• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

mika

Član
Pridružen(a)
22 Ožu 2011
Poruka
691
takva im je cijena... ja sam sad 11450 rs i da pokucam u drvo u zadnji kraj se nisam moro nagledat... motor bi moro malo prebrcat glavu,šlopka mi na jednom ventilu,tromiji je i treže upali dok je minus
Ma nek im je cijena kakva hoće al nemreju mi tvrdit da je traktor u super stanju kad je pol toga po njemu strgano, pa nisu 15000e baš mali novci a ti u njega još moraš ulupat bar5000e da bi mogel delati .Ovaj Same kaj je sused kupil je zasad sezonu odradil bez greške motor pali
kak topal tak i hladan ulje veli da ne troši, sad bi se trebalo mjenjat ulje u mjenjaču. Na satu je bilo nešto ispod 5000rs traktor je 2001g i gume su zadnje bile isto, i čelave. Zanimljivo bile su napunjene vodom.

mali

Aktivni član
Pridružen(a)
17 Velj 2015
Poruka
2,556
Pa tako je ovaj kupio s 4600 sati zanimljivo a gume ravne mislim da oni imaju i blizu 10 tisuća po tim gumama

gomahers

Član
Pridružen(a)
8 Srp 2011
Poruka
475
Tastov bratić ima 180ks renola,platio ga 90 tisuća kuna..traktor je opak..tu i tamo elektromagnetni ventili zezaju ako ga ne zagrije par minuta pa neće ubacit u brzinu(ako ga zagrije naprvo paljenje onda sve radi kak se spada),ali sve ostalo je ok..za tu lovu,bomba!
-to sa elektromagnetnim ventilom zna bit zbog krivog ulja u sistemu ...

Ma nek im je cijena kakva hoće al nemreju mi tvrdit da je traktor u super stanju kad je pol toga po njemu strgano, pa nisu 15000e baš mali novci a ti u njega još moraš ulupat bar5000e da bi mogel delati .Ovaj Same kaj je sused kupil je zasad sezonu odradil bez greške motor pali
kak topal tak i hladan ulje veli da ne troši, sad bi se trebalo mjenjat ulje u mjenjaču. Na satu je bilo nešto ispod 5000rs traktor je 2001g i gume su zadnje bile isto, i čelave. Zanimljivo bile su napunjene vodom.
ma kaj bi bil u super stanju...pa taj ima 20,000 iljada,kaj ti je.. još nisamm čuo da se neko usrećio traktorom iz Slovenije..ispravite me ako griješim...
-traktor star 18 godina, jako teško more imat 5000 sati... računajte... da radi samo 300 sati godišnje.. ( a koji bedak bi ga zbog toga kupio) to je 3000 sati u 10 god... traktori od 100 ks pa nadalje se ne kupuju za malo sati godišnje..to vam mora svima bit jasno..pa nećes s njim uzet Megametal rasipač od 400 kg bacat gnojivo

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
22 Lip 2007
Poruka
14,762
...Ares ti je Massey...skoro..Perkins motor,zadnji kraj od Masseya
Pa svi Renaulti (osim voćara koji je Carraro) imaju mjenjače napravljene u GIMA Beauvais, zajedničkoj tvornici s MF-om.

komer

Dobro znana faca
Pridružen(a)
1 Srp 2008
Poruka
2,374
Koje ulje ide unutra?on je uvjeren da je do struje..pa ako je do ulja onda nebude šarafanja;)

gomahers

Član
Pridružen(a)
8 Srp 2011
Poruka
475
Treba vidjet što veli knjiga... svaki ima svoju muvu... Trans JD50 ..recimo

Posljednje uređivanje od moderatora:

Steff

Član
Pridružen(a)
23 Pro 2010
Poruka
461
Iskreno neznam koji je noviji tip. Ja sam za svoju dao 2000 eura, a od opreme ima samo mehaničko prebacivanje markera i ostavljanje stalnih tragova. Ova ima puno više opreme a i disk ulagače i lastin lep za zagrtanje, kaj je neusporedivo bolje od "lula" i onih grablji za zagrtanje..

turke

Novi član
Pridružen(a)
8 Pro 2014
Poruka
7
-to sa elektromagnetnim ventilom zna bit zbog krivog ulja u sistemu ...

ma kaj bi bil u super stanju...pa taj ima 20,000 iljada,kaj ti je.. još nisamm čuo da se neko usrećio traktorom iz Slovenije..ispravite me ako griješim...
-traktor star 18 godina, jako teško more imat 5000 sati... računajte... da radi samo 300 sati godišnje.. ( a koji bedak bi ga zbog toga kupio) to je 3000 sati u 10 god... traktori od 100 ks pa nadalje se ne kupuju za malo sati godišnje..to vam mora svima bit jasno..pa nećes s njim uzet Megametal rasipač od 400 kg bacat gnojivo
Naš mf je 2002 godina pa ima 5500 sati , tak da su to gluposti

turke

Novi član
Pridružen(a)
8 Pro 2014
Poruka
7
Da novoga . Taj traktor napravi uz maloga fergusona 130 jutara zemlje , tak da za 1000 sati godišnje kako se priča da bi se isplatio treba bi raditi po njihovome
200 ha zemlje , a za to je opet takav traktor premalen .

ivanz

Aktivni član
Pridružen(a)
29 Pro 2010
Poruka
4,438
Radili su sa manjim i slabijim vise od 130 jutara...... Samo mi smo navikli da imamo barem tri ili vise traktora u dvoristu.....

turke

Novi član
Pridružen(a)
8 Pro 2014
Poruka
7
Traktor 95 ks . A znate i sami da su nekad traktori bili dosta povoljniji nego danas

zeljko kz

Dobro znana faca
Pridružen(a)
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Radili su sa manjim i slabijim vise od 130 jutara...... Samo mi smo navikli da imamo barem tri ili vise traktora u dvoristu.....
Točno ali nekad su traktori samo orali 70tih je susjed sa malim 2511 izoral više od pola oranica u mojem naseljku danas ima puno priključaka pa da se stalno ne prekapčiva .

gomahers

Član
Pridružen(a)
8 Srp 2011
Poruka
475
ja sam uvijek za novo....da ga je*eš-...nove su gume,nova su ulja..nova su creva...sve je novo... e sad...ispltativost... duga priča... zato kažem,da jedino tak moze imaat malo sati kod nas... a izvana... ne znam bas,... od 100 mozda jedan

Fendt939

Član
Pridružen(a)
26 Stu 2014
Poruka
405
Ekipa ne znam gdje pitati pa ću ovdje. Koliko se kreću cijene IMT prikolica 3 t trostrani kiper?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

mane

Aktivni član
Pridružen(a)
5 Svi 2011
Poruka
2,627
Zavisi od stanja, 15000-20000 kn.
Zna se nać i za 10000 al tu onda ima još posla na njoj da ju se dovede u neko ok stanje.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Na vrh