• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pogled u svijet najbogatijeg hrvatskog seljaka

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
B

BAGERISTA

Guest
Svaka mu čast,,,,i neka ima,,,,,samo da mi je znat,,,di je to dela,,,da je sve to zaradija,,,,pa da i ja krenem malo u tu zaradu..:scratchnebi mi loše stajalo..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas vidio tog maleckog klasa,sve je to ok,ali svi mi nismo isti u startu i nismo svi krenuli na vrijeme sa dobrih pozicija,mislim da ima više od 500 hektara jer na tim tablama sam bio prije nekih 5 godina, imao je Pavlak prezentaciju nekih ljutih strojeva ,bilo je napasivanja oćiju i neko je rekao od domačih da su ta polja po300rali a bilo je dva i dva polja sa svake strane ceste,pa vi izračunajte koliko je to poticaja,povrata i on sam prodaje svoj proizvod bez mešetara i posrednika tako da je sveo trošak na minimum
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
sudeći po njegovom izgledu,mislim da je na pošten i mukotrpan način stekao to sve.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
znaš onu izvana uj iznutra fuj ,to samo takvi ljudi znaju kako su stekli što,ide njima na dušu sve drugo bez čvrstog argumenta je ogovaranje,zavist i mogučnost privatne tužbe od onog o kojem se vodi bilo kakva debata,zato bolje mir rekao je cigo:axe::rolfer:
 
B

Bobo

Guest
Date ljudi koji vam je vrag... cim netko ima, budi mu zavidan.

Ili je ukrao, ili ima nekoga ili je politicki podoban ovo ono o covjeku se samo pljuje... Pa sto se onda ne uclanite u "stranku na vlasti" i budete i vi politicki podobni, nadjete si nekog "rodju" koji ce vas gurati i nitko vam ziv ne brani da ostavljate psenicu i kukuruz kod kuce i prodajete sami svoju robu, i da nedaj boze napravite nekakav silos pa i od ljudi iz sela otkupljujete zrno pa ga preprodajete dalje...

"onaj lopov iz poljodar tima" pa da ne prodaje svoje zrno na more i da ga sam ne izvozi nekud dalje, nego da ide preko prehvaljenog agrokora ne bi imao to sto ima...

Pojedinci kao i ovi novinari koji dizu u 7 nebo kupovinu kombajna i maybacha ne kuze da covjek MORA kupiti kombajn, kako ne bi imao previse dobiti preko racuna u ovoj godini da ne placa ogroman porez na dohodak drzavi... meni nitko ne vjeruje da mi je bilo jeftinije kupiti novu prikolicu za 40 000kn nego polovnu za 1500€, pa ne morate, zna se kako se sto radi u sustavu PDV-a i malo snalazljivosti i eto ga lexion 770 ;)

naravno da nije sve islo postenim putem, ali koliko sam osobno upucen u pricu doticnog gospodina, mislim da nema tu previse mutne igre, nego samo dobro gospodarenje.


Ratne "obrade zemlje" se pustite, mogli ste i vi raditi zemlju bez placanja zakupa, pa niste, kao sto nisam ni ja. Poslije jeb..a nema kajanja ili sto bi se u nasem narodu reklo: K'o je jamio, JAMIO!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Sve to stoji samo sto mi mali bez tog "nekog blizu vlasti" nemozemo prici drzavnoj zemlji a tu je osiguran poticaj i sve ostalo. Ko se u nasoj zupaniji docepo drz zemlje?? Sve igraci. Bio sam nedavno u Djurdjenovcu ista prica ajde molim te. Ja nemogu dobit 20ha a da nepricam o par stotina a kad se malo bolje razmislim i netreba mi, ni oni je nece ponjeti sa sobom na onaj svijet.
Gore navedeni gospodin je sve stvorio svojim rukama i ja mu od srca cestitam, sposoban je i radi, zemlja mu nije u parlogu nego je primjerno obradjena a silose ima dugi niz godina tako da se nebi ko mislio kak je to sve palo s neba ili da je friski tajkun a dal mu je ko pripomogo sa strane ili ne nebitno je. Sposoban je i vrijedan i svaka mu cast.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
gotovo svi se slažemo da bez politike i proguravanja niko nije došao do večih tabli zemlje ali tko je kakav trgovac ili ekonomist to se vidi na njihovom polju,prije 3 godine vozili smo slamu od Kičinog rođaka sa polja u Severinu i sa jedne strane soja od friških zakupaca ,nečemo o imenima a sa druge strane jedna poljofirma sa iskustvom razlika na tim sojama je bila OGROMNA,ova prva jedva pokrivala zemlju a druga san snova a samo ih put dijeli,tako da tu ima puno razlike ,jer i danas ima na razini države da 25%ratara sadi ili sije bez normalnog ulaganja samo zbog poticaja:madmana:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
svi zemljoradnici koji izvuku novac od države preko ili sa politikom,a ulože isti u poljoprivredu su za mene heroji koje treba slijediti.bolje tako novac uložiti da se nešto stvara nego da guzonje kupuju sebi auta,stanove itd... od novca koji je namjenjen primarnoj industriji.
 
Z

zetor4718

Guest
tko krvavo zaradi novce(npr. Maybach) ne vozi ga po njivama i neuništava,nije to malo novaca koštalo ili ga on jednostavno ima na bacanje,a pravi gospodar se ne razbacuje nikad.dao Bog da on ima i stotinu puta više,novac je proklet i samo donosi nesreću,ja osobno sam sada vjerojatno zadovoljniji i sretniji nego on,a i većina vas je sretna samo se okrenite oko sebe i vidjet ćete da nam nije najgore.meni 99% dana prođe u smjehu i zajebanciji,za život imam i više nego dovoljno.zar treba više???????????
 
B

BAGERISTA

Guest
Potpisujem,,kolega potpisujem....................:partyman::partyman:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Evo što sam napisao na jednom drugom forumu gdje se isto potegnula ta tema:

Od poljoprivrede on nije zaradio Maybacha. Jedino ako na tih 500 ha sadi marihuanu. I ja dam ruku u vatru da si seljak, poljoprivrednik, nikad ne bi kupio takav auto, a pogotovo ne ako je zaradio taj novac.
 
Z

zetor4718

Guest
Tako je nažalost svugdje u današnje vrijeme radnika se ne cijeni, a svi žive od njega i na njegov račun. Kao što je netko napisao da je on teško zaradio tog maybacha pazio bi on njega, to samo govori kako je naše društvo sređeno, pojedinci ubiru vrhnje i žive kao bubreg u loju zato jer nema pravde a riječ poštenje bolje da ni ne spominjem.

ja sam napisao za auto iz razloga što ja pazim na svoju "starudiju" više nego on na novi koji košta pun ***** iz razloga što mu je pao sa neba.on je dokazao da je sposoban,opet napominjem:netrebam ni mrvicu njegova bogastva,mi smo milijun puta bogatiji od svih tih "milijunaša" jer na ničijoj muci nismo stvarali svoje bogatsvo,mirno spavamo,a pravde nikad nije bilo niti će je biti.nemojte bezveze trošiti riječi na ljude koji nas uopće netrebaju zanimati...bolje otvorite temu o ženama u kojoj ćemo se svi barem 99% svi slagat i svatko će imati nešto pametno za reći,je*eš pare,strojeve,državu jer jedan je život da razbijamo glavu glupostima koje se nikad neće promjeniti!
 
G

GROF

Guest
., e moj narode!

., lipo je imat., ALI., celi moj mali život je.e me neko i nešto., a dobro je kada imaš nekoga DA te malo pogura!!!, ILI se dobro oženiš!., ja niš od va dva., e sad, ukrast?., slabo znam i ukrast., tako DA!, korak naprvo, a dva nazad ko rak., skromnoga sam mišljenja, većina VAS će se složit s manom DA ni lako ni ukrast.-

., aj Bog!, čitamo se ...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
živio ti meni Grofe,treba čovjek biti zadovoljan sa malo i uživati u životu,znaš onu našu ljepu pjesmu "NIJE BOGAT ONAJ KOJI IMA ,NEGO ONAJ KOJI DAJE SVIMA"osobno sam poznavao čovjeka dugo godina nažalost umro prošle godine ,nije imao djece,cijeli život kuko,mama imala Njemačku penziju i nikad mira i zadovoljstva,sad nakon njegove smrti pola se rodbine posvadilo radi ostavine (nešto malo iznad milion kuna)i samo jal i svađa,ne mogu prepoznat te ljude a susjedi smo gotovo,ja i moja obitelj imamo koliko skupimo od naših krava i sa time živimo baš juče sinu bio rođendan ,skupili se kumovi,PUNICA,tast,sva naša dječica ,to ti je doživljaj za neopisat,budite mi zdravi i pravi:partyman:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Spreman sa primiti od svakog od vas , evo vam prilike da pokažete svoje veliko srce .
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
a šta da ti kažem Puknuti,znaš kak mi je imam kredit za traktor u CHF,sve ti je jasno,sad je malo veselije jer je smrad pao malo al tko zna dokad :madmana:
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
svatko od nas sam kroji svoju sreču materijalno stanje itd .
kad sam krenuo u prvi razred srednje i vidio da sam u govnima jer su ovi iz gradskih škola daleko ispred mene mogao sam kukat loša osnovna mi to nismo učili bla bla ...
ali nisam zagrijao sam ja stolac i od blente kojem su se svi smijali postao onaj kojeg su svi prije mature vukli za rukav daj mi pokaži ovo ... jel ti znaš kako ovo ide itd .

Pa kad čujem da za uspjeh treba veza, politička podobnost itd doslovce poludim jer to je ko da priznaš da stranka na vlasti ima veze sa travaom u kukuruzima itd, a svi znamo da je za to kriv onj tko ih je sadio .
treba imat viziju koja nešto vrijedi i bit ustajan u poslu , radi dovoljno dobro i dovoljno dugo i uspjeh je zagarantiran .
samo oko rada: glavom se lova stvara a ruke su tu da to provedu u djelo tako da u našem poslu treba svaku odluku donijet sa malo mozganja a ne na prvu pa ko ga jebe i onda peri žalopojke kriv susjed, država banka ............
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
ja mu nisam ni najmanje zavidan,živim sa onim što imam,nisam bos ni gladan i nikome dužan...
a on valjda zna svoje mogućnosti,nije toliki blento kad je stvorio takvo imanje,e sad dokle će to da traje,koliko će imati snage da izdrži toliki napor bude se vidilo,,,,,:mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh