• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

podrivac jedno tijelo, rucni rad

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
poceli smo sa skupljanjem otpada i napravio sam solidan podrivac, s tim da sam se ucio variti na njemu i da kucnem u drvo, jos se nije raspao! :supz:

...na zalost nisam pratio sve detalje izrade fotografiranjem... :(

07032012190.jpg


24032012214.jpg


26032012225.jpg


26032012227.jpg


28032012228.jpg


26052012359.jpg


10072012485.jpg


i sada ide do -45 cm dubine i napravi odlican posao sto se tice odvodnje i ja vjerujem prozracivanja tla, a urđo od 42 konja star 30 i kusur godina ga vuce bez problema, izuzev kad sam radio rub kanala pa je znao traktor i stati i okretati kotacima na mjestu, ali sve u svemu zadovoljan sam! :partyman:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Dobro je, izdržat će, ali puno snage gubi se na kutu špice...stavite ju pod manjim kutem ili jednostavno produžite gornju polugu na traktoru i lakše će vući
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
he, he... da... ne izgleda to lose kada se gleda podrivac od iza, onda se dobije efekt crveno-zuto-crveno-zuto.... a to je reflektirajuca boja pa po mraku ima smisla!

-a ovo za kut, naravno! ovo mi je transportni mod, da ne zaorem u cestu, inace ja gornju polugu odvrnem do yaya i on klizi ko kroz putar iako sam razmisljo navariti flahove u trokut na samo radno tijelo, da bude manji otpor, ali ovako bude bas lijepo kada odvaljuje komade zemlje velicine povece lopate! ;)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
p.s. radno tijelo je skinuto sa jednog starog pluga! :)

Znam, vidim... Trokuti će povećati otpor, neće ga smanjiti. Bitan je kut ulaska u tlo, oštrina špice i vrsta materijala. Ako je obično željezo, neće dugo
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
Znam, vidim... Trokuti će povećati otpor, neće ga smanjiti. Bitan je kut ulaska u tlo, oštrina špice i vrsta materijala. Ako je obično željezo, neće dugo

pa proucavo sam kuteve na podrivacima, ali nisam mogao kemijati kad sam imao gotovo tijelo, a sam vrh je nekakav opaki celik koji sam dobio od kolege koji radi razne dijelove za busilice koje buse zemlju do 250 metara dubine, a mislim da je dobar materijal jer smo ga jedva uspjeli malo saviti pod 300 tonskom presom koja je stala nakon pomaka od jednog centimetra, mislim da to dovoljno govori i jacini materijala! :supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh