• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plug za kanale

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Jesu nekome poznati plugovi za izradu kanala,nešto slično onim plugovima za razgrtanje za motokultivatore samo za velike traktore?Vidio sam filmić na you tube samo nemogu naći....tip radi kanal na oranici za odvodnju vode samo tako...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Nije to baš plug, već je malo ozbiljniji stroj:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=skQJkV8JXFA[/YT]

Inače, tema o kanalokopačima, koju si ti otvoril pred 5 godina, je OVDJE.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
bio je u susjednom selu jedan ali toliko velik da ne znam sto je to moglo vuci, sigurno profil koji je ostavlja je bio trapez sa osnovicama 2m i 0.5m visine 1.5m
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Jesi ti uopće pročitao moje pitanje???Ja sam pitao za plug i opisao ga približno,sigurno nisam pitao za Dondijev kanalokopač za kojeg svaka "bena" koja se imalo bavi poljoprivredom zna.

I naravno da ne bi u temama o plugovima postavio temu o kardanskom kanalokopaču....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Bilo mi je neobično takvo pitanje, obzirom da je pri nama uglavnom tvrda zemlja.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Dobra je to ideja, samo kako se regulira nagib kanala?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
I čim to vleči? Gusjeničarom?

Jesi li mislil na ovakav:
img38.jpg


ili ovakav:
100_0110.jpeg


Ima nečega i
OVDJE.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Takve plugove najčešče vuku dva po 130ks u lakšoj zemlji.
Mi smo imali u firmi jedan sličan al dva traktora od 60ks ga nisu mogli povuč više od 1m u dužinu i 60cm u dubini u našoj zemlji.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ja sam prilicno uvijeren da je ovaj sto pricam sluzio za ciscenje kanala...jer je bio jako velik profil...ali kako to vuc nad kanalom ne mogu zamislit.
U Sinjskom polju je 60-ih provedena meloracija i to je jako dobro napravljeno...i to su bili veliki zahvati, na zalost ja nikada nisam uspio pronaci slike iz tog razdoblja.
Kasnije je postojalo nekoliko kombinata sa tada namodernijim yu strojevima, bilo je tu i gusjenicara...
 

Najnoviji postovi

Na vrh