• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Sviđa mi se;)
No ganjam nešto sa utovarivačem,jeftinije(dosta), iako bi mi trebao veći(jači) traktor.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja da mogu nać neki rabljeni dobar utovarivač za njega odma bi ga kupio. Novi su skupi a neće mi se one poljske jeftine stavljati. Sretno u traženju.😉
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Nisam,jučer je objavljen. Samo ne piše od čega su konzole,htio bi orginal za seriju 8,bez nekog kemijanja, samo pošarafit i gas. Al vidim u drugim oglasima da čovjek ima nekog malog claas-a tak da ništa od toga.
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Zna netko nešto o ovom traktoru
Jednog mog prijatelja zanima,koristio bi ga za rolo balirku i prenošenje bala?
Koje su mane ovog traktora,i da li netko možda pozna vlasnika pa zna nešto više o njemu?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Nije mi jasno di covjek nabavlja samo takve unikate, no ovaj bi mozda cak i posluzio za neko redovno odrzavanje vocnjaka i nista drugo.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Pozdrav,
kakva je situacija s SISU motorima 3 cilinda 90 konja ? Radi se o MF voćarskom traktoru.

Treba mi za malčer 190 plus rotaciona kosačica i za berač lješnjaka s turbinama...

Zanima me kako se ti motori ponašaju u radu, čujem dobre stvari o njima ali mi je za ove teže poslove nekako malo ta 3 cilindra ? Dal ima neko iskustva s njima i koliko radnih sati mogu napraviti bez nekog veće zahvata na njima :) ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Ak može 6-tak davati 600 konja, zakaj nebi 3-cilindraš daval 90?
Uostalom, ist motor na Fendtu 312 daje oko 115ks.
Ono kaj je problem, su vibracije, pogotovo na nižim brzinama vrtnje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Novi Fendt Vario 211. 200 serije, pogriješil sam (svi s mi isti).

Ima tu na Forumu čovjek Steyra 968 (mislim) s 3-cilindričnim Perkinsom i napravil je >15 sati.
Zakaj bi tre trebala brinuti trajnost?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
ZJ u pravu si i slažem se s tobom..., ali financijaš ima neku svoju teoriju a ja samo potpomažem, vjerojatno bi bilo po mojem ali mi se neda objašnjavat i uvjeravat ga :D...

Dal ima tko kakvu preporuku za rabljeni traktor 75 do 95 konja da je manjih dimenzija, voćar ili još bolja opcija mali ratar tipa same dorado ili new holland serija 40x0...
Uvjet je da ima pužne brzine - super reduktor i po mogućnosti 4 cilindra.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Imam ti ja Argona 70 s aftermarket kabinom, 0,2-40 km/h mjenjačem, 3 brzine kardana, 6 izvoda hidraulike...ali 3 cilindra turbo.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Imam ti ja Argona 70 s aftermarket kabinom, 0,2-40 km/h mjenjačem, 3 brzine kardana, 6 izvoda hidraulike...ali 3 cilindra turbo.
Može Slika i cijena, god. Proizv., radni sati....
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Imam ti ja Argona 70 s aftermarket kabinom, 0,2-40 km/h mjenjačem, 3 brzine kardana, 6 izvoda hidraulike...ali 3 cilindra turbo.

I 75 konja 4 cilindra mi je minimum. Stroj traži 65 konja na kardanu, u razgovoru s prodavačem je rečeno da bi traktor radio kako treba da mora imati snagu minimum 75 konja, da su probavali sa slabijima ali nije išlo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh