• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Aj mi objasni pojam "švercer".
Kak je to šverc ako sve kaj vani kupim moram prodat plus pdv?!
Čudi me da to ne znaš🤔
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ja bih voleo da budem mali kad porastem,ti bi voleo da kupis perfektan traktor za male pare sa originalnim gumama verovatno sa 2 do 3 000 sati.Pa to nema ni u filmovima
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Charlip,
u svojem prošlom postu (br. 11 196) sam spomenul šverc komerc. Doduše ne u značenju kakvo ti navodiš, nego jednostavno kao sleng za preprodavače. Ispričavam se ako sam tebe ili nekog drugog povrijedil. Nije mi bila namjera.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ma skužil sam to,bez brige Iwnaho. Samo znam da 'mali' nije tak mislil jer je spomenul 'crnu ekonomiju' pod tim izrazom,zato sam ga pital. Od mog "šverca" pdva godišnje platim prek 100 000 kn i napravim oko 5000 km vozeči se po evropi i onda se takav jedan nađe i objašnjava kolko kaj vrijedi.
Na kraju krajeva ja nisam nikad nikom nekaj podvalil i prodal jer nije bilo ispravno kak se tvrdi da 'šverceri" rade nego jednostavno zato da zaradim koji euro, danas mogu nazvat bilo kojeg kupca koji je od mene nekaj kupil i pitat ga kak ga stroj služi bez imalo srama.
Tak da kad me neko zove "švercer" jer se bavim trgovinom,to me ne vrijeđa al kad veli da smo svi isti da nas treba zatvorit jer podupiremo crnu ekonomiju a država od nas ima sto puta veću korist nego od njega koji radi 5 rali zemlje e to je već nekaj drugo.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A kaki te jedan takav nazove ako nemaš obrt za to onda si crna ekonomija.
Kad ova država nekad zaživi ako ikad i zaživi možda bude reda.
Svi nešto preprodaju i muljaju.
Sve dok se ne pošalje poreznoj.
Jedan blizu mene je ostao bez 100000 eura i auta jer je radio tako.
Samo pomalo
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Znači čisti dokaz da si još jako mali i da ne kužiš kak svijet odraslih funkcionira je ova tvoja izjava. Ako ti velim kolko pdva platim onda znači da se za svaki stroj izda račun i da postoji ulazni račun. Imam otvoren opg za ratarstvo tj biljnu proizvodnju i dopunska djelatnost su mi usluge u biljnoj proizvodnji.
Tak dugo dok mi primanja od prodaje strojeva ne premašuju iznos prometa glavne djelatnosti ne moramo imat ništa posebno otvoreno za to,a u slučaju da se desi da prodam strojeva za više kuna nego žitarica koje proizvedem moram otvorit obrt i u njemu onda otvaram djelatnost za trgovinu.
Porezna može doć pogledat papire,popit kavu i ić doma jer nemam duga ni kune,a takvi kao taj kojeg si navel muljaju sa ne plačanjem pdva koji koriste za osobne uživancija i tak završe.
Aj ti lijepo traži fiata,vozi 560,slaži pasata i ne trkeljaj gluposti više.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,072
Ako može malo da se smire strasti da nebi bilo opomena i neželjenog bodovanja , mislim na međusobna vrijeđanja jer to stvarno neće biti tolerisano.
Takođe ako može i bez flejmovanja , i prozivanja stranaka ili politike.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nemaš pojma dovoljna je jedna prijava tebe carini s tvojim podacima.
Porez plaćaš za sebe stručnjak.
A za prodaju strojeva moraš imat dodatnu djelatnost.
Više se od dva auta nesmije uvesti godišnje i prodati.
A vjerojatno ima i za strojeve negdje kad sam bio na carini
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Mislio sam da neću više odgovarat al danas sutra će to neko čitat pa će bit u problemima.

Čitaj PAŽLJIVO moj post...Tak dugo dok mi primanja od prodaje strojeva ne premašuju iznos prometa glavne djelatnosti ne moram imat ništa posebno otvoreno za to,provjereno od porezne uprave.
A kaj se tiče carine,auti i poljoprivredni strojevi su nebo i zemlja razlika kad je u pitanju uvoz. Aute moraš cariniti i po tome znaju i mogu regulirati kolko ćeš ih uvesti jer bez toga nema registracije. Za traktore a pogotovo za ostale priključke još uvijek NEMA carine i NIJE ograničen broj kolko ih smiješ uvesti i prema tome nema ni potrebe za nekakvim kontrolama.

Ako si siguran da nekaj od toga nije tak,ispravi me.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
548
Pozdrav ljudi,nikako mi nije jasno zasto se dobra vecina polovnih traktora prodaje bez poteznice za prikolicu?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
698
Prva opcija je da preprodavač skinuo poteznicu i prodaje je odvojeno kako bi zaradio više love.
Druga opcija je da nije montirana na traktor nego je negdje sa strane.
Treća opcije je mogućnost da ni tvornički nije bila montirana tj naručena.
Itd...
Većina prekupaca mjenja gume, opremu na traktorima, radne sate itd kako bi još više zaradili...
EU radi na jednom centralnom sustavu (svaki puta se na tehničkom bilježe radni sati ili kilometri), kako bi se stalo na kraj ovoj lošoj praksi. Zasad se može od 2004 provjerit godišnji broj radnih sati prilikom tehničkog u HR, tako bi trebalo biti za cijelu EU ako ovo zaživi pa ako su traktori bili registrirani moći će se i to provjeriti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A jel tko ovoga gledao u rakovcu iz Njemačke.
Ja bio al možda ima ko stručniji.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,688
Na oko izgleda ok, nije šminkan ni uređivan barem kad je limarija u pitanju.
Fale samo prednje dobre gume, zadnje još voze.
Cijena je ok po meni.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Na oko izgleda ok, nije šminkan ni uređivan barem kad je limarija u pitanju.
Fale samo prednje dobre gume, zadnje još voze.
Cijena je ok po meni.
Cijena je dobra na slici je bolji nego što izgleda.
Ima par stvari koje me muče pa ćemo vidit.
Dosta ga je ljudi gledalo i nije kupljen.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma znam lako za izgled se oboja gume su sve loše al akd zadnje bi gurale.
Poskakuje malo u rikverc malo iz 4 u 3 kao da zakrči.
Struja banana filteri su orginal new holland
Sat neradi raspao se ima još sitnica.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,688
Vjerojatno lamela loša kad poskakuje, krčanje je do sinhrona.
Očito je da tu ima ulaganja podosta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh