• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Polaganje ispita za motornu pilu

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ovo sa Pukijevog linka je teška banana . Em dugo traje, em je skupo em si sam moraš naći kam peš na praksu ..... :mur:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
.pa ni oni koji su položili u separeu nije im tako rečeno preko tel .
No ja tamo nisam bio radi pile , samo sam dao informaciju o lokaciji
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A ja informaciju ( šturu doduše ) kaj to je. Koga zanima neka zove i ide ak mu paše. Ja znam tko sigurno nebu išel tam.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Koliki kosta ovo kuda si zvao? To se upisuje u radnu knjizicu i u ovoj firmi koja je odrzala predavanje na kojem sam bio, kosta 800kn. Ista ta stvar kod mene u blizini kosta cini mi se 1200kn.
Ovo za 200kn je ono sto lugar trazi i u slucaju nezgode s motorkom da ne bude problema u bolnici. Tako je receno na predavanju..
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
600 sumi rekli. A to za 200 je meni dovoljno. Samo da nekaj imam, a ionak za godinu dana bu to sve otišlo u zaborav ko i niz toga .
 
E

el pibe

Guest
Tko neće polagati treba kupiti baterijsku pilu:icon_pidu:Za njih ne treba nikakve dozvole.Onaj tko nije profesionali šumar za svoje potrebe si more sa takvom baterijskom sve napraviti.A onaj koji se imalo ozbiljnije bavi sa šumarstvom ne vidim zakaj nebi položio ispit.Naprotiv imao sam na ispitu vidjeti neke "kamikaze"među njima i dvojica profesionalnih vatrogasaca koji su rekli da im ne priznaju ispit za motornu pilu koji su već kak ti položili.Jedan od njih je delal ubodni rez.Ja sam skoro pobjegao iz šume kad sam vidio da se je skoro zrezal kad mu je pilu odbilo.Strava kak su ljudi uvjereni da nekaj znaju.Onaj dan na polaganju Bog sveti kaj se netko nije fundal od takvih specijalaca.Treba to postrožiti i prave tečajeve napraviti.Kak i kad stažiraš za lovca neko vrijeme imaš samo batinu i teraš divljač.Onda s vremenom polažeš i dobivaš dozvolu za pušku.Tak da svi kaj najčešće misliju da znaju meni se čini da bi mogli samo jedno pol godine asistirati u šumi.Eventualno majstoru zapaliti i dodati motorku.Ali niš više za početak:biggrin:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
u ovom kraju gdje pijem vodu je prije koji tjedan majstor turirao da vidi jel baca ulje , pa sve bliže i bliže panju ..0pedesetka je uhvatila panja i izletila iz ruku , porezala ga po čelu , nosu , po čubi , natukla rebra i strga mali prst ...navodno izgleda ko da ga je žvakao doberman
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Slažem se ja @el pibe. Al da to bude tečaj kak Bog zapovjeda, a ne ovakve sprdačine o kakvima sam čul,
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
u ovom kraju gdje pijem vodu je prije koji tjedan majstor turirao da vidi jel baca ulje , pa sve bliže i bliže panju ..0pedesetka je uhvatila panja i izletila iz ruku , porezala ga po čelu , nosu , po čubi , natukla rebra i strga mali prst ...navodno izgleda ko da ga je žvakao doberman
Mnogo je sličnih slučajeva. Moj komšija je napravio rez po ramenu, par cm od vrata dok je palio testeru. Bilo mu mrsko da je spusti na zemlju i kako đavo ne spava ode kud ne treba.

Srećom nije otišlo duboko, a mogao je iskrvariti na mjestu.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
No dobro .... I ja sam skoro bez oka ostal. Pala Bukva u rašlje i kad sam raspilaval grane, brzina i nepažnja me koštala oka skoro. Prerezal sam granu koja je bila napeta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Sa praksom dolazi brzina, a s brzinom do nezgoda ..... tak je u svakom poslu.
Bili mi školovani za njega ili ne.
 
E

el pibe

Guest
Da,istina rutina je opasna.Ali zato profesionalni šumari nose zaštitnu opremu od kacige sa vizirom,specijalne odjeće,rukavica i zaštitnih cipela.Za razliku od nekih "indijanaca" kaj u kratkim hlačama i tenisicama izigravaju mangupe.A kak i velim neki ljudi jednostavno nisu za rad s motornom pilom.To je veoma opsežan posao i svaka situacija je za sebe.Nije dosta kupiti najnoviju motorku i praviti se car.To me podsjeća na one nadobudne nogometaše kaj kupiju najbolje kopačke valjda misliju da budu bolje igrali pa onda kad na treningu ekipa igra ševe dvadeset minuta s takvim pacijentom:(giggle):Tak je isto i sa motorkom neke ljude je sve grdo viditi kad počnu manevrirati i delati gluposti.Opasan alat i trebalo bi stvarno napraviti neku dugotrajniju obuku za taj posao i rad sa motornim pilama.Ali mislim da se i radi na tome jer su sve veće procedure oko šumarstva.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nemam ja mira i borim se za svaku svoju kunu. Išel sam kopat po internetu i doznal podatak, a vezan za polaganje ispita za motornu pilu. Evo link gdje piše tko mora, a tko ne mora polagati- http://bbzinfo.hr/tko-treba-polagati-tecajeve-za-rukovanje-motornom-pilom/
Al sam i zvao neke brojeve predsjednika Udruge privatnih šumoposjednika koji mi je rekao ovak - " Koliko ja znam, ako idete u svoju šumu, ne morate imati ispit, ali ako vas susjed zamoli, nemojte ići !"
I sad budi pametan :mur:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam položil za 600kn u zagreb inspektu i dobil sve papire i iskaznicu i upisal u radnu knjigu.
Naravno praksu sam odradil u trajanju od min 40sati.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da a kaj misliš zakaj sam polagal?[emoji12]

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh