• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podesavanje sijacice

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pozz dobri ljudi !!
Molim vas za pomoc ! Kako se podesava razmak izmedju zrna kukuruya na OLT- ovoj mehanickoj dvorednoj sijacici ???? Prosle godine sam prvi puta sijao kukuruz i bilo je pre pregusto
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
Pozz dobri ljudi !!
Molim vas za pomoc ! Kako se podesava razmak izmedju zrna kukuruya na OLT- ovoj mehanickoj dvorednoj sijacici ???? Prosle godine sam prvi puta sijao kukuruz i bilo je pre pregusto
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16094&page=94, post broj:939.
Zato postoji ovaj forum, samo treba više čitati..pozzz.
Podešavanje neznači da kukuruz i dalje neće biti gust ili rijedak. O tome ovisi oblik zrna( npr. ako malo bolje pogledaš na svakoj BC vrečici imaš udaren pečat s oznakama, VO,MO,VP,MP. i debljina frakcije. Za tvoju sijačicu obavezno moraš uzimat kukuruz s oznakama VO ili MO..što znači malo ili veliko okruglo zrno, a ona druga, su plosnata zrna, te nemožeš pogodit pravu dimenziju ploče, jer će neka zrna koja padnu okomito u rupu ispast po dva-tri, a negdje kad dođe u vodoravan položaj neće upast ni jedno zrno. Zato se takva zrna precizno mogu sijat samo s pneumatskim sijačicama.
 
Posljednje uređivanje:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ma "kopal" sam ovdje, al ocito na krivom mjestu !?!
Hvala bhorv
 

Najnoviji postovi

Na vrh