• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Mioki japanski rasplinjaci ne postoje. Te sve pile su kineske kopije, al kopije japanske Tanake.
Ako znas kaj gledas vidis da je to sve isto.
To nije isto kao stihl ili husqvarna napravljene u originalnim tvornicama u kini. Cijena je dobra i fakat mi nije jasno gde je tu racunica, al ajde, nebitno....
Sad bus pak pisal litanije kak ti nisi nikoga nist pital i kak te ne zanima nicije misljenje.

Nebudem pisal litanije kak nisam nikog pital.Jer sam "pital" za mišljenje,ali kako mi je bivši korisnik ovog foruma rekao "tam ako nešto pitaš prvo te budu ismijali dobro".Pitao sam za mišljenje i samo jedna osoba jer rekla nešto pametno,ostali su samo ismijavali.Nisam pop da pišem litanije,kome se ne sviđa neka ne čita.Nikom ne pišem litanije na privatne poruke,ako se kome ne sviđa post neka ga preskoči.

na kraju ne bude kupil i cijelog života si bude to predbacival

Upravo naručeno i plaćeno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Taj je, kak i ti, pital za savjet a unapred je znal da bu kupil. Pa si je mislil kaj me ova gomila seljaka uvjerava da to nije to kad ja znam kaj ja hoču.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Muha za to mi i primarno treba,kao što rekoh bezbroj puta do sada.Treba mi za smeće po sipovima.Znači kupili smo staro imanje i kad je prijašnji vlasnik umro taj koji je to naslijedio je bagerom izgurao komplet ogradu sa stupcima i žicom jer se nagnula prema cesti dolje.I to je zatrpao na sipu,i kad je nikla bazga i bagrem žica je urasla u drvo.I kak rastu tako na mjestima vade žicu iz zemlje,betoni su isto počeli viriti iz zemlje i to baš blizu korijena.Počeo sam čistiti sa malom husqvarnom i lanac je uhvatio žicu i bacilo mi je vodilicu na komad temelja što viri iz zemlje.I pukla su 3 zuba na lancu i svinula se vodilica.I sad se vi meni čudite zašto ja hoću ovo kupiti.Jedan pametan mi je rekao da nek si ju uramim na zidu jer kao motorka je za rad a ne za štedit ju.Samo da to uspijem iskrčiti i ona je sebe isplatila,neznam kako ljudi nemogu shvatiti to.Pa nek je smeće,nije ni bitno.To će iskrčiti sigurno,ali vidio bih ove pametnjakoviće kako bi sa svojim skupim motorkama išli u to smeće.Podvili bi rep pod jaja i pobjegli doma
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ma nije problem da se nevidi.Vidi se sve,nego nemožeš ispiliti drvo kad je žica od plota urasla u njemu,kako god okrenem pilit će po žici
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Majok, dobro ti veli Puknuti. Nema tu puno sreće s pilom i bojim se da nebuš s njom mogel puno napraviti bez stalnih popravaka lanca itd.
Najgore je kaj možeš nastradati od pucanja lanca, a to je neprocjenjivo.
Ispili visoko iznad žice i makni granje, a ovo dolje nek netko iskopa.

Imali smo dva takva komada, doduše jedan bez žice, a na drugom je bilo svačega: i starih kosa i betona i kamenja.
Jedan je iskrčen ručno i korjenje je spukano traktorom, a onaj sličniji tvojem je posječen visoko i onda su kombinirka i kamion imali tjedan dana posla...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Muha za to mi i primarno treba,kao što rekoh bezbroj puta do sada.Treba mi za smeće po sipovima.Znači kupili smo staro imanje i kad je prijašnji vlasnik umro taj koji je to naslijedio je bagerom izgurao komplet ogradu sa stupcima i žicom jer se nagnula prema cesti dolje.I to je zatrpao na sipu,i kad je nikla bazga i bagrem žica je urasla u drvo.I kak rastu tako na mjestima vade žicu iz zemlje,betoni su isto počeli viriti iz zemlje i to baš blizu korijena.Počeo sam čistiti sa malom husqvarnom i lanac je uhvatio žicu i bacilo mi je vodilicu na komad temelja što viri iz zemlje.I pukla su 3 zuba na lancu i svinula se vodilica.I sad se vi meni čudite zašto ja hoću ovo kupiti.Jedan pametan mi je rekao da nek si ju uramim na zidu jer kao motorka je za rad a ne za štedit ju.Samo da to uspijem iskrčiti i ona je sebe isplatila,neznam kako ljudi nemogu shvatiti to.Pa nek je smeće,nije ni bitno.To će iskrčiti sigurno,ali vidio bih ove pametnjakoviće kako bi sa svojim skupim motorkama išli u to smeće.Podvili bi rep pod jaja i pobjegli doma
Eto, vidiš da znaš sam. Ne kontam zakaj si onda uopče pital jel se isplati.


Tu zemlju je naj isplativije prodati
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Taj midori isto nije nikad proizvel niti jedan rasplinjac. Nemam problema sa kineskom robom, jos ako to prati i cijena, jos bolje....problem su upravo lazi i neistine a to ne podnosim....
A forum je javno mjesto gdje ljudi iznose misljenja pa makar se neki ne slagali. U tvom slucaju, ako ti to smeta, forum moze nastetiti zdravlju:(happy):
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Kao što rekoše ljudi, nema tu sreće sa motorkom da je i ona što vatrogasci koriste sa superzajebanim lancima. Ja bih sačekao proljeće, isjekao visoko motorkom šta valja, a ostatak pofajtati naftom i zapaliti. Što ostane ukloniti bagerom i to je to.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Kombinirka mi je tražila 1500 kuna za taj posao,pa reko to ja ručno napravim za 3 dana samo da mi nije žao motorke.Prodaja ne dolazi u obzir,jer čemu smo onda uopće kupovali.Imanje ima 5 hektara zemlje i zato je kupljeno,i sad da ga prodajem jer ima par dana posla da se očisti sip mi nema baš logike.To je samo dio uz cestu gdje je bila ograda od dvorišta.Pitao sam za mišljenje jer me zanimalo jel ima tko baš takvu,ne neku drugačiju.Nitko je nema ali je uspoređuju sa nekim drugima pa sam pogledao po stranim forumima i svi koji je imaju kažu da odrađuje posao bez problema.I zato sam je kupio,a tu sam dobio savjet da te novce bolje zapijem.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,567
Za to očistiti onako polako (ako se odluči to raditi ručno i sa malim ručnim alatima), onda bi tu trebalo nadodati još neke alate škare za žicu, brusilicu (sa nekoliko reznih ploča ne onih najtanjih).

Motorna pila (gotovo i da nema što tu tražiti), jedino ako onaj ko ide to raditi (samo sa motornom pilom), nije baš razuman.

Zašto ? Zato jer će se u takvom radu uništiti lanac i vodilica (ali to je nekome isplativo !).

Možda bi bilo bolje razmišljati da se sa takvim radom može ozlijediti operater (i da se takve radnje izbjegavaju, koliko je to moguće).

Znači izrezati žicu brusilicom (ili nekim prikladnim alatom), a motornom pilom odrezati drvo na mjestima gdje nema žice.

Da ali sad će biti "pa žica je posvud", ako je po svuda onda je i odasvuda treba ukloniti.

"Da, pa rekli su mi sa ta pila solidno odrađuje posao", a da li su ti, ti koji su to rekli pilili žičanu ogradu sa bilo kojom drugom motornom pilom ?????
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Kak ti kolege nisu dali misljenje.?...to je sve potpuno isto. Tvornica champion ne postoji. To ime je dal netko ko je narucio te pile iz kine i mogle su se zvati bilo kak....te pile su narucene npr. preko alibabe gdi se narucuje na kolicinu. Npr. Uzmes 100 komada i u dogovoru mogu stavit plastike i boju prema zelji. Takve pile tada imaju cijenu 20-30 $ po komadu. One su ispod plastika u saraf iste i vjerojatno dolaze iz iste tvornice.

Ja osobno ne zelim sa tim pilama imat posla, jer kak zaracunat cijenu popravka pa i defektaze kad nova kosta par sto kn. A i kad popravis krepa nekaj drugo....samo si sjebes povjerenje
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kombinirka mi je tražila 1500 kuna za taj posao,pa reko to ja ručno napravim za 3 dana samo da mi nije žao motorke.

Za to očistiti onako polako (ako se odluči to raditi ručno i sa malim ručnim alatima), onda bi tu trebalo nadodati još neke alate škare za žicu, brusilicu (sa nekoliko reznih ploča ne onih najtanjih).

Motorna pila (gotovo i da nema što tu tražiti), jedino ako onaj ko ide to raditi (samo sa motornom pilom), nije baš razuman.

Zašto ? Zato jer će se u takvom radu uništiti lanac i vodilica (ali to je nekome isplativo !).

Možda bi bilo bolje razmišljati da se sa takvim radom može ozlijediti operater (i da se takve radnje izbjegavaju, koliko je to moguće).

Znači izrezati žicu brusilicom (ili nekim prikladnim alatom), a motornom pilom odrezati drvo na mjestima gdje nema žice.

Da ali sad će biti "pa žica je posvud", ako je po svuda onda je i odasvuda treba ukloniti.

Majok,
cijenim tvoju volju da sam odradiš posel. I ja dosta put radim ručno ono kaj drugi plate strojeve. Puno se more ručno napraviti, samo ak je volje i vremena.
Ako ostaneš pri svojoj odluci da to rasčistiš bez strojnog rada, predlažem da se držiš gore citiranog brgudovog prijedloga (barem okvirno). Sigurnost i zdravlje uvijek na prvo mjesto. :icon_pray: To je moje mišljenje, a odluka je tvoja, ti si svoga tela gospodar. :icon_biggrin:
Motorku, koju si uplatil, isprobaj na nečem drugom gdje se uvijek najde poneki čaval (stare daske i letve). Ako se pokaže dobra, možda bu odradila i nekaj konkretnije. :)
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Nisam ni mislio samo sa motornom pilom to očistiti,ali drvo nemogu sa škarama rezati.Treba motorka za to,i kad sam rekao da vele da solidno odrađuje posao nisam mislio da pili žicu.Neznam jel uopće moguće da je to netko tako shvatio,znači ako solidno odrađuje posao onda će bez problema piliti ova tanka drva.Stvar je u tome i to sad ponavljam po neznam koji put i opet ću vjerojatno nekome morati ponoviti da ako se i sjebe lanac i vodilica imam još jedan par u rezervi.I to za male novce.Normalno da neću namjerno piliti žicu ali nekad slučajno zahvati i žicu jer je u drvetu.Škare i ostale alate sam pripremio i prvo ću izrezati žicu i izvući je van skroz,onda ću piliti ta drva.Ali opet ponavljam,to neću raditi sa husqvarnama,zato sam kupio ovo.Valjda nije to teško shvatiti.Neka se i pokvari kad završim,nije me uopće briga.Njena svrha je samo taj sip,ako koji lanac i vodilica preživi bit će za suhu hrastovinu i bagrem.To je to,nema puno mudrovanja tu.

Iwanho,mojih 2-3 dana posla ne vrijedi 1500 kuna da bih mogao toliko platiti frajera da sjedi u bageru i da ja opet poslije moram ručno popravljati za njim.Jednostavno mi se neda platiti tolike novce ako mogu sam napraviti
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako on to računa 1500 kn nema šanse da ti to napraviš za 3 dana ...a tu bager treba iskopati rupu , naravno prije piliti u zraku ako su ta drva korisna(nisam pregledao sve slike)..sav otpad ubaciti u tu rupa a iskopanom zemljom izravnatu taj mejaš ..poslje bagera tvoj je posel posjati lucernu i grabljama pograbljati ..eventualno pokupiti koji korjen debljine prsta
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Za tri dana završim ako ne radim cijeli dan,ima svega oko 30 tih "drvaca" opletenih žicom.Za žicu mi treba pola dana da ju izrežem škarama i počupam što je u zemlji.I onda samo porezati te panjeve što imaju žice u sebi.On je tražio 1500 kuna jer je to dužina od nekih 60-70 metara i on bi to sve lijepo zagladio i poravnao,kaže ne isplati mu se samo da dođe čupati panjeve.Meni ne treba da je to lijepo i ispolirano ko pasja kesa nego samo da se makne žica i ti panjevi da mogu održavati trimerom.Tako da te novce neće dobiti,ovo sranje od motorke će to porezati i onda ću ja lako to lopatom poravnati ako negdje treba
 

tomovz

Novi član
Tu od
25 Lip 2018
Poruka
6
nema nikakvih radova oko tebe da nesto kopaju npr kanalizacija i to? kod mene bilo proslu godinu i za 500kn mi rijesili šutu 13kubika i poravnali dvoriste cca 500m2.
Pazi sa motorkom da ti neulovi žicu, blizu mene se dogodilo da je ulovio zicu i motorka mu skocila i prerezala vrat. Nebi smio tako pisat al evo samo pazi...
Nemozes sa traktorom i sajlom izvadit svo drvo s korjenom van?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
400 kuna pila, 100 kuna gorivo i mazivo + tvoje pogonsko gorivo i znoj u odnosu na 1500 kuna da sjediš u hladu.
Ja osobno (a škrtica sam največa na ovome svijetu) nebi. Našel bi načina da tu razliku od soma kuna stvorim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh