• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podešavanje kvačila

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Tak bi trebalo biti, ali ako si poštelal kak sam napisal nebi smjelo krčati.
Kad traktor stoji u mjestu i ti ga probaš ušaltati dali onda krči ili u vožnji?
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
A imam i ia problem na zetoru 6011 kada dignem rucku od kardana traktor stane jeli moguce da je bleknula lamela ili ju treba postelati?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Trebalo bi prvo probati poštelati izvana.
Skini poklopac na zvonu i gledaj šta se događa kad neko reučku kardanskog kvačila vuče.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
@ Luma, probaj malo podiči capice. Mrtvi hod je u redu, da nije preveliki?
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
mislim da nije prevelik mrtvi hod, ali probat ću ga još malo smanjiti, a za podizanje capica trebam ih malo zategnuti, pomaknuti prema potisnom ležaju, jel sam točno shvatio
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
zahvaljujem majstore sutra se probava pa se čujemo ako bi bilo problema, hvala
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako je procurio semernig spojnicke opet ce krcati.Uglavnom probaj prvo kako ti je MUHA rekao postelati kvacilo .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Ja računam da je to promjenil kad je več bil na pol ili nije bilo masno
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
semering je zamjenjen kada sam i ostalo mjenjao, oba dva semeringa, mislim da treba samo fino podešavanje
 

DanijelVezma

Novi član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
14
Podešavanje kvačila???

Bok ljudi!
Imam Zetora 7011 i sada sam napravio reparaturu kvačila. Znaći promjenjena je potisna ploća, lamele i japanski šešir. Sada me samo mući kako da poštelam capice??? :(call): :(think):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Probaj malo prolistati ovu temu i ako ne nađeš odgovora onda bumo probali pomoči :icon_wink:
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Pozdrav, u pitanju je international 844 lamela mi pri kraju valja je mijenjat. Kod njega je lamela sa sinter pločama mada bi je ja rado zamijenio za "obicnu" sa ferodom zbog potrošnje korpe i zamajca samo ako uspijem nac. E sad na koliko se steluje prvi i drugi stepen kvacila, dali je za sve traktore isto, pošto za zetora ima sve napisano
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Majstori, koja udaljenost mora biti između potisnih lezaja vuče i kardana na Renaultu 75.14
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Evo ekipa, problemi sa kuplungom riješeni na vrlo jeftin način. Kvar je bio banalan i neočekivan. Luftevi na vilici potisnog ležaja i na polugicama od papučice kuplunga do osovine vilice. Zamijenjeni klinovi vilica i piksirane polugice.
 

Agri 8090

Novi član
Tu od
4 Sij 2023
Poruka
17
Pozdrav svima, mene zanima za Fiat Agri 8090 dali ima neki poklopac da se može skinuti da se vidi korpa i lamela , ili je potrebno polanje traktora? Pošto mi mjenjač radi sve uredu na šaltanju , ali uključivanje kardana krči i sajla je do Max . Naštelovana
 

Strikan

Novi član
Tu od
25 Velj 2019
Poruka
20
Skineš onaj bočni poklopac i tu štelaš, na onim šarafima koji imaju na sebi kontra matice.
Pozz.na koliko se stelaju capice kvacila na zetoru 7745.hvala unaprijed
 

Najnoviji postovi

Na vrh