• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mali 533-539,okretan ne troši previše jeftin i izgradil je večinu HR poljoprivrede ostalo minus.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Zetor 5211 okretan brz udobniji u istim poslovima troši manje nego 539
Bolja kabina mjenjac 5 brzina više konja
 

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Aj ti na tomu zakaci tanjuracu 24 diska pa probaj :D Fergo i tomo su dva razlicita stroja, tj. za razlicite namjene (kao sto rece jedan clan foruma). Imamo fergu i radim sa njim neko vrijeme, na brdovitom terenu sam i nemam nikakvih problema sto se tice okretnosti. Nisam bas nesto iskusan sto se tice manevrisanja, ali nitko se nije naucen rodio. ;) Radim skoro sve poslove sa njim, od obrade zemlje do transporta. Tomo je super traktor za ljude koji se bave povrtarstvom narocito plastenicima, vocarstvom.
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Iznesi činjenice pa da vidimo zasto su bolji

Nijedan od navedenih traktora nema ni približno dobar hidraulik ni grubi ni fini kao IMT.To je činjenica.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Nebi se slozio s tim. IMTov fini hidraulik, ako je ispravan, radi odlicno.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Imt-ova hidraulika je najbolja ikad napravljena hidraulika najpreciznija i ako je ispravna i ako se znate sluzit sa njom nema problema
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
A kaj je tak dobro u toj hidraulici kaj drugi nemaju?
Drugima ne pada kad se ugasi motor ili stisne kuplung.
Nisam primjetil da ljudi oru samo s Fergusonima,a drugi im služe samo za paradu.
Ak se u Tomekom da orati onda se da i sa svima koji imaju regulaciju vučnog otpora.
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj je dobro na toj hidraulici ?? Idealna za oranje po ravnom , sve ostalo su mane pa napravljena je oko 36-e godine prošlog stolječa za dizanje do 200 kg .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ta je hidraulika dobra za prikapčanje i doziranje kad se sije kukuruz,jami za krumpir... za druge ajmoreči teže operacije su drugi traktori odlični,ali naglasak je na tome da mnogi ni neznaju funkcije koje njihov traktor ima i može,nego sve rade na isti način i u istom modu.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,380
Bolje uzeti YTO SGH 254 nego i jedan tomek. Bar liči koliko toliko na traktor.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Koliko duboko Tomo može orati,mislim fizički,s primjerenim plugom,a da ne nasjedne?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja samo pitam radi informacije,nikad ga nisam vidio u akciji pa ne znam...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Dečki, dosta je prepucavanja.
Svaki tip i svaka marka ima svoje obožavatelje i mrzitelje, kao i svoje prednosti i mane.
Držite se teme, a prepucavanja ostavite za FB.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Pa s tom sijačicom nebi baš neki iskorak napravio s tim da ju cijeni 5000, a Amazone D7 2.5 metra imaš po 8000 kn...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Meni treba sijacica za sjetvu uvjetno receno "prljavog" sjemena, kod pira je problem sto je on u ljusci, lagan, velik i nejednolik. Ja bih je mozda i uzeo ako je tu sistem kao na onim starim sijacicama, da ima koatacice s hvataljkama koji se suzavaju i sire ovisno o sjemenu. A i pitanje je koliko je to tesko, jer ako je ne moze Landinac nositi, ne mislim sigurno sijati s Torpedom. Izgleda dosta masivno. Ima sad dosta jeftinih zitnih sijacica, za te novce se nadje puno novijih stvari, samo je pitanje sto mogu sijati.
Evo ovo da ima
 

Prilozi

  • 20140730_154336.jpg
    20140730_154336.jpg
    49.2 KB · Pregleda: 79
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh