• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,036
Koristim ga ja u voćnjaku. I super je stroj.

Samo što nema težine kad je suho.

Ali mislim da će fergi biti malo previše. Ali opet ovisi o zemlji i o uvijetima u kojima se radi.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
tzv vibro kultivator...ja ga koristim kad izorem zimsku brazdu, pa u proljeće ne moram delat preor nego samo zbrndam s njim...
7 radnih tijela moj ima, vladimirac ga mora pošperan vuć...fergi je 500 kil lakši, mislim da bi moglo biti borbe... 🤭
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,013
Normalno da ga moraš pošperati jer ti nije podloga ravna,niti tvrda,a on se u oranom spusti dublje,ali 10 cm na ravnom bi fergi trebao povući,ako ima šperu
Ja ga za preorano zakopčam za zetora 4340 sa šperanom prednjom vučom i ako ga spustim da ide kolko oće u dubinu,zaguši i njega,ipak je 175 cm kompletne širine
Jedino kao što je prije kolega napisao u zbijenu suhu zemlju ide teško
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,013
Kod mene se ni ne izravnaju ,nego amo crtaju po površini
Za suhu i zbijenu zemlju treba nešto toga tipa,ali treba i netko tko to može vući
Jer takav je stroj samim kutem radnih tijela postavljen da ulazi u zemlju u bilo kakvim uvjetima
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
To je sasvim druga vrsta stroja. Ono je ko neki kultuvator ili sjetvospremač.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,036
Samo što se meni u mojoj lijepoj žutoj zemlji radna tijela izavnaju koliko je tvrda.. Tu mi ne pomaže ni 300 kg dodatne težine.


Trebam jače opruge...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,036
Ovakav imam.


Ali imaju s 3 jačine opruga. Moja je valjda s najslabijima. Prije mene vukao lik s fercem. I tako nije mogao nešto jače vući.



vibrokutivator1.jpg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,013
Da ,na ovima se zna to desiti,zato sam kolegi preporučio kakav imam ja
I oni se rade sa tri debljine opruga,zato sam te i pitao,jer one najslabije su preslabe,a one najdeblje su prejake,najbolje su se pokazale srednje debljine profila 25x25
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,036
Već 2 godine sam u potrazi za takvim s 25x25 oprugama za neku normalnu cijenu...

Nisam polovan ni jedan našao, a nove po ok cijenama samo u Srbiji.
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
258
Pozz
Zainteresiran sam za ovaj traktor
Kako vam se čini i na šta treba obratit pažnju?
Traktor se nebi baš previše koristio
5 hektara ratarstvo
Koliko je to pametno kupovat
 

Prilozi

  • john-deere-2040-slika-178483526.jpg
    john-deere-2040-slika-178483526.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 69
Na vrh