• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pod za svinje

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Imao sam gumu na podu kod svinja, sad je dotrajala, nemogu naci drugu po povoljnoj cijeni, sta savjetujete da postavum, vjerovatni nesto ima namjenski.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imao sam gumu na podu kod svinja, sad je dotrajala, nemogu naci drugu po povoljnoj cijeni, sta savjetujete da postavum, vjerovatni nesto ima namjenski.

Hlevit debljine 4 cm s padom od min. 5%.
Ja ga imam, ali sam napravil premali pad (3%) i sad se slabo ocijeđuje.
Navukao sam ga i na zidove cca 0,5 m visine u debljini od 2 cm.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja bi rekao da nema do gredica ..ali za to je vjerojatno kasno

Puknuti, potpuno se slažem, ak imaš ispod kanal.
Ali ak nemaš, hlevit nije preskup, sam si napraviš, topliji je od betona i otporan na mokraču. Naravno treba štrajiti ili svakodnevno ispirati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dajte malo o tom hlevit ..ćime iznutra obući kopanju da svinje+ kemija hrane ne izgrize
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
a tvrdoca za hodanje svinja po tome, do sad su po betonu imale problema sa papcima.

Puknuti stavio sam par slika od stroja na temu problem sa semeringom na fendtu 104s
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dajte malo o tom hlevit ..ćime iznutra obući kopanju da svinje+ kemija hrane ne izgrize

Hlevit se nanaša ko glazura (miješa se s cementom i vodom), ali ostaje hrapav da se naskliže. Otporan na kemiju, za pod je dobar, a za kopanje ??? čini mi se pregrub.

Kopanje sam kupil gotove. Mislim da je firma iz Preloga. Prošlo je 20 god. pa se ne sječam dobro. Onda sam našel u Gospodarskom listu reklamu, kupil i super sam zadovoljan.
Kopanje su gladke, bez unutrašnjih uglov, tak da svinje sve poližeju.

probaj zvati broj s ovog linka

http://hr.kompass.com/profile_HR002213_hr/beton-dd-ps.html
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Hlevit se nanaša ko glazura (miješa se s cementom i vodom), ali ostaje hrapav da se naskliže. Otporan na kemiju, za pod je dobar, a za kopanje ??? čini mi se pregrub.

Kopanje sam kupil gotove. Mislim da je firma iz Preloga. Prošlo je 20 god. pa se ne sječam dobro. Onda sam našel u Gospodarskom listu reklamu, kupil i super sam zadovoljan.
Kopanje su gladke, bez unutrašnjih uglov, tak da svinje sve poližeju.

probaj zvati broj s ovog linka

http://hr.kompass.com/profile_HR002213_hr/beton-dd-ps.html
ništa od toga , kopanja je integrirana u zid..jedino ih pitati za savjet
 
B

BARBA

Guest
Što se tiče poda mo mo imali na farmi pune podove sa strane 60cm širok kanal sa rešetkama. to se nikada nije dalo dovoljno ocistiti i onda smo odlučili napraviti sve na rešetkaste podove, sve smo prokopali i stavili rešetke. ad nam je super sa 4 radnika smo sveli posao na 2 puno je jednostavnije zaodrzavnje i cistocu. jednom u 2 mjeseca otvorimo sifon i sve ode u septičku sistem za 5!!!!
 
B

BARBA

Guest
zato e u svakom boksu pri dnu izbiju 2 bloka duzine da izvlaci amonijak vani a ako si iskusan nema poteskoca sa bolesti bar kod nas nioje bilo!!!
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
jel ima ko iskustva sa farmerskom žicom kod građenja svinja,jel to šljaka bez pastira.?planiram nešta ogradit i zanima me jel to svinje ne potrgaju.? sve mi se to čini preslabo za moje mangulice.
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Imaš mangulice. U našoj zemlji ili?? Pastir zakon - žica bacanje novaca. Iz vlastitog iskustva vjeruj.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
nasao sam umu debljine 1.5 cm i planiram ju staviti po podu,pitanje je kako je svinje podnose
 

neno

Novi član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
22
Dali bi bila dobra jelova daska za pod u prasilištu i za boksove di su odojci nakon odbića? Tek toliko da nisu na betonu. Imam rešetkasti pod.

Šta mislite o jelovim daskama za pod u prasilištu i odgajalištu. Imam rešetkasti pod u farmi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh