• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi LEMIND

V

vedo

Guest
Ovu temu nisam nigdje našao,pa da je otvorim.Vlasnici LEMIND plugova:arrow:da vas vidim.Mogu se uključiti i ostali koje interesuju ovi plugovi.Ja sam ponosni vlasnik tog pluga 12" :supz:



 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
I kakva su tvoja iskustva s njime. Da li je težak za vući u odnosu na IMT 756. Kako slaže brazdu?
 
V

vedo

Guest
I kakva su tvoja iskustva s njime. Da li je težak za vući u odnosu na IMT 756. Kako slaže brazdu?

Plug je,evo 30 godina kako ga posjedujemo(otac ga je kupio novog,zajedno sa tanjiračom i drljačom),i mogu ti reći da je stvarno dobar plug,nismo ništa na njemu mijenjali otkako je kupljen 8) Dobro slaže brazdu,jer su daske u dobrom stanju ;)

Kao što vidiš,sa pluga su skinuta crtala,odnosno otac ih je skinuo davno,neznam zašto :shock:U odnosu na IMT 756,ti ne bih znao reći,jer nikada nisam sa njime radio,i nema ga niko u selu :evil:
 
A

aleksander

Guest
I kakva su tvoja iskustva s njime. Da li je težak za vući u odnosu na IMT 756. Kako slaže brazdu?

Na jedna parcela,jednu polovina sam radio sa imt755 a druga polovina sa ovaj lemind.
Utisci su sledeci:lemind je laksi za vuci i nema kosa vuca,zna da gusi slamu tamo na desne strane gde se kaci za poluge traktora ,slama se poznaje gde je orao a kod imt ne,i na kraju tamo gde je orao imt zito ima korov(trava)a kod leminda je super.
Mogu slobodno da kazem da je kvalitetan plug.
Orao sam sa imt 560
 
V

vedo

Guest
Na jedna parcela,jednu polovina sam radio sa imt755 a druga polovina sa ovaj lemind.
Utisci su sledeci:lemind je laksi za vuci i nema kosa vuca,zna da gusi slamu tamo na desne strane gde se kaci za poluge traktora ,slama se poznaje gde je orao a kod imt ne,i na kraju tamo gde je orao imt zito ima korov(trava)a kod leminda je super.
Mogu slobodno da kazem da je kvalitetan plug.
Orao sam sa imt 560

I ja isto orem sa 560,koliko ti je cola bio plug,kod mene je bio 12 cola :supz:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
i ja imam lemidov plug i vuče ga ursus 355 super plug ,
neekad ga kolega posudi za fenda 106 taj sa tim plugom čuda radi
super plug za mene
 
K

Kaludjerac

Guest
i ja imam lemidov plug i vuče ga ursus 355 super plug ,
neekad ga kolega posudi za fenda 106 taj sa tim plugom čuda radi
super plug za mene
Ja koristim Lemindov plug od 1976 god. Prvo je 5 godina radio sa traktorom URSUS C-355, a zatim sa traktorom IMT-560. Sa oba traktora radi dobro već 35 god. Za URSUS je kasnije kupljen OLT-ov plug Sremac. Malo je laksi od Leminda i više mi odgovara za Ursus.
Za OLT-ov plug nisam siguran za naziv pluga dali je Sremac ili Slavonac, ali radi odlično.
 
V

vedo

Guest
Lemindov okretač?!?Ovo nisam u životu vidio,ni čuo za ovo :shock:
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Zna li netko, koju oznaku treba imat plug LEMINDdvobrazni 14 cola starije godište.-Hvala.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Radi se o plugu Lemind Leskovac Tip 170 20

Mišljenja o ovom plugu, stoji u šupi prek 20 god. Orano je sa njime jednom samo za probu. Mislim da vrijedi 100 €.

2uyfuk9.jpg


2zyvknp.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh