• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podmazivanje

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Kada podmazujete mazalice,kako to cinite:dali drukate dok neprodje sa druge strane ili samo dva-tri puta ?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
suljos kaže:
Kada podmazujete mazalice,kako to cinite:dali drukate dok neprodje sa druge strane ili samo dva-tri puta ?

Kad ja podmazujem uvijek tako podmazujem tako da stara mast izađe van na drugu stranu.

Slična tema već postoji ovdje pa bi to sve trebalo premjestiti tamo.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Zanimame kako to radite,evo ti kazes da se mast izbije van,sjecam se vremena kada su JD masjtori dolazili iz Njemacke i na Belje,i pratili nove kombajne koji ce tek ici u proizvodnju.Psenicu bu odradjivaliu Spaniji,a kukurize na Belju,kombajn bi radio gratis(naftu i vozaca bi placalo Belje),a ostalo je njihovo,sjecam se kada su vozaci rekli da ih je zacudilo da oni nedaju da se podmaziva tako da probije mast vanka.Na mom stroju gdje radim isto drukam samo 2 puta,,bez da mast izbije vani :scratch
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
oni su još tad bili ekološki osvješteni i nauceni da ne razbacuju potrošni materijal
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Novi strojevi imaju zaštitne gumice na piksama koje sprečavaju ulazak vode piksu a zadržavaju mast previše masti izbija gumice i omogučava ulazak vode u piksu,na previše podmazivanja posebno su osjetljivi kardani.Ja prakticiram da u svaku mazalicu stisnem jedanput ali češče.
 
B

Bobo

Guest
Posto ja nemam niti jedan precizan stroj tjeram mast dok ne pocne curiti negdje...

Kad podmazem cjeli stroj, onda uzmem jednu kutiju i u nju pokupim svu staru mast koja je iscurila s mijesta koja sam podmazivao, jer se ona dobro moze iskoristiti za razna neprecizna podmazivanja i recimo ako mazete daske pluga preko zime, da se ne trosi nova mast, kad i stare ima...
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Bobo kaže:
Posto ja nemam niti jedan precizan stroj tjeram mast dok ne pocne curiti negdje.
Tamo gdje su pikse iskorištene 83% treba pdmazivati više da se istjera voda iz piksni.
 
Na vrh