• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podešavanje kvačila

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Ljudi zanima me postupak zamjene i PODEŠAVANJA kvačila na Zetoru 2511. Ima li tko iskustva u tome.. Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
Ljudi zanima me postupak zamjene i PODEŠAVANJA kvačila na Zetoru 2511. Ima li tko iskustva u tome.. Hvala
Makina dole, kvačilo širom, obratiš pozornost da ne okreneš naopačke lamelu drugog stepena, provjeriš šeširiče i capice i poštelaš capice. Normalno i provjeriš u kakvom je stanju gospodin lager. Da ne zaboravim provjeri ležaj koji je u zamajcu.
Capice prvog stepena štelaš na 42 mm od lamele, a drugog na 35 mm od lamele. Ako je potrebno doštelaš izvana.
Ako slučajno kaj zapne tu smo ;)
 
Z

Zoran0230

Guest
Interesuje me kako se šteluje kvačilo spolja ako neko zna
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
Interesuje me kako se šteluje kvačilo spolja ako neko zna
Skineš onaj bočni poklopac i tu štelaš, na onim šarafima koji imaju na sebi kontra matice.
 
Z

zoka

Guest
Skineš onaj bočni poklopac i tu štelaš, na onim šarafima koji imaju na sebi kontra matice.

Bok društvo ja sam novi na forumu pa ako može kakova sličica od ovog štelanja kvačila ja imam 3511 al mislim da je to isto. unapred HVALA!!!!!
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Makina dole, kvačilo širom, obratiš pozornost da ne okreneš naopačke lamelu drugog stepena, provjeriš šeširiče i capice i poštelaš capice. Normalno i provjeriš u kakvom je stanju gospodin lager. Da ne zaboravim provjeri ležaj koji je u zamajcu.
Capice prvog stepena štelaš na 42 mm od lamele, a drugog na 35 mm od lamele. Ako je potrebno doštelaš izvana.
Ako slučajno kaj zapne tu smo ;)


imaš slučajno sliku ovog podešavanja odnosno od kuda se mjeri ta udaljenost, ja sam ti više slikovni tip meni slika govori tisuću riječi, hvala
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
veliko hvala majstore
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
može samo još jedno pojašnjenje jel sam sve otvorio i sad slažem, papučice 3+3 se podešavaju na 42 i 35, e sad me zanima na 42 koje a koje na 35 (jedne imaju na sebi rupicu za šeširić)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
Te koje imaju šeširič su od prvog stepena i one idu na 42.

Ta mjera nemora baš uvjek biti takva kak sam napisal i ovisna je o stanju opruga u kvačilu, ali ta mjera je u večini slučajeva ona prava mjera.
Ako slučajno nebi bilo baš kak treba, uvjek postoji mogučnost korekcije izvana
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
pomoć molim skinuo sam aluminijski poklopac sa bloka motora prema zamašnjaku na Zetoru 2511 i kad tamo nema semeringa a ja ga kupio, tamo su samo neki kanali na okruglom komadu koji ukazi u aluminijsko kučište, e sad mene zanima da li uopće treba semering ili ga tu ne treba, kanali su kao navoj potokareni, pomagajte

eveo i slike
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
To je odbacivač ulja i za takvu izvedbu (to je dosta stara izvedba) nije potreban semering.
Ako baš hočeš staviti semering onda samo zagriješ tal komad lima i skineš ga sa radilice.
Prije nego to napraviš izmjeri ili probaj staviti semering u poklopac radilice da vidiš dali paše vanjska mjera, trebala bi biti 140.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
sve je to u redu kaj ti pišeš ali ja u aluminijskom poklopcu nemam predviđeno da se stavi semering, nego mene zanima treba li u te kanale kaj stavljati, čuo sam za neke špage kojima se to navodno brtvi, ja ne vidim da je u ovim kanalima do sada nešto bilo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
Kak misliš nemaš predviđeno?

U kanale nejde ništa.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
u aluminijskom poklopcu je samo rupa koja ide na te kanale, neću komplicirati, bitno je da u te kanale ne treba ništa stavljati, sklapam sutra to i ako je 40 godina radilo ne vidim razloga da ne bi slijedećih 50 još radilo, hvala na savjetima još jednom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,505
Ako ide semering onda se mora promjeniti i taj poklopac. Znaći kupiš poklopac u kojeg namontiraš semering,semering obavezno nauljiti iz unutarnje strane koja vozi po radilici.Kada skineš onaj komad lima sa radilice na tom mjestu radilicu obavezno ispoliraj sa vodobrusnim šmirglom ako to sve napraviš kako smo ti ovdje savjetovali više ti sa te strane neče niti puštati niti sliniti ulje iz motora na lamelu.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
pozdrav

podesio sam lamele kako si napisao, do sada traktor nije ništa ozbiljno radio, ovih dana sam ga malo više koristio, vjerujem da je sve sada sjelo na svoje mjesto

ALI mjenjač "krči" kod promjene brzina, zamijenjene su obadvije lamele, potisni ležaj, sve capice,

e sad me zanima da li treba povećati ili smanjiti udaljenost capica od lima lamele, govorim o lameli pogona, ova od kardana za sada radi ok

znači moje pitanje je ako zategnem capice i udaljim od lima lamele da li će bolje odvojiti kad se stisne kvačilo i samim time bolje odvojiti

molim mišljenje i zahvaljujem
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
A imam i ja problem sa kvacilom kardana na zetoru 6011 kada dignem rucku stane traktor to sam primjetio kada sam brao kuruze. Kad okrecem dignem rucku i nece da krene onda prvo ubacim u brzinu pustim da krene onda iskljucim kardan i onda kada dođe na uzbrdicu zna stati jeli to rastelano kvacilo ili je zamela pri kraju?
 

Najnoviji postovi

Na vrh