• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podizanje novog šljivika

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Možda nas opet županija počasti. Ako ne onda negdje oko 1500 kn, ali ako si u Josipovcu, to ti je umjereno kiselo, slabo humusno, imaš kod mene analizu. A i uvijek možeš platiti :lol:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Na agronomskom faksu u ZG, analiza za jedan uzorak je lani bila 300 ili 350 kn
 
W

wajbul

Guest
Kontam kaže:
Aljmaš o kojim mi to površinama pričamo? Bašić ima 7 ha i on je jedan od većih. Gdje je masovnije sađena i koji sortiment? Znam da jedna ekipa podiže 40 ha, ali nemaju sadnice i kroz niz godina. Treba se držati sorti za turističku sezonu ili knedla sorti. Dugalić je slab sa takvim sortimentom. Od Rutha nemaš ništa, čačanka rana nula bodova,ljepotica i najbolja, o ljepotici se poprečno priča ostaje samo najbolja a ona je bez premca, samo je prvi tjedan osmog mjeseca. Bolja je kruška od šljive, ali... Koliko znam da Dugalić još na stanju ima za prodati šljive, ali nema Marelice, znači po toj logici treba bježati iz Marelice ;) A tek breskvi koliko je zasađeno?
a po čemu je čačanska rana nula a i ljepotica :?:
 
A

aljmas

Guest
taj ruth, čačansku ranu i ljepoticu sam ja prodavao po 8 kn

ali radi se o tome da je u Hr. i Srbiji i čini mi se Slo i Mađarskoj posađeno šljive u pm puno ne znam koliko hektara ali Dugalić bi to trebao malo stručnije znati obrazložiti
meni je rečeno da su to stotine i stotine hektara
a već ove godne sorte iz 8mj. su išle po 1-1,5kn po kili

meni je svejedno ako hoće neka sadi što želi ali već sada je problem a tek za koju godinu kreće kompletan show

naravno da se treba prvo posavjetovati sa strukom ali i sa otkupljivačima.-pitanje koliko oni mogu predvidjeti šta će biti kroz 5 godina pa 20 god.unaprijed
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
wajbul kaže:
Kontam kaže:
Aljmaš o kojim mi to površinama pričamo? Bašić ima 7 ha i on je jedan od većih. Gdje je masovnije sađena i koji sortiment? Znam da jedna ekipa podiže 40 ha, ali nemaju sadnice i kroz niz godina. Treba se držati sorti za turističku sezonu ili knedla sorti. Dugalić je slab sa takvim sortimentom. Od Rutha nemaš ništa, čačanka rana nula bodova,ljepotica i najbolja, o ljepotici se poprečno priča ostaje samo najbolja a ona je bez premca, samo je prvi tjedan osmog mjeseca. Bolja je kruška od šljive, ali... Koliko znam da Dugalić još na stanju ima za prodati šljive, ali nema Marelice, znači po toj logici treba bježati iz Marelice ;) A tek breskvi koliko je zasađeno?
a po čemu je čačanska rana nula a i ljepotica :?:

Moja greška ispričavam se. Nisam rekao da je ljepotica nula!!!
Čačanska ljepotica je izvrsna. Treba uzeti sa rezervom da je samooplodna i šarka se ispoljava na njoj malo više čini mi se.
Čačanska rana je krupna dolazi krajem lipnja i početkom srpnja tako da se može prodati za turizam.

A zašto sam ja njih u glavi sortao kao loše :scratch :?: Baš sam kod Dugalića imao predavanje o šljivi, ali je spomenuo šarku... Tolerantne a može se jače izraziti ili što li... Kod Č.Rane je možda problem i mraz, a riješavanje tog problema na šljivi je možda preskupo... Uglavnom greška i ispričavam se još jednom!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Aljmaš treba se držati ranih sorti i sve 5 :) Srbija ima dosta šljive ali ima i izvoz u Rusiju, ali naše podneblje dajejako kvalitetnu šljivu, a kvalitet uvijek ima prođu. Ako nas je puno sa šljivama tim samim će trgovci manje zaraditi, voćar ima svoju cijenu.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
\Aljmaš treba se držati ranih sorti i sve 5

mislim imenjače da nisi u pravu,ja sam ove godine na tržnici prodavao po 4 kn,a većina po 3kn,ali lošiju šljivu,nakon 15.9 došao sam do 7 kn i da sam imao još koju tonu otišlo bi i to,zato idući mjesec sadim još 1 ha,ljepotice,stanley,president i dvije autohtone torkulju i slavonsku bijelicu-daju mi 12 l božanskog napitka na 100 l koma, :D
a Podravka je otkupljivala po 2,3 kn
imao sam potražnju vagon bistrice koje naravno nisam imao :evil:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Eto ima kod mene nešto sadnica bijele šljive, nisam primjetio šarku :mrgreen: Milan će je pokupiti pa kao trebaš... Original slavonska :D Stara preko 20 godina, rodi odlično, super kvalitet, a vode što može popiti :mrgreen: Što se tiće šljive za prodaju rekao sam da je ova godina tražila B grupu vitamina ;)
 
P

petrovic

Guest
Navodno županija pokriva troškove analize tla:Osječko-baranjska županija u cijelosti financira projekt "Analiza tla kao temelj gnojidbe i povećanja poljoprivredne proizvodnje" prilikom zasnivanja višegodišnjih nasada (krajnji korisnici sve informacije dobivaju besplatno), a financiranje projekta "Kontrola plodnosti tla na obiteljskim gospodarstvima" u ratarskoj i povrtlarskoj proizvodnji osiguravaju Osječko-baranjska županija, jedinice lokalne samouprave i krajnji korisnici u omjeru 50:40:10 (krajnji korisnik plaća 10% analize i preporuke).tako piše na njihovim stranicama dali to znaci da ne moram još OPG ili moram..hm?
 
V

vocar11

Guest
zvonis01 kaže:
pa da si pitao bilo kod mene do prije deset dana,al sad se preobrazuju u božanski napitak koji sve liječi,jer rakija je izmišljena da ružne cure ne ostanu djevice,hik :partyman: :partyman:

haha...ovo prvi put čujem...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Kazu i u svakoj lazi je bar pola istine,, ovdje cini mi se jos i vise
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Prošle godine je a ove ćeš provjeriti, tako što ćeš nazvati zavod za tlo ili otići na Drinsku i naručit ih ili se raspitati. Ti spadaš pod grad tako da sigurno imaš.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
meni su u lipnju napravili analizu o trošku županije,a danas sam čuo na sajmu da županija još uvijek daje poticaj 4kn po šljivi :D
 
P

petrovic

Guest
jel netko bio na agro sajmu čujem da baš i nema što za vidjeti.....u ponedjeljak se idem raspitati za analizu.
A u nedjelju sam čuo da je u Domu Željezničar nešto vezano o šljivama!!
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
ovisi što te zanima na sajmu? :scratch ima dosta ponude traktora i priključaka za voćare-malčeri,kultivatori,atomizeri.....i par dobrih komada koje nevjerujem da vole kupiti i brati šljive :evil:
u nedjelju je mjesečni sajam udruge Bistrica-klaster Slavonka koja se bavi šljivom i proizvodima od šljiva,čiji sam član :partyman:
 
P

petrovic

Guest
Nema đabe ni u stare babe.

a ništa moram osnovati OPG pa upisati se u poljoprivredni registar i ona grad Osijek i županija pokrivaju troškove analie s tim da ja sudjelujem sa 10% troškova.
:scratch :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh