• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,305
To mi je tetak od žene. Živi 100m od mene i ima još 539, tak da je ovaj stajal bez veze. Čovek ima 86 let tak da se teška srca odvojil od njega. Da nisam bil ja u pitanju, nebi išel z grunta. Sad je sretan kad me vidi na traktoru
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
Zbog čega? Jer nemaju mogućnost svi kupit nove traktore? Po meni se ljudi moraju pokrivat kak mogu. A ne prekriveno živjeti.
Nove traktore većinom kupuje mafija koja vara s poticajima, a zapravo ne radi ništa. Ovo malo poljoprivrednika što znam većinom imaju staru gardu traktora i alata i pošteni su radnici.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Znači čim prođeš na natječaju ili dobiješ kakav poticaj odmah si mafija? Meni prijatelj vinar skuplja dokumentaciju za do 100t€ poticaja 70% bespovratno, šta odmah je mafija? Kod mene je masu njih dobilo 15t€ cijeli iznos šta i oni su mafija? Ljudska jal i ljubomora, srami se svojih riječi, bolje da si taj trud šta si isao post pisat potrošio na izradu kakve dokumentacije pa bi i ti nešto dobio pa nebiš tako prico
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,305
Ja sam generacija koja se sjeća traktorskih blokada po slavoniji i podravini. Poticaji iscurili, rate došle na naplatu i onda zelenka prek ceste. Ko ide kakat nek si i papir pripremi
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
koga spasi tih 15 ili kolko hiljada eura, neka mu...
ima samo 20 godina razlike od mene i krumpija, i u tih 20 godina su postavke poljoprivredne proizvodnje opasno resetirane...
i ja bih uzeo neku mjeru, ali neću...jer znam računat...
sad me život i rad ne košta niš, s nekom mjerom moram opet počet plaćat doprinose i poreze, a penzija mi bude i tak braniteljska...
zato djeco, trk u mjere, nema rata na vidiku... 🤭
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,362
Ma fakat ste čudni...
Pa što ako netko povuče 15t eura??
Šta ako si mali poljoprivrednik, što nebi uzeo koji stroj? Dobro je rekao ovaj gore, zato nam i je kak nam je, dok ima takvih ljubomornih...no svatko ima pravo na mišljenje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Dečki, malo smirite duhove: tema nisu poticaji niti mjere, već komentar na robu koja se prodaje, pa se, molim držite teme.

Kad još netko spomene poticaje, jal i slično u istoj rečenici u nekoj temi, ide na hlađenje 15 dana...

Na šta je ovaj Forum počel ličiti??? Umjesto pomoći i savjeta, prepucavanja tko je kak došel do novaca...

Kam su nestale konstruktivne rasprave??? Takve nam trebaju, a ne djetinjarije i trolanje tema glupostima...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Nove traktore većinom kupuje mafija koja vara s poticajima, a zapravo ne radi ništa. Ovo malo poljoprivrednika što znam većinom imaju staru gardu traktora i alata i pošteni su radnici.
Ne bih se baš složio sa time... ali no..
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
398
Možda netko zna dali ovaj sivi paše za miješalicu za beton?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220123-092453_Facebook.jpg
    Screenshot_20220123-092453_Facebook.jpg
    29.6 KB · Pregleda: 66

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Kad više ni ne znaš tko je vlasnik. Ljudi vidli da da se tu da nešto zaraditi, pa sad svi rade sa traktorima i prodaju ih, a ti naleti na dobrog, bio od vlasnika ili švercera... I sam sam razmišljao o kupovini novog, a vjerojatno će kroz koju godinu tako i biti. Sada ima ovih kamata po 2-3 posto, to je prihvatljivo, na 3-5 godina i jbg...
 

Najnoviji postovi

Na vrh