• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Polaganje ispita za motornu pilu

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
Ovo je postalo sprdacina....vidli bumo na kraju ko je bil u pravu a ko u krivu....meni se zasad nije desilo ništ fala Bogu....a molim Boga da tak i ostane....ja za 1200 kn(2 ispita)nebum propal plus lječnički 400(firma časti)....ak bu trebalo opet u uniji polagat bum išel...ak ništ drugo bum drzavni proračun malo punil...a druga stvar je nemreju oni mene zaj.... kak morem ja njih:icon_fU:
 
M

Master Yoda

Guest
Zaboravih Vam reći, postoji jedna informacija o zabrani prodaje motornih pila osobama koje nemaju papir da su za istu osposobljene.

@bosniahos, pozivaš se na USKOK bezveze, svatko od tih firmi koje su naveli izdaje papir kao garanciju. To što su neki pesimisti, njima nema pomoći. Neki kao što rekoh lupetaju gluposti, dok neki imaju priču na mjestu.
 
B

bosniahos

Guest
Gdije ima vatre ima i dima.Samo polako,doči če garant ..Ako ču i platit kasnije više barem ču znat zašto i kome.Inače sve si napisal u dva posta.Vidi se u koji rog pušeš.Ako če im trebat ja ču im pomoč da se takvim stane na kraj,bye.I nisam sam.Ne kvari nam dan,mi smo vijernici.
 
M

Master Yoda

Guest
Uvaženi kolega,

Ne pušem ja u nikakav rog, ja sam se porezao u šumi motornom pilom i skoro dobio kaznu, zatim sam sjeo na krevet i pitao se što meni to treba, sada pomažem svima kojima treba. Ja profita nemam, mogu Vam pokazati i svoje izvode iz banke da ja nisam ni kune primio od toga, te da nisam profitirao.

Vidim ja da se Vi, cijenjeni forumašu ne kužite u neke stvari, ali nije to ni za zamjeriti niti ništa, Bože dragi pa uvijek se može dobiti informacija od svakoga i o svemu (normalno ako ta osoba zna sta reci i kada reci)

U ostalome, kažete da je bolje platiti više a da znate kome plačate, reći ću Vam samo da niti jedan papir u RH ne vrijedi niti će vrijediti više od ove institucije koju još jednom naglašavam, besplatno promoviram :)

Ne želim se ni svađati ni natezati oko toga, vi stojite kod svoje teze, ja kod svoje provjerene i dokazane tvrdnje.

Sada, svi znamo koja je razlika između teze i tvrdnje :)

Uzivajte

LP
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
:

1. kada uđemo u EU, nećete više imati pravo na određenu količinu plavog diesela ako ne položite to zato što svi znamo da ljudi imaju po 100 hektara zemlje a ne obrađuju ju, zatim prodaju plavi diesel i tako to.

2. ako vas netko pusti u šumu, porežete se nedaj Bože. dobiti ćete kaznu od 1000 do 7500 kn

3. Prve žrtve su pale u Sisačko Moslavačkoj županiji (2 motorke i 1 traktor)


1. o čemu je tu rječ,, ako ne položiim za motorku neču imati pravo na PLAVUŠU ?

2. po kojem je ZAKONU kažnjivo da ne smijem u šumu bez polaganja za "Rukovatelja motorne pile" osobno to imam položeno ali nikada mi to nitko nije ni spominjao a kamo li tražio,,

3. o kakvom je to slučaju rječ,, reeci da svi znama a ne u smislu kojem si ti naveo,," ja nešto znam ali neču vam reći"
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
To kaj se govori su gluposti. Zasto nebi bez ispita mogli kupiti motorku? Kak se moze kupiti auto bez vozacke. Cak ga mozes i voziti bez dozvole samo ne po javnim prometnicama.
 
M

Master Yoda

Guest
1. Ako ne položite za motornu pilu, prema standardu EU, te njihovim pravilnicima o šumarstvu te šumskim radovima nećete moči vršiti radove motornom pilom u šumi. To osposobljavanje je "zaštita na radu" prilikom rada s motorkom. Jedno vrijeme su poslodavci isto tako pricali o ZNR-u, sta ce nama oni, sta nam mogu, to za nas ne vrijedi, pa se preko noci proračun RH punio od kazni koje je napisao Državni inspektorat ZNR-a. Isto tako će i ovdje, nece danas niti sutra, mozda ni za mjesec dana ali onda kad krenu nitko im neće moči stati na kraj.

2. Nitko te nemora ni tražiti, dovoljno je da se nekome nešto dogodi prilikom radova na "lageru" i eto sranja. Inače kada se porežeš motornom pilom i odeš na hitnu, doktor ispunjava jedan poseban karton (inpektori ga nazivaju Zeleni karton ili tak nekak), to ti može završiti ili u Inspektoratu ili ina muriji (ako netko drugi strada)

3. Evo jedna osoba je uhvačena od strane MUPa na cesti prilikom izlaska s "obrađivane površine", prvo što ga je djelatnik MUP-a upitao je dali on ima položeno za te priključke, on je rekao da nema. Sve u svemu dobio je kaznu 1500,00 kn (Žalba mu je uvažena- Umirovljenik, 68 godina)
Jedan decko, osobno ga poznajem je dobio kaznu jer mu se kolega (koji u fušu kod njega radi) na na "njegovom" lageru porezao motornom pilom. kazna je iznosila 3000+ kn
Za ovu treču osobu nemam podataka, ali znam da je bilo povezano isto s radovima u šumi

Gledaj, ti sad mene piliš tu o tome tko je rekao i zašto je rekao. Ovaj prije tebe tvrdi da je to glupo i bezveze, da netko pere lovu. Gledaj, EU je rekla svoje, nisam to rekao ni ja ni XX. Glupo je i da ja moram imati fasadu na kuči, ali EU kaže da ako nećeš imati da ćeš dobiti kaznu. Glupo je da moramo imati legaliziranu kuću i platiti to 100000000000 kn, dok to mađari rade za nekoliko 100 € ...eto glupo je ali to nisam ja izmislio
 
M

Master Yoda

Guest
To kaj se govori su gluposti. Zasto nebi bez ispita mogli kupiti motorku? Kak se moze kupiti auto bez vozacke. Cak ga mozes i voziti bez dozvole samo ne po javnim prometnicama.

Gdje piše da ga možeš voziti po prometnicama koje nisu javne???????

Gledaj, teško je meni objašnjavati tebi razliku između motorne pile i automobila pogotovo kada si ovo odvalio. Ta ista motorka je oruđe za rad, oruđe koje ima lanac odnosno dio koji služi za grubu obradu drva, taj isti lanac godišnje ozlijedi 500 ljudi što kod kuće a što u šumi. Ti si usporedio Krušku i šljivu

Ovaj papir ti je dokaz da si upoznat s sigurnošću i baratanjem motornom pilom
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ko nece taj nemora polagat nitko ga ne tjera na to al oni koji su polozili znaju zakaj.
A jel bu trebala ta diploma ili ne meni tak svejedno,samo znam da mi se upisuje u radnu knjigu i nemre mi skodit,i vrjedi do zivota pa da sad zavlada drugi hitler,jer to kaj si polozil ili zavrsil skolu to se ne brise nikad ma koja vlast bila.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
One kazne koje si pisao su dobile ODGOVORNE osobe. znači djedica nije morao platiti jer se žalio, i vrlo vjerojatno je drva radio u vlastitoj šumi, i da je radio u državnoj onda je i vjerojatno imao papire.
ovaj što se izrezao, znači platio je "gazda" koji je na lageru imao ilegalca. i trebao je platiti više što se mene tiče. i platio je zato jer je radio protino zakonu o radu, zakonu o zaštiti na radu, poreznom zakonu i ja bih ga kaznio po još nekima.
ja osobno smatram da je ovo što se sada radi s tim uvjerenjima za siguran rad s daskom zahodske školjke pretjerivanje. sve je to ispregovarano u korist hrvatskih građana za naš ulazak u eu. samo što ja to nigdje ne mogu pronaći. ja imam uvjerenje i upisano je u radnu knjižicu, ali volim to pročitati.
prvo će uzeti par milijardi kuna za legalizaciju objekata od hotela do pušnice za suho meso.
sada uzimaju uvjerenja za siguran rad i moram to napomenuti fizičkim osobama. ne pravnim subjektima koji su zakonski obvezni provoditi sve što im zakon nalaže. i tu će fizičke osobe satrati koju milijardu ili dvije kuna.
treće će biti atesti svih tih strojeva i alata za koje smo dobili uvjerenja. i to će koštati.
po mojoj procjeni će to ukupno biti 10 mlrd. kuna. plaćeno za što?
ovo je čisto pranje novca hrvatskih građana.
u prvom slučaju geodeti i arhitekti.
u drugom slučaju "predavači" koji se nisu posral. ni popišal. u šumi mi govore što je motorna pila.
u trećem slučaju isti ti predavači će zaraditi i na atestiranju svega onoga gore navedenog.
i opet će zarađivati uska grupa ljudi koja se kao slučajno našla na pravom mjestu u pravo vrijeme i to privatnici.
Ne bih imao ništa protiv da država ima kontrolu toga i onda bi se zaista znalo tko pije a tko plaće.
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Samo kratko da nadodam nekakve orijentacije radi, vezano za kupnju pile....u Sloveniji se mogu kupiti neke pile odnosno modeli do neke određene snage preko te određene granice moraš imati uvjerenje....tak da ne vjerujem da čovjek priča bez veze
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
1. Ako ne položite za motornu pilu, prema standardu EU, te njihovim pravilnicima o šumarstvu te šumskim radovima nećete moči vršiti radove motornom pilom u šumi. To osposobljavanje je "zaštita na radu" prilikom rada s motorkom. Jedno vrijeme su poslodavci isto tako pricali o ZNR-u, sta ce nama oni, sta nam mogu, to za nas ne vrijedi, pa se preko noci proračun RH punio od kazni koje je napisao Državni inspektorat ZNR-a. Isto tako će i ovdje, nece danas niti sutra, mozda ni za mjesec dana ali onda kad krenu nitko im neće moči stati na kraj.

2. Nitko te nemora ni tražiti, dovoljno je da se nekome nešto dogodi prilikom radova na "lageru" i eto sranja. Inače kada se porežeš motornom pilom i odeš na hitnu, doktor ispunjava jedan poseban karton (inpektori ga nazivaju Zeleni karton ili tak nekak), to ti može završiti ili u Inspektoratu ili ina muriji (ako netko drugi strada)

3. Evo jedna osoba je uhvačena od strane MUPa na cesti prilikom izlaska s "obrađivane površine", prvo što ga je djelatnik MUP-a upitao je dali on ima položeno za te priključke, on je rekao da nema. Sve u svemu dobio je kaznu 1500,00 kn (Žalba mu je uvažena- Umirovljenik, 68 godina)
Jedan decko, osobno ga poznajem je dobio kaznu jer mu se kolega (koji u fušu kod njega radi) na na "njegovom" lageru porezao motornom pilom. kazna je iznosila 3000+ kn
Za ovu treču osobu nemam podataka, ali znam da je bilo povezano isto s radovima u šumi

Gledaj, ti sad mene piliš tu o tome tko je rekao i zašto je rekao. Ovaj prije tebe tvrdi da je to glupo i bezveze, da netko pere lovu. Gledaj, EU je rekla svoje, nisam to rekao ni ja ni XX. Glupo je i da ja moram imati fasadu na kuči, ali EU kaže da ako nećeš imati da ćeš dobiti kaznu. Glupo je da moramo imati legaliziranu kuću i platiti to 100000000000 kn, dok to mađari rade za nekoliko 100 € ...eto glupo je ali to nisam ja izmislio

----- PRIČAŠ GLUPOSTI, nema smisla se raspravljati s tobom,, pitam te samo po kojem ZAKONU ga je policija kaznila,, to su babske priče
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kod nas se može kupit pila bilokoje snage bez bilokojih iskaza samo da imaš pare.Nije to tak kak vi pričate o EU za nas obične je još uvek isto ko pred ulaskom u EU.L.P.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
A to bi i bila glupost, sa slabijom motorkom se porežeš kao i sa velikom:pig:
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
puno se priča,uglavnom bez argumenata i saznanja sa pravih adresa...kao što mcmarko0204 kaže,puno je tu lova u mutnom i od strane državnih institucija...pa još kad se proširi rekla-kazala,evo informacija ili ti dezinformacija, koliko hoćeš...ajmo pisati ono što je na snazi i istinito,a ne ono što smo čuli da je netko od nekoga čuo...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Ko nece taj nemora polagat nitko ga ne tjera na to al oni koji su polozili znaju zakaj.
A jel bu trebala ta diploma ili ne meni tak svejedno,samo znam da mi se upisuje u radnu knjigu i nemre mi skodit,i vrjedi do zivota pa da sad zavlada drugi hitler,jer to kaj si polozil ili zavrsil skolu to se ne brise nikad ma koja vlast bila.

e da, kaj se tiče radne knjižice, i to se ukida od 1. 7....pročital neki dan na nekom portalu da sad ne tražim...i knjižice vozila isto...:(happy):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
e da, kaj se tiče radne knjižice, i to se ukida od 1. 7....pročital neki dan na nekom portalu da sad ne tražim...i knjižice vozila isto...:(happy):

Kaj vise nebu vrjedila radna?
Ja idem iduci tjedan upisat u radnu ovo za motorku pa kak bude at diploma je doma danas dosla.:(clap):
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Kaj vise nebu vrjedila radna?
Ja idem iduci tjedan upisat u radnu ovo za motorku pa kak bude at diploma je doma danas dosla.:(clap):

pa bolje da upišeš...:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ne bu vrijedila radna, jer ce sve bit u bazi podataka...
znaci prije nego ukinu radne knjizice, upisat ce u bazi podataka kaj ti pise u radnoj knjizici...

onaj nas famozni OIB se bude sve vise koristio...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
a onda najbolje da si svaki sam upiše u radnu knjižicu sve po redu kaj bi nam moglo trebati...:icon_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh