• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Batuje

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Razlika ti je u tome da je Batuje mekši, pa su se znale frkati rame.
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Jel se da to pojačat?
U Sloveniji s njim oru tam di ima kamena pa mi sad nije niš jasno.
Evo nisam bio lijen pa išao na kišu izmjerit okvire:
poprečni (vučni) Batuje: 65x30mm a OLT 65x25mm
uzdužni (na kojima su plužna tijela): Batuje: 70x25 a za OLT nemam informacije (mislim na OLT 2.25)
za OLT-a su podaci s njihove web stranice
Osim toga vidio sam još jedan narančasti Batuje koji mi se čini tanji (možda na tog misliš) i kopirni kotač ima na uzdužnoj rami a moj (zeleni) ima kopirni kotač na poprečnoj rami naprijed do traktora.
Platiš pivu za ovo mjerenje ak se vidimo?!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Nisu važne samo dimenzije, već i materijal ;)

Velim ti samo kakva su iskustva bila pri nama. Uostalom, ak je plug poživil 30...40 let do sad, nemre biti loš :)
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Još sam i krivo napisal.
greda: olt - 65x30; batuje-65x30 (znači isto)
okvir: olt-65x20; batuje-70x25 (batuje jači)

Po tome Batuje ima dost deblji okvir.
Sad kak je to zakaljeno ili nije zakaljeno je druga stvar i tu se niš nemre točno znati. I na kraju, kolko nofci tolko muzike. Za 80EU bu pooral kolko je meni treba za vrt saditi, a na otpadu bum, kak god dobil 500kn za kile kaj ih ima.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Grede nisu zakaljene, ali je moguća upotreba materijala veće čvrstoće.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam imo batuje 2x10" i puko je popola pod Imt 542 kasnije uzeo Olt alkara 2x12" i preporod za oranje batuje je preniski i ako je malo vise trave stopa se ako ga malo jace spustis!!
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Treba mi samo za vrtove do 25 cm najviše, (3 parcele po 1/4 ha), tak da bu valjda izdržal.
Prvom prilikom idem u nabavu nekog Alkara ili Posavca 14/16 cola, a nisam ga odma pribavil jer nisam siguran kak okreće plasticu na tak plitko, a nemam od koga posuditi takav plug!? Ok. To više ne spada tu pod Batuje.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako mislis samo vrtove orat s njim bit ce i batuje dobar a alkar ti je isto dobar i na manjim dubinama!!
 
Na vrh