• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podrivači

  • Temu pokrenuo kikoporto5820
  • Datum prvog posta
J

jokapz

Guest
da na njega mislim..
al kad bi stavio naprijed 2 noge da idu iza zadnjih točkova i pod tim kutem da opteretiš traktor bolje bi ga traktor vuko... bio bi jaći neznam jel me razumiješ... pogledaj na ovoj stranici video koliko mi optereti traktor vidi se koliko gume sjede... Obrisan neispravan link.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Dečki, s obzirom da je Messis nedavno povećao cijene za 20%, krenuo sam u potragu za sličnim podrivačima Gaspardo Attila...

Pronašao sam ovo:





Max. dubina podrivanja: 60 cm, valjci promjera 22 cm + šiljci na valjcima 18 cm
Hardox-400 materijal (jako čvrst i otporan na habanje i koroziju).

Čekam komentare... ;)
 
K

KRESO

Guest
nema šta dobar stroj , jel ima manjih ,za ovaj treba oko 150 ks
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
KRESO kaže:
nema šta dobar stroj , jel ima manjih ,za ovaj treba oko 150 ks

Točno, cca 120-140 KS. Budem se raspitao i za manji, ali vrlo jednostavno se skinu tijela... tako da od podrivača sa 5 radnih tijela napraviš podrivač sa 3 radna tijela. Dobro je to kaj si možeš slagati razmak između radnih tijela, ali i broj radnih tijela.

Manje zahtjevan je bez valjaka (za nekih 20-30 ks-a), ali onda to nije posao kak spada. Bez valjaka nema smisla raditi s takvim podrivačem jer je njegova svrha i smisao u reduciranoj obradi tla.
 
J

josip07

Guest
jel zna netko kolka je cijena tog gaspardo ATTILA podrivača sa 5 tjela. baš kao na onoj slici?

i radna dubina je do 55 cm kod ATILLE a kod ARTIGLIA je 65cm
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Attila je bila oko 48 tisuća, ali je poskupila za 20% što znači cca 58.000 kn. Prema onim informacijama koje ja imam. Najbolje da nazoveš direktno u Messis pa pitaš.
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Podrivač:
- 7 radnih tijela
- dubina obrade do 60 cm
- 2,2 m - 2,7 m radna širina
- sa valjkom
- radna tijela se mogu razmicati po konzoli, te oduzimati i dodavati
- oštrice su promjenjive i zokretne
- zahvaljujući konstrukciji radnih tijela, potrebna snaga traktora je već od 115 HP
- cijena navedenog modela: 22.500,00 KN + PDV

- mogučnost izrade podrivača prema želji, sa željenom dubinom obrade, širinom zahvata, brojem radnih tijela





 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
115HP da može vući podrivač sa 7 radnih tijela na 60 cm dubine? :scratch
 
B

Bobo

Guest
TX75 kaže:
115HP da može vući podrivač sa 7 radnih tijela na 60 cm dubine? :scratch

To moze samo IMT ;) ;) ;) Sala,

A sad ozbiljnije: mislim da pretjerujes... 115ks i 7 tjela na 60cm. To bi bio gadan prizor. Vrlo gadan...
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Evo imate par postova iznad baš takav naš podrivač koji čovjek vuče sa Ursusom od 120 HP. Opisao ga je i u samoj eksploataciji. Traktor koji se vidi na slikama u mojim postovima jest Landini od 115 HP sa kojim ljudi dvije godine rade u našoj ilovači. Jedini problem može predstavljati samo prvo podrivanje teškog tla, ali u tome slučaju se mogu maknuti dva radna tijela, ostala poravnati po konzoli na jednake razmake pa se isto može obaviti sa npr. 5 radnih tijela. Drugo podrivanje se već komotno može obavljati sa 7 radnih tijela. Kao i što sam gore napisao mi nudimo mogučnost izrade podrivača sa manje ili više radnih tijela, šireg ili užeg radnog zahvata, tako da bez obzira na snagu traktora, možemo za isti izraditi odgovarajući podrivač.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
slafko kaže:
Dečki, s obzirom da je Messis nedavno povećao cijene za 20%, krenuo sam u potragu za sličnim podrivačima Gaspardo Attila...

Samo da potvrdim (nažalost :( ) da je stvarno došlo do drastičnih povećanja cijena talijanskih podrivača:
2.5 m sa mehaničkim valjkom - 58.560,00 kn sa PDV-om
2.5 m sa hidrauličnim valjkom - 71.860,00 kn sa PDV-om

Svaka čast onima koji budu to mogli kupiti. :!:
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
dali je netko pravio podrivač sa deponatorom umjetnog gnojiva sa jednim radnim tijelom? :scratch
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
evo još malo slikica podrivača...
Fotografija-0007-2.jpg

Fotografija-0008-3.jpg

Fotografija-0009-2.jpg

Fotografija-0010.jpg

Fotografija-0012.jpg

Fotografija-0014.jpg

Fotografija-0015.jpg

Fotografija-0016.jpg

Fotografija-0017.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
marko,da ne mislis na gruber mozda?

mislim da vise od 3 radna tijela na podrivacu bila puno za casea..
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
3 moraju biti 5 bi bilo previše k tome da mi imamo dosa tvrde zemlje i sa 3 bu imal kaj delati,a i sa gruberom bu mel kaj delati...renaultu bude išlo malo laganije pošto je on 155ks
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
..ja.. kaže:
marko,da ne mislis na gruber mozda?

mislim da vise od 3 radna tijela na podrivacu bila puno za casea..
Ne na poddrivać sam mislio...
Nekak bi bilo bolje da pokriva cijelu širinu traktora :scratch
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pa nisam znao da imaš i renaulta? to je tvoj ili? jel ima fendt-ov motor ili john deer? imaš ga dugo i gdje si ga kupio ak se smije znati :?: :?: :?: pun sam pitanja
 

Najnoviji postovi

Na vrh