• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pogled u svijet najbogatijeg hrvatskog seljaka

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sve je ok Tatar ovo sa travom u kukuruzu ali ako netko 10 godina uzgaja korov a dobiva poticaj za pojedinu kulturu kao i mi što se trudimo dati zemlji koliko možemo i još je to veča površina ,blizu ceste a vidi se i satelitski onda ili inspekcija žmiri na oko ili je politika umiješana ili jednostavno pojedinac ima sreče:partyman:
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
sve mi je jasno ali još gori su mi ovi koji zemlju daju u arendu i dignu poticaj pa onda još dobiju naknadu štete od poplave .
kad se sve zbroji imaju oko 3500 kn dobiti po hektaru .
No i takva banda nikoga ne sprijčava da uspije na svom gospodrstvu meni ta banda adje uzme cca 20000 kn poticaja ali snađemo se i bez toga i idemo dalje .Najgore je utonuti u pesimizam i izgubiti vjeru u sebe. treba tražiti način jer onaj tko hoće traži način a onaj tko neće izgovor.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
zato ja sad imam samo 1.5 h u zakupu i ako bude sve ok i ovaj hektar bude nazimu na mom posjedovnom listu:partyman:
 
V

vinko

Guest
ne bih ulazio u to kako je gospodin zaradio novce ali čovjek je tehnološki egzibicionist.

da podsjetim, 2007. na sajmu u gudovcu kupio je claas xeriona ( jako pogodan za ratarsku proizvodnju), pa ga je nakon tog debakla potiho mijenjao za neke john deerove, pa njih za fendtove, pa je prvi u hrvatskoj kupio 939
znači svake godine novi traktor od preko 300 konja
slično i sa kombajnom. jedini u hrvatskoj je imao lexion 600, pa je opet prvi i jedini u hrvatskoj kupio novi lexion 770. nije njemu bitno tih pola dana u žetvi ( koliko je novi kombajn brži u odnosu na stari) već mu je bitna prašina koja se podiže oko njegovih kupovina

a opet,nije najveći poljoprivrednik niti u krugu od 5 kilometara. u susjednom selu je čovjek sa 1500 hektara, 2 case quadtraca, privatnim avionima i privatnim aerodromom

taj drugi čovjek je kriminalac ( zapošljava maloljetnike , plaća ih 70 kuna na dan, na ruke, bez ikakvog traga na papiru) ali ipak ga više poštujem nego ovog klauna
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Nisam ni znao da ima još netko "jači" od njega u okolici. O kome se radi ako se smije znati?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
je Moco tako je ljudi su bili za akciju,kako se ono kaže (u pravo vrijeme na pravom mjestu),a koliko još neznanih ljudi ima u svačjoj okolici da nitko ne zna koliko su financijski teški,jer ima pojedinaca koji su krenuli i prije 50 godina i sada njihovi unuci imaju financijsku situiranost,jer kada bi svaki od nas forumaša izašao sa pričom šta je tko imao prije 20 godina bilo bi za ispričati jedan roman sa puuuuuuuuuunoooooooooo stranica,a što se tiče kupovine novih strojeva svake godine od dotičnog gospodina takva je porezna politika naše države(ili plati porez ili kupi nešto za vlastiti posao) i sami znate da svaki vaš stroj ima godišnje neki postotak sa kojim se umanjuje njegova tržna vrijednost,tj amortizacija:drinkers:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Nepoznam dotičnog gospodina (prošel sam mu pored dvorišta), no pročital sam u Jutarnjem da je isti bil na saboru HDZ-a u Areni u Zagrebu, zajedno sa vlasnikom TrohaDila itd.
Meni to baca neku sjenu na lik i djelo istog, ne zato kaj (recimo) ne podnosim HDZ, već zato jer tu ima puuuno zanimljivog materijala u pozadini.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nečemo se više opterečivati dotičnom gospodom ..........ma,jer samo bi nam mogao porasti tlak,znam da ovaj drugi ima uslužno kombajniranje mislim sa jedno 2 godine starim kombajnom JOHN DEER, a traktore iskorištava zbilja do starog željeza,ja osobno imam jednog malog ferkiča koji ima 7100rs i nebudem ga prodo ni pod razno jer mi treba za sitne poslove,imam jednog od 60 ks starog 2 godine nema još 500rs i bude bio isto u službi dosta dugo iako po papirima on vrijedi samo pola cijene od novog:axe:
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Danas u vrijeme interneta informacija je dostupna svima pa možemo znati više nego nam novinari plačenici serviraju .Da je sve jednostavno kako gospodin Pavlak priča onda bi u gudovcu prodavali desetke takvih strojeva .
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas u vrijeme interneta informacija je dostupna svima pa možemo znati više nego nam novinari plačenici serviraju .Da je sve jednostavno kako gospodin Pavlak priča onda bi u gudovcu prodavali desetke takvih strojeva .

ovime je rečeno sve,prst gore za tebe Snupy:axe:
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
Prvo, politiku neću ni spominjati jel mi se gadi (bilo koju stranu).
Drugo, ja jesam za moderne tehnologije i jedini logični razlog obnove strojnog parka u kratkom vremenu a da nisu amortizirani vidim u kapitalnim ulaganjima. Ako si u operativnom programu to možeš naparaviti još do kraja studenog ove godine a svi oni koji su podnijeli zahtjeve to su mogli napraviti do 25.11.2009.
Računica kupiš nešto za 100, dobiješ 40 od države, prodaš isto to sa malo sati za 70 (jer više nema kapitalnih, pa se opet kupuju polovni strojevi), dobar si za 10 malo dodaš i nakon 2 godine korištenja dobrog/vrhunskog stroja imaš opet najmoderniji stroj. U ovoj računici to pije vode, a još i osnovica za plaćanje poreza je manja. Nakon kapitalnih dal će se nastaviti isti trend , vidjet će mo.
U svakom slučaju nikom ne želim suditi ni za što, ima tko to radi.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
bok ekipa vidim da vas ima velikih i malih...
ja poljoprivredu imam samo da uzgojim sebi mesa pa da ga ne kupujem a nađe se i ponešto viška pa se ponešto i zaradi....
ne znam i ne zanima me kako je čovijek došo do novaca, na kome se obogatio i takve stvari.... ja mu ni najmanje ne zavidim več sam žalostan što se i ja nisam tako dobro snašao...čovijek je sposoban jer sve to ima......a mi koji nemamo toliko smo manje sposobni........dečki dragi pa nitko vas ne spriječava da se učlanite u bilo koju stranku!!!! pa da probate nešto postič...nemojte mi sad na ovo komentirati nešto tipa "mi smo pošteni pa čemo pošteno" i nešto tog tipa jer je to samo izgovor a to je ko šu*ak- svaki ga čovijek ima!!!!! jednostavno je čovijek sposobniji od nas drugih!!!! i neka mu je njegovo!!!!!! damir22 je savršeno skužio matematiku- svaka čast care!!!!!

ne siječam se kako je bilo u jugoslaviji....ali mišljenja sam da danas poljoprivrednici očekuju poticaje i da če od istih živjeti- prošlo je to vrijeme!!!!! danas je takvo vrijeme da treba živjeti od vlastitog proizvoda a to nekima ne paše!!! ako dotični gospodin po hektaru kosi 8-9 tona pšenice a večina je sretna i super zadovljna kad dobije 5t/h nije greška u njemu nego u vama!!!!!!!!!!
NIJE SRETAN KO PUNO IMA NEGO ONAJ KOJI MALO TREBA!
 
Posljednje uređivanje:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews[cat]=205&cHash=9e61fa214a

POGLEDATI EMISIJU PLODOVA ZZEMLJE OD 18.07.2010

evo pogledo sam samo prvi prilog!!!!!!!! zanimljiva izjava onog gospodina seljaka koji je naveo da bih cijena od 1.20kn/kg pšenice pokrio troškove i to pošto je prinos bio znatno smanjen...a ove godine sam nešto malo pratio.....nisam upoznat koja je otkupna cijena bila ali se siječam da se spominjala cijena od oko 1.65kn/kg.....pa neka ste ju prodali po 1.30kn/kg morate uzeti u obzir da je ove godine pšenica bila super isto kao i prinos............mi smo takvi da uvijek kukamo....ako se nekome ne isplati pa što onda ne promijeni kulturu......svak bi posijo 20h pšenice i da narednih 5g ne mora ništa raditi:finga:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
evo pogledo sam samo prvi prilog!!!!!!!! zanimljiva izjava onog gospodina seljaka koji je naveo da bih cijena od 1.20kn/kg pšenice pokrio troškove i to pošto je prinos bio znatno smanjen...a ove godine sam nešto malo pratio.....nisam upoznat koja je otkupna cijena bila ali se siječam da se spominjala cijena od oko 1.65kn/kg.....pa neka ste ju prodali po 1.30kn/kg morate uzeti u obzir da je ove godine pšenica bila super isto kao i prinos............mi smo takvi da uvijek kukamo....ako se nekome ne isplati pa što onda ne promijeni kulturu......svak bi posijo 20h pšenice i da narednih 5g ne mora ništa raditi:finga:

ja mislim da je time sve rečeno ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh