• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Početnica: Kategorije prikljucaka

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Dakle, molio bih nekoga iskusnijeg da za one koji ne znaju (a sam saam medju njima) objasne (ili daju link) koji su standardi prikljucaka. Negdje sam nasao da postoje kategorije I i II, ali ne mogu naci nista detaljnije. Dakle, kako se moze u specifikacijama traktora saznati koje prikljucke mogu spojiti i obratno: koje je kategorije prikljucak na pojedinom stroju(npr. koju kategoriju podrzava npr: IMT 539, IMT542)
 
B

Bobo

Guest
Re: Pocetnica: Kategorije prikljucaka

Koliko ja znam da postoje 4 kategorije prikljucaka, dakle I, II, III i IV.

IMT 539,540,542,549 podrzavaju kategoriju I, dok 560, 577 podrzavaju kategoriju II a veci su kategorija III

Ako imas traktor koji ima "oci" kategorije II, moguce je uz pomoc komadica cjevi prikljucak napraviti na II. kategoriju...

Ovo je americki standard, oni kazu da postoji i kategorija 0...

Obrisan neispravan link.

Ne mogu naci europske mjere u cm...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Pocetnica: Kategorije prikljucaka

Bobo kaže:
Ako imas traktor koji ima "oci" kategorije II, moguce je uz pomoc komadica cjevi prikljucak napraviti na II. kategoriju...

Trebalo je pisati "Ako imas traktor koji ima "oci" kategorije II, moguce je uz pomoc komadica cjevi prikljucak napraviti na I. kategoriju..."?

Inace, hvala, na brzom i konkretnom odgovoru :D
 
B

Bobo

Guest
Re: Pocetnica: Kategorije prikljucaka

Da, moze i tako... :oops:
 
R

Ratarko

Guest
Re: Pocetnica: Kategorije prikljucaka

Smiljan kaže:
Dakle, molio bih nekoga iskusnijeg da za one koji ne znaju (a sam saam medju njima) objasne (ili daju link) koji su standardi prikljucaka. Negdje sam nasao da postoje kategorije I i II, ali ne mogu naci nista detaljnije. Dakle, kako se moze u specifikacijama traktora saznati koje prikljucke mogu spojiti i obratno: koje je kategorije prikljucak na pojedinom stroju(npr. koju kategoriju podrzava npr: IMT 539, IMT542)

Imaš tri kategorije koje se koriste na traktorima za priključne uređaje evo ti odokativne mjere .
Za doljnu polugu imaš 22mm/28mm/37mm a za gornju polugu 19mm/25mm/32mm .

Postojala bi tu još jedna kategorija od 51 mm promjera ali mislim da se još dugo neće pojaviti netko na forumu kome bi to koristilo , na žalost ...ponajviše moju :|
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako sam dobro protumačio ovo kaj je ratarko gore napisao...

Kategorija I. - 22 mm
Kategorija II. - 28 mm
Kategorija III. - 37 mm

Jel ima netko možda još točnije podatke ili su ovi ok, hitno mi je??!!
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ako sam dobro protumačio ovo kaj je ratarko gore napisao...

Kategorija I. - 22 mm
Kategorija II. - 28 mm
Kategorija III. - 37 mm

Jel ima netko možda još točnije podatke ili su ovi ok, hitno mi je??!!

Ovo je 100% točno, osobno sam ih nekoliko iztokario, nauročito I. i II. kategoriju.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo je 100% točno, osobno sam ih nekoliko iztokario, nauročito I. i II. kategoriju.

OK, hvala....
Sad sam malo izmjerio po strojevima u dvorištu debljine, to je tako kak piše...

Bacam se na posao :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ako sam dobro protumačio ovo kaj je ratarko gore napisao...

Kategorija I. - 22 mm
Kategorija II. - 28 mm
Kategorija III. - 37 mm

Jel ima netko možda još točnije podatke ili su ovi ok, hitno mi je??!!
Pa izmijeri ako nisi siguran u ovo,ali točno je ovo..

Top-link je rupa 26mm.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa izmijeri ako nisi siguran u ovo,ali točno je ovo..

Top-link je rupa 26mm.

MA sad sam siguran :D
Top link za veliki traktor...rupa 25
za mali traktor 19 mm
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo sam 99% siguran da je 26,ništa sutra je provjera opet pa da vidimo onda..

Ma može biti...budem i ja malo po dvorištu izmjeril na strojevima koji imaju tvornički gornje rupe pa budemo odmah znali :)
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
Kategorija kopčanja

sto znaci 1,2 ili3 kategorija ovjesa nalazim to u katalozima za nove poljoprivredne prikljucke?:scratch
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nisam siguran ali mislim da je to kategorija za prikopčat neki priključak,kat 1,2,3
mali imt 539 ima kugle kat 1 i može prikopčati samo male priključke koji imaju tu kategoriju kopčanja 1
dok neki veči recimo zetor 7340 ima kugle kat 2 kopčanja na hidraulici
dok oni traktori preko 150ks imaju kat 3
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
mislim da je prva kat.. ovjesa sa debljinom bolcne do 24 mm
druga kategorija ovjesa je sa debljinom bolcne do 29 mm
treća kategorija ovjesa sa debljinom bocna preko 29 mm

neka me neko ispravi ako sam pogrješio
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Bum ja pital ZJ-a, znam da on zna, pa javim ;)
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Kat 1 fi 22mm
Kat 2 fi 28mm
Kat 3 fi 37mm

Znači debljina bolcne za prikopčat je 22,28 ili 37mm
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ovak veli Zj.
Hvala mu.

Kat 1: donji bolcni fi 22.4, širina kugli 35mm, razmak (centra kugli) 718mm, bolcni na toplinku fi 19mm, visina rupe top linka od donjih bolcna 460mm

Kat 2: donji bolcni fi 28.7, širina kugli 45mm, razmak (centra kugli) 870mm, bolcni na toplinku fi 25.5mm, visina rupe top linka od donjih bolcna 610mm

Kat 3: donji bolcni fi 37.4, širina kugli 45mm, razmak (centra kugli) 1010mm, bolcni na toplinku fi 31.75mm, visina rupe top linka od donjih bolcna 685mm
 
Na vrh