Fergo je za njega bolji.
Ali za krs tipa Hercegovina i Dalmacija takodje ovi planinski predjeli, narocito vinogradarski, Tomo je Car, a tek ovi noviji TV-ovi da nepricam
Mali, okretni, a idu kao koza svuda, po meni traktorcici za respekt :icon_super:
Sada bih u dvoristu jos radije imao jedan dobar TV, nego Fergu, po meni je to prevazidjena masina i suvisno je bilo sta vise o njima komentarisati.
A ovakve strojeve kao kod Krumpironje nazivati kompresorima je i vise nego smjesno :icon_axe:
I da, sto se tice sume, jos prije su mi pricali jedni ljudi koji se bave drvima, znaci to im je posao od toga zive, igrom slucaj zbavili Tomu onog od tridesetak konja, kazu samo takav stroj za sume
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Kad budem vidio taj samohodni kompresor sa beračem onda necu nista komentirat
 

Najnoviji postovi

Na vrh